Jozef Mihál
10.03.09,09:18
Alebo pozvánka na trojdňový seminár Jozefa Mihála


KRÍZA A ODVODY


Dovoľte mi pozvať Vás na trojdňový seminár, ktorého hlavnou témou sú odvody v Slovenskej republike. V roku 2009 Slovensko naplno zasiahla kríza. Zamestnávatelia majú problém udržať zamestnanosť, hľadajú cesty ako znižovať náklady. To isté je problémom samostatne zárobkovo činných osôb. Možno najväčším problémom Slovenska sú vysoké odvody. Cieľom seminára preto bude ukázať riešenia, ako je možné legálne a v súlade s platnými zákonmi platiť menej odvodov a tak ušetriť významnú časť nákladov zamestnávateľov či podnikateľov.

Program

Prvý deň: Kríza zasiahla Slovensko (10.45 - 15.00)

Príspevky na podporu podnikania a zamestnávania podľa zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti
Zmeny v zákonoch o dani z príjmov, sociálnom a zdravotnom poistení a v zákone o účtovníctve, platné od 1.3.2009 a 1.4.2009
Zamestnanecká prémia – kto má na ňu nárok, ako sa vypočítaDruhý deň: Odvody (9.00 – 14.00)

Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
Ako legálne ušetriť pri platení odvodov – zamestnanci a zamestnávatelia, podnikatelia, študenti, dôchodcovia atď.
Dobrovoľné nemocenské poistenie ako spôsob na získanie vyššej materskejTretí deň: Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie (9.00 – 14.00)

Kto musí vykonať ročné zúčtovanie za rok 2008
Výber tlačiva
Postup zamestnávateľa pri ročnom zúčtovaní
Ročné zúčtovanie - zamestnanec (typ A)
Ročné zúčtovanie - samostatne zárobkovo činná osoba (typ B)
Ročné zúčtovanie - súbeh viacerých činností (typ S, X)
Ročné zúčtovanie - študent, dôchodca, samoplatiteľ (typ C)
Vysporiadanie nedoplatkov a preplatkov, dopady na daň z príjmov
Diskusia, tipy a trikyViac o programe sa dočítate v priloženej prihláške.

Seminár sa koná v dňoch 19.-21. mája v populárnom hoteli Kaskády, v Sielnici pri Zvolene http://www.hotelkaskady.sk/. Po prednáškach nabitých dôležitými informáciami tak môžete relaxovať v atraktívnom prostredí wellness centra s liečivou vodou z prameňov v Kováčovej.

Ak máte záujem zúčastniť sa seminára, pošlite nám prihlášku čím skôr. Pozor, kapacita je obmedzená možnosťou ubytovania na 60 osôb.

Je možné prihlásiť sa len na odborný program bez využívania ďalších služieb hotela, viď prihláška.
ludeko
27.03.09,11:53
Dobrý deň!
Na zadnej strane materiálu ku školeniu RZD a DP za 2008... január-február 2009 je informácia o pripravovanom seminári aj v termíne 9.6.-11.6.2009 v hoteli Eurobus na Zemplínskej Šírave. Aká je pravdepodobnosť, že sa bude konať tento seminár? ďakujem K.
Jozef Mihál
30.03.09,07:02
Dobrý deň!
Na zadnej strane materiálu ku školeniu RZD a DP za 2008... január-február 2009 je informácia o pripravovanom seminári aj v termíne 9.6.-11.6.2009 v hoteli Eurobus na Zemplínskej Šírave. Aká je pravdepodobnosť, že sa bude konať tento seminár? ďakujem K.
Minimálna. Necítim taký záujem, aký som pôvodne očakával. Tento seminár sa zrejme neuskutoční. Ľudia robia chybu, keď kvôli kríze škrtajú výdavky na seminár, ktorý by im priniesol mnohonásobné úspory.
Tinika
06.04.09,15:13
Dobrý deň, to je škoda, mala by som to blízko
Janiela
14.04.09,07:55
Aj ja by som to mala blízko. Ozaj veľká škoda.
tatramat
14.04.09,08:42
napr. mne poloha vôbec nevyhovuje, hoci som z Ke. Netreba na to hotel, aby som sa dozvedel potrebné veci. Veď to dajte do Prešova, niekde do väčšieho salonika a atraktívnosť sa zvýši.
Jozef Mihál
14.04.09,20:14
Prepáčte, ide o seminár s výnimočným obsahom, ktorý si zaslúži adekvátne prostredie a atmosféru.
zsazsula
15.04.09,09:37
možno sa Vám to ešte podarí bola by som rada . držím palce :)
Jozef Mihál
15.04.09,09:47
Tak ak tomu správne rozumiem, mali by ste záujem o trojdňový seminár v dňoch 9.-11. júna 2009 na Zemplínskej Šírave (pravdepodobne h. Eurobus)?

Ak áno, poprosím o pripojenie súhlasu k tomuto príspevku.
Tinika
17.04.09,10:16
Dobrý deň, no super, už sme štyria, možno sa to predsa nazberá ;)
Jozef Mihál
17.04.09,20:30
Skvelé, už štyria záujemcovia. Zatiaľ to ale nestačí...
Tinika
18.04.09,19:47
Skvelé, už štyria záujemcovia. Zatiaľ to ale nestačí...

Dobrý večer, to nám je jasné a čas sa kráti, taže to vidím beznádejne
Jozef Mihál
18.04.09,20:26
Pardon, nemám rád predčasné hádzanie flinty do žita. Skúste mi pomôcť, propagovať túto akciu u Vašich známych. Rád by som na Šíravu prišiel, nemusí tam byť 100 účastníkov, stačí pár desiatok, hoci len dochádzajúcich z okolitých miest.
Tinika
19.04.09,08:07
Pardon, nemám rád predčasné hádzanie flinty do žita. Skúste mi pomôcť, propagovať túto akciu u Vašich známych. Rád by som na Šíravu prišiel, nemusí tam byť 100 účastníkov, stačí pár desiatok, hoci len dochádzajúcich z okolitých miest.

Ja kade chodím, tade o tom školení hovorím, ale niekto to nevie oceniť, kým tam nebol. Uvidíme. Prajem pekný deň
ludeko
23.04.09,08:26
posúvam...
Jozef Mihál
23.04.09,18:07
Ja kade chodím, tade o tom školení hovorím, ale niekto to nevie oceniť, kým tam nebol. Uvidíme. Prajem pekný deň
Nemal by som chváliť vlastné perie ale vlaňajšie trojdňové semináre boli tými najúspešnejšími akciami, aké som kedy robil.

Tohtoročný seminár v Kaskádach bude znova akciou de luxe, kde získate informácie z pokladnice, v ktorej schovávam svoje "rodinné striebro".

Mimopracovný program je v každom prípade zárukou, že na Kaskády budete ešte dlho spomínať rovnako, ako vyššie Tinika.
optimistka
23.04.09,18:48
práve som poslala prihlášku, dúfam že sa ešte zmestím
Jozef Mihál
23.04.09,19:00
Na seminár v hoteli Kaskády je ešte cca 25 voľných miest s ubytovaním, bez obmedzenia je počet voľných miest bez ubytovania.
Tinika
23.04.09,19:57
Na seminár v hoteli Kaskády je ešte cca 25 voľných miest s ubytovaním, bez obmedzenia je počet voľných miest bez ubytovania.

Kto je z okolia PO, KE a išiel by aj na seminár v hoteli Kaskády?
Paula
23.04.09,20:03
Kto je z okolia PO, KE a išiel by aj na seminár v hoteli Kaskády?


Sponzorská výzva? ;)
Tinika
23.04.09,20:28
Sponzorská výzva? ;)

paula skor mozem sponzorovat len svojou spoločnostou - sebou hihi Isla by si?
Jozef Mihál
23.04.09,21:10
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.
Tinika
24.04.09,05:24
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.

Ja som to tesne prešvihla, ale to nevadi, aj tak sa to oplatí. A ja mam tiez sponzora :D
zsazsula
24.04.09,06:18
No Tinika určite by som šla s tebou ale práve mám skúšku z NJ dúfam že tebe to vyjde prajem Ti to .........:)
Tinika
24.04.09,11:49
No Tinika určite by som šla s tebou ale práve mám skúšku z NJ dúfam že tebe to vyjde prajem Ti to .........:)

Tak to je veľká škoda, a nemožeš ísť na tú skúšku v inom termíne? ;)
A bude ešte jeden seminár v septembri to by si šla? Ja už síce pred sebou budem mať balon ale ešte by som to mala zvladnuť
zsazsula
24.04.09,17:15
nie nemôžem ale na september sa môžme dohodnúť mimotemy ale iba tak ak domov nepôjdeme traja :D
Bastian
24.04.09,21:28
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.
Tak, tak...;)
kukučka
24.04.09,21:45
Tak, tak...;)

nepamätám sa, žeby si sa pochválil ako bolo na tom, čo si vyhral ty ;)
Tinika
25.04.09,06:51
nie nemôžem ale na september sa môžme dohodnúť mimotemy ale iba tak ak domov nepôjdeme traja :D

No traja určite uz tam pojdeme hihi a naspat pojdeme tiez traja :)
Jozef Mihál
25.04.09,19:02
nepamätám sa, žeby si sa pochválil ako bolo na tom, čo si vyhral ty ;)
Bastian si vybral ako výhru práve Kaskády, takže ešte sa len pochváli, ako bude.
Tinika
25.04.09,19:10
Bastian si vybral ako výhru práve Kaskády, takže ešte sa len pochváli, ako bude.

Určite bude len chváliť :)
Bastian
27.04.09,17:03
Určite bude len chváliť :)
uvidíme :)
Tinika
04.05.09,17:41
Tak čo, nikto nový na seminár?
Jozef Mihál
04.05.09,18:17
Žiaľ, záujem o seminár ktorý som plánoval na Zemplínskej Šírave 9-11.6.2009 skutočne nie je, čo mi potvrdili aj potencionálni spoluorganizátori SOPK Košice a pán Cupák z Michaloviec.

Preto zo seminára na Šírave nebude nič. Škoda, firmy na Východe mohli získať info, ako ušetriť na vysokých odvodoch.

Pripomínam, že seminár v hoteli Kaskády v termíne 19-21. mája 2009 sa koná, ak máte záujem, ešte sa môžete prihlásiť do budúceho utorka, teda do 12. mája.
ALDA
07.05.09,07:40
Hm, nájdem zaujímavú tému... a to ...alebo pozvánka na školenie. :mee: Už nestačí zaplatiť DRAKA, treba aj školenia.:mee: No Jožko, škoda...Kaskády navštívim 30.05.2009.
Jozef Mihál
07.05.09,10:34
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.
Tinika
07.05.09,11:42
Tak ja viem, ze tiez určite nedojdem, býva mi teraz často zle, a cesta je dlhá, možno v septembri a keď to nevyjde, mám smolu, prepadne mi výhra.
Bastian
07.05.09,12:13
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.
To všetko sa nedá robiť v DRAKovi? Tak to som prekvapený. :)
No Jožko, škoda... tak radšej pôjdem na tie Kaskády...
Tinika
07.05.09,12:57
To všetko sa nedá robiť v DRAKovi? Tak to som prekvapený. :)
No Jožko, škoda... tak radšej pôjdem na tie Kaskády...

Bastian jasne ze sa neda robiť take na drakovi :D:D
ALDA
07.05.09,13:59
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.

Jožko, šak som hľadala, našla a..., nechceš ma chápať abo čo?:eek:
To všetko viem, preto tam idem 30.05.:D
Je fakt, že Ty sľubuješ masírovanie a pod. ťažko odolávam:D:)
Jozef Mihál
10.05.09,18:16
Nepremeškajte poslednú príležitosť prihlásiť sa na trojdňový seminár "Kríza a odvody".
Jozef Mihál
22.05.09,06:37
Seminár je za nami, všetkým účastníkom ďakujem za prejavený záujem a verím, že ste všetci boli spokojní.

Ďalší seminár v hoteli Kaskády sa bude konať v októbri 2009, konkrétne 27-28-29. októbra 2009.

Témou bude účtovníctvo, postupy účtovania, jednoduché, podvojné, prípadne zákon o DPH. Program a prihlášku zverejním začiatkom septembra 2009.

Ak chcete byť o seminári informovaní skôr a dostať prihlášku emailom, zaregistrujte sa prosím na odber informácií o mojich školeniach na reliaba(Z)gmail.com
manus
22.05.09,08:11
Seminár je za nami, všetkým účastníkom ďakujem za prejavený záujem a verím, že ste všetci boli spokojní.

Ďalší seminár v hoteli Kaskády sa bude konať v októbri 2009, konkrétne 27-28-29. októbra 2009.

Témou bude účtovníctvo, postupy účtovania, jednoduché, podvojné, prípadne zákon o DPH. Program a prihlášku zverejním začiatkom septembra 2009.

Ak chcete byť o seminári informovaní skôr a dostať prihlášku emailom, zaregistrujte sa prosím na odber informácií o mojich školeniach na reliaba(Z)gmail.com

Aha, tak na Kaskádach bude ďalší seminár. To je super, už teraz sa veeeeľmi teším.
V neposlednom rade sa musíme poďakovať aj my Vám, pán Mihál. Boli ste skvelý, všetko klaplo tak ako malo, a ja osobne mám veľmi pekné zážitky :).
Želám pekný, slnečný deň Mária
Bastian
22.05.09,09:29
My sme si tam síce boli iba oddýchnuť, ale napriek tomu musím konštatovať, že to bolo všetko na vysokej úrovni. Ochotný personál, pekný hotel, chutné jedlo, veľký bazén s úžasnou vodou, šikovní maséri...

Príjemným prekvapením pre nás bolo aj to pečené prasiatko, tombola, živá kapela a šikovné tanečnice...:) Verím tomu, že pre ľudí, čo tam idú nasať informácie to je akcia 2v1... že odtiaľ odchádzajú bohatší nielen o vedomosti ale aj zážitky. O tom už ani nehovorím, že je asi pre každého cťou osobne spoznať takého fajn človeka a odborníka akým je Jozef Mihál.
Tinika
22.05.09,11:26
Dobrý deň, práve som sa prišla pozrieť na tie chvály, myslela som na Vás celé tri dni ako si to užívate. škoda mne to nevyšlo ale možno v oktobri hoci ako pozeram na ten dátum, neviem neviem. Dame sa prekvapiť ale náplň toho seminára je veeeeeľmi veľľľlmi zaujimava takze nejak to budem musieť urobiť a dojsť. hihi. Asi dotiahnem aj manžela aby ma mal kto doviesť :D:D ja sa budem školiť a on welnesovať ;)
A prave pozeram ze povodne mal byť seminár v septembri, no čo už bude už trocha chladnejšie v oktobri ale to na kvalite tohto školenia nemení vobec nič.
manus
22.05.09,12:12
Dobrý deň, práve som sa prišla pozrieť na tie chvály, myslela som na Vás celé tri dni ako si to užívate. škoda mne to nevyšlo ale možno v oktobri hoci ako pozeram na ten dátum, neviem neviem. Dame sa prekvapiť ale náplň toho seminára je veeeeeľmi veľľľlmi zaujimava takze nejak to budem musieť urobiť a dojsť. hihi. Asi dotiahnem aj manžela aby ma mal kto doviesť :D:D ja sa budem školiť a on welnesovať ;)
A prave pozeram ze povodne mal byť seminár v septembri, no čo už bude už trocha chladnejšie v oktobri ale to na kvalite tohto školenia nemení vobec nič.

Skús si to zariadiť, do októbra je ešte ďaleko. Na Kaskádach bolo fantasticky, a pán Mihál nám sľúbil, že tieto semináre nebudú ničím zaostávať :). Je pravda, že už bude chladnejšie, ale nevýhoda je len v tom, že možno nepôjdeme do vonkajšieho bazéna, aj keď nepochybujem, že budú medzi nami aj dáky otužilci:D. Alebo zober toho manžela a budete sa zohrievať navzájom:rolleyes:.
Tinika
22.05.09,12:30
Skús si to zariadiť, do októbra je ešte ďaleko. Na Kaskádach bolo fantasticky, a pán Mihál nám sľúbil, že tieto semináre nebudú ničím zaostávať :). Je pravda, že už bude chladnejšie, ale nevýhoda je len v tom, že možno nepôjdeme do vonkajšieho bazéna, aj keď nepochybujem, že budú medzi nami aj dáky otužilci:D. Alebo zober toho manžela a budete sa zohrievať navzájom:rolleyes:.

No ja v oktobri sa už kúpať nebudem ani vo vnútornom bazéne, bo budem mať pred sebou veľký balón to by ma stiahlo pod vodu :D:D ešte pozriem koľko by stále ubytko pre manžela aby sme neskrachovali :rolleyes: ale som nazhavena a dufam ze sa podari dojst
manus
22.05.09,12:47
No ja v oktobri sa už kúpať nebudem ani vo vnútornom bazéne, bo budem mať pred sebou veľký balón to by ma stiahlo pod vodu :D:D ešte pozriem koľko by stále ubytko pre manžela aby sme neskrachovali :rolleyes: ale som nazhavena a dufam ze sa podari dojst
mimotemyto je super, blahoželám. Ale v tehotenstve sa odporúča plávanie. A mimo to, nie je tam v bazéne hlboká voda (pokiaľ nemáš 1,3m:D).
Tinika
22.05.09,12:58
mimotemyto je super, blahoželám. Ale v tehotenstve sa odporúča plávanie. A mimo to, nie je tam v bazéne hlboká voda (pokiaľ nemáš 1,3m:D).

no trosicku viacej mam a prepač no ze sme mimotemy a dakujem