neviem.ako
10.03.09,05:51
Prosím o radu.
Už viac ako 3 týždne mám pri chôdzi, no teraz i mimo nej, v pokoji, veľmi bolestivý nárt. Stalo sa to náhle, ani som nestúpila zle, z kroka na krok. Bola som u ortopéda, dal mi obstrek - bez výsledku - práve naopak. Obvoďák i ortopéd mi predpísali mastičky - za tie tri týždne som ich vyčapala viac ako za celý svoj život krémy na ruky... Na rôznych fórach som čítala, že asi niet pomoci. Ale ja nechcem krívať celý život, som mladá a oddychovať po ceste do práce pod každým kríčkom je veľmi obmedzujúce. Má niekto s týmto skúsenosť alebo vedel by poradiť, prípadne akého odborníka by som mala ešte skúsiť? Lekár povedal, že sa mi rozpadá klenba nohy - vyčítal z RTG. Ďakujem pekne za každú radu.
sarasara
10.03.09,06:35
Ak lekár zistil, že sa rozpadá klenba , nie je to dobré, tak ako každá choroba. Moja priateľka bola na operáciu pred štyrmi rokmi. Má operované obidve nohy, jeden rok jednu, druhý rok druhú. Nemá už žiadne problémy a to má zamestnanie, kde celý čas stojí.
pasuliatko
10.03.09,10:10
vyskúšaj iného ortopéda, každí ti povie niečo iné ;) alebo sa opýtaj praktického lekára čo by ti doporučila el určite sa nenehaj odbyť.
neviem.ako
10.03.09,10:25
Dakujem, tak skusim sa este popozerat po inych lekaroch... mne je jedno, moze to byt aj operacia, len nech to uz neboli. Tento lekar pichol injekciu, predpisal masti a poslal domov. Ani na kontrolu uz nemam prist...
legolas
10.03.09,12:55
...bolo by dobre, ak by si sa pýtala na rádioterapiu, to Ti určite pomôže.
Bionda
12.03.09,12:50
Mohlo by aj to pomôcť, skús aj liečbu starých materí: nastrúhané surové zemiaky- vždy večer daj na nohu, zabaľ do igelitu a navrch starý uterák (pozor zvykne to tiecť- zemiak. šťava). Takto opakuj aspoň týždeň každý večer.