kinetic
10.03.09,11:47
Zaujímalo by ma aké sú súčasné priemerné ceny stavebných materiálov. Jedná sa napríklad o betón, pálenú tehlu Heluz, železo do základov, drevo na krov a iné . Vítam všetky Vaše postrehy z nákupov v tomto období. Ďakujem
Lubomir1
10.03.09,11:02
V Poľsku by mali vplyvom oslabenia kurzu klesnúť o cca 30% (+ lacnejší benzín/nafta pri doprave). Taktiež je všeobecne známe, že na Slovensku je všetko najdrahšie.
Ľubica 025
10.03.09,11:43
Indexy vývoja cien stavebných prác:
http://www.ueos.sk/mvrr.sr/isvov/s2/m3/catf.asp
Milan.Žiška
10.03.09,11:50
Fajn link, akurá posledná aktualizácia: 6. 12. 2006 - vtedy bol blahobyt.

mimotemyNo čo už prežili sme blahobyt, prežijeme aj krízu, no nie?:D:D

Aj vzhľadom stavebný vývoj a na súčasnú krízu - stavebníctvo resp. stavebné materiály pôjdu dolu asi až koncom tohoto roka.
Povieme/ napíšeme si o pár mesiacov aktuálne.:)
j.u.l.i.a
16.03.09,17:13
tie ceny stavebných materiálov by ma veľmi zaujímali. A hlavne to, kde sa dajú v Poľsku stavebniny zohnať v dobrej cene. Určite ma niekto skúsenosť... Poraďte prosím
daraba
19.03.09,08:04
Ahoj, včera sme boli v Poľsku - NOWY SACZ, po ceste samé stavebniny, v Merkury potvrdzujem všetko lacnejšie o cca 30% (je to tým kurzom) my sme kupovali motorovú pílu HUSQVARNA, u nás 550 EUR, v Poľsku nás stála 372 EUR, a ešte nám dal náhradnú reťaz, ktorá u nás stojí 16 - 17 EUR a tam 9 EUR takže myslím že sa určite oplatí. V obchodných domoch stretneš viac slovákov ako poliakov. ešte daj si stránku merkurymarket.pl, alebo nomi.pl, (je to niečo podobné ako u nás baumax) a tam máš letáky, alebo ešte skús promomaniak.pl a tam klikni na gazetki a zobrazia sa Ti aktuálne letáky v hypermarketoch a skús porovnať.