stanuss
10.03.09,07:40
Ahoj porada, môžem urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý má základ dane vyšší ako 513 000,- Sk(ČZD 806 000,-) bol celý rok u nás zamestnaný iné príjmy nemal. Podpísal aj žiadosť. Nezdaniteľnú časť som mu uplatňovala len 2 mesiace, nakoľkom by mu vyšiel veľký nedoplatok.
Môžem mu do RZD zahrnúť aj životnú poistku? Nezdaniteľná časť mi vyšla len 25 130,- Sk.A vznikol mu preplatol z RZD. Je to správne. Alebo si musí podať Daňové priznanie.
Ďakujem
Tweety
10.03.09,06:51
Ahoj porada, môžem urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý má základ dane vyšší ako 513 000,- Sk(ČZD 806 000,-) bol celý rok u nás zamestnaný iné príjmy nemal. Podpísal aj žiadosť. Nezdaniteľnú časť som mu uplatňovala len 2 mesiace, nakoľkom by mu vyšiel veľký nedoplatok.
Môžem mu do RZD zahrnúť aj životnú poistku? Nezdaniteľná časť mi vyšla len 25 130,- Sk.A vznikol mu preplatol z RZD. Je to správne. Alebo si musí podať Daňové priznanie.
Ďakujem
RZD mu musíš urobiť, ŽP si môže uplatniť tiež.
zltalienka
11.03.09,09:53
Ahojte, chcem sa spýtať, čo v prípade, ak zamestnancovi v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti vyjde vyšší nedoplatok na dani ako je jeho mesačná mzda. Môže mu zamestnávateľ strhnúť daň vo výške celej mzdy a nevyplatiť mu žiadnu mzdu za daný mesiac? Nie sú na to nejaké obmedzenia?
indra
11.03.09,09:58
nedoplatok na dani z RZD za r. 2008 je možné vyrovnať do konca roka 2009
zltalienka
11.03.09,10:05
Indra, vďaka za odpoveď. Vieš mi dať §, kde to nájdem?
Sú nejaké obmedzenia, týkajúce sa toho, koľko sa môže zamestnancovi stiahnuť z výplaty na zaplatenie nedoplatku na dani zo závislej činnosti?
Tweety
11.03.09,10:08
Indra, vďaka za odpoveď. Vieš mi dať §, kde to nájdem?
Sú nejaké obmedzenia, týkajúce sa toho, koľko sa môže zamestnancovi stiahnuť z výplaty na zaplatenie nedoplatku na dani zo závislej činnosti?
1. o RZD sa dočítaš v § 38. 2. obmedzenia nie sú.
zltalienka
11.03.09,10:28
Vďaka za odpoveď Tweety (dnes už druhý krát)
K tým obmedzeniam - dočítala som sa, že sú obmedzenia v prípade, že je to výkon rozhodnutia súdu (Nariadenie 268/2006 Z.z. o o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia). Pre daň z príjmov to neplatí, však?
Tweety
11.03.09,10:43
Vďaka za odpoveď Tweety (dnes už druhý krát)
K tým obmedzeniam - dočítala som sa, že sú obmedzenia v prípade, že je to výkon rozhodnutia súdu (Nariadenie 268/2006 Z.z. o o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia). Pre daň z príjmov to neplatí, však?
Nedoplatky musíš rozvrhnúť tak, aby ich zamestnanec do konca roka vyrovnal. A nemusia to byť ani pravidelné, ani mesačné.
zltalienka
12.03.09,06:53
Vďaka Tweety.