ann100
09.03.09,22:09
Dobry den, presla som to tu krizom krazom ..ale odpoved na svoj problem som nenasla

takze, poprosil ma znamy o vypracovanie danoveho priznania PO.
Po prejdeni roku 2007 som zalomila rukami a ostala zhrozena
Chyb je tam neurekom, a podavat opravne znamy nechce

Tak sa snazim poriesit aspon tie najakutnejsie.

V roku 2007 nakupeny IM, zaradeny do pouzivania dvakrat !!!! /aj z proforma faktury, aj z naslednej orig. faktúry/, zle zaradeny do odpisovej skupiny. V DP uvedene iba danove odpisy zauctovane ako uctovne.
Ceresnickou na torte je, ze ten majetok vlastne fyzicky na firme ani nefiguruje, kedze nakoniec k prebratiu majetku nedoslo a bolo urobene storno faktury.

Moje riesenie :
urobit vyradenie majetku na zaciatku roka 2008 z nejakeho dovodu /ked mate napady na dobry dovod preco vyradovat novy majetok piste :D/
551/082 ZC
082/022 OC

v danovom priznani 2008 sumu ZC uviest ako pripocitatelnu polozku

alebo som uplne mimo a neda sa to takto???
dakujem vsetkym skusenym za rady
:confused::mee:
ann100
10.03.09,17:20
nikto nepomoze?
ALDA
10.03.09,17:27
Dobry den, presla som to tu krizom krazom ..ale odpoved na svoj problem som nenasla

takze, poprosil ma znamy o vypracovanie danoveho priznania PO.
Po prejdeni roku 2007 som zalomila rukami a ostala zhrozena
Chyb je tam neurekom, a podavat opravne znamy nechce

Tak sa snazim poriesit aspon tie najakutnejsie.

V roku 2007 nakupeny IM, zaradeny do pouzivania dvakrat !!!! /aj z proforma faktury, aj z naslednej orig. faktúry/, zle zaradeny do odpisovej skupiny. V DP uvedene iba danove odpisy zauctovane ako uctovne.
Ceresnickou na torte je, ze ten majetok vlastne fyzicky na firme ani nefiguruje, kedze nakoniec k prebratiu majetku nedoslo a bolo urobene storno faktury.

Moje riesenie :
urobit vyradenie majetku na zaciatku roka 2008 z nejakeho dovodu /ked mate napady na dobry dovod preco vyradovat novy majetok piste :D/
551/082 ZC
082/022 OC

v danovom priznani 2008 sumu ZC uviest ako pripocitatelnu polozku

alebo som uplne mimo a neda sa to takto???
dakujem vsetkym skusenym za rady
:confused::mee:

Opravné za rok 2007 ani nemôže podať, iba dodatočné. Ja by som to riešila dodatočným DP.
ann100
10.03.09,17:38
sorry, dodatocne....
jednoznacne ho podavat nechce

skor ide len o tu druhu cast otazky, ci to mozem vyradit, tak ako som popisala

dik
adato
10.03.09,18:45
Asi by som to vyradila skôr ako manko 549/08, alebo darovanie 543/08.
551 je pre riadnu likvidáciu.
ann100
10.03.09,20:04
hmmm manko ma tiez napadlo...ale ziadna "kradez" nebola

a zas pri darovani musi byt darovacia zmluva?
Zoltán Kovács
10.03.09,20:06
V roku 2007 má zle vyčíslený základ dane, a to veru jedine môžeš vyriešiť podaním DDP.
Braňo
10.03.09,20:30
Pokiaľ tvrdíš, že ho fyzicky na firme nemá a bol zaradený, tak určite boli zlé výkazy a tiež som za dodatočné.
ann100
18.03.09,21:11
dakujem vsetkym....je to pre jedneho znameho...ktory sa uz na tu "ekonomku" obraciat nechce, pochopitelne :)

potrebuje poriesit r. 2008, takze som ho oboznamila so vsetkym co a ako by malo byt.
ale ja to urcite "riesit" nebudem...to nech riesi s tou, ktora za to prachy vzala a po*rala to :)

kazdopadne dakujem :)