constantin
09.03.09,21:29
Potrebujem poradiť ako najjednoduchšie odhlásiť automobil ktorý,som kupovala v Českej republike.Je evidované na moje meno, len je už bohužial neplatná stk.Na aute nejazdím tak ho potrebujem odhlásiť.
tutiola
11.03.09,08:03
Máš auto prihlásené na Slovensku? Ak áno, postup je takýto:
- potrebuješ kolok v hodnote 1,5€
- tlačivo o zmenách, dostať ho na doprav.inšpektoráte /malé tlačivo/
- doklad o zaplatení zákonnej poistky minimálne do dňa, kedy auto odhlasuješ
- čestné vyhlásenie o likvidácií starého auta /napr. rozobratie na náhradné diely/, alebo potvrdenie o zošrotovaní
- technický preukaz (ak ho nemáš, stačí čestné vyhlásenie o jeho strate)
- ŠPZ (ak nie sú, čestné vyhlásenie o ich strate)
- platný OP

V súčasnej dobe ak dáš auto zošrotovať a zároveň kupuješ nové,
predajca ti odráta z ceny 2000,-€
tutiola
11.03.09,08:09
Zabudla som dodať, že auto na polícií pri odhlásovaní nepotrebuješ a ani platné STK.
constantin
12.03.09,12:14
Auto je nahlásené v Českej republike.Nie na Slovensku, ale na moje meno.Tak potrebujem poradiť ako ho najjednoduchšie odhlásiť.
Lianka
12.03.09,12:36
Asi nepojde o "najjednoduchsi" a zlozitejsi proces, ale bude potrebne postupovat podla legislativy. Ked mas auto prihlasene v CR, tak budes postupovat podla ceskej legistlativy. Skus si najst na nete prislusne pravne predpisy, prip. webstranky, ktore sa tejto problematike venuju - mozno priamo stranku dopravneho inspektoratu (alebo ako sa kompetentny organ u nich vola).
tutiola
12.03.09,12:57
Najjednoduchšie a najlacnejšie je odhlásiť auto tam, kde je prihlásené, teda v ČR. Len prihlásenie na polícií u nás by ťa to stalo 66€ a na obvodnom úrade-odbore dopravy ani neviem koľko.
kyblik
18.03.09,20:03
Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

JEDNODUCHE NIE???
tutiola
18.03.09,20:31
Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

JEDNODUCHE NIE???
Trochu pridrahé, keď ho chce odhlásiť, nakoľko ho nepotrebuje. Myslím si, že cesta do okresu a späť v ČR kde je auto prihlásene je lacnejšia.
kyblik
18.03.09,21:55
OK ale co dalej s vrakom - vozidlom? Constantin nenapisala, ci ho bude este chciet niekedy pouzivat, prip. ci ho chce doviezt na SK alebo nie. Ak nie staci oslovit v CR firmu na likvidaciu ojazdenych vozidiel, prip. vrakovisko. Viem, ze niektore vrakoviska po dohode s majitelom vedia dane auto na zaklade splnomocnenia aj odhlasit, a majitel sa uz o nic nestara...

Pozor: Vrakovisko od teba auto odkupuje za zostatkovu cenu, firma na likvidaciu auto iba likviduje a tu asi aj platis...? treba zistit.
doggydog
01.03.11,13:39
Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

JEDNODUCHE NIE???

je to tak.. + usla mzda. takto stat TERORIZUJE obcanov. ja som tym peklom presiel a teraz ma caka odhlasenie vozidla, ktore mam samozrejme v zahranici. kaslem ale uplne na to -- co sa tyka uradnikov, vzdy riesim az posledne urgencie, resp. neriesim to co neriesi druha strana a budem to riesit az tesne pred tym nez ma budu chciet popravit za porusenie ustanoveni a efektivnych procesov plynucich z nasej sikanoidnej legislativy!