Cernak
10.03.09,12:38
potreboval by som poradit,ako to je s odvodmi do soc.poistovni ako mam zivnost popri zamestnani a moj prijem prekrocil 12nas.min mzdy...ale zisk je nulovy.........zamestnavatel za mna zaplati z prijmu zo zamestnania,ja musim zaplatit z min.vymeriavacieho zakladu?...alebo sa berie prijem dokopy a potom za z toho vyrataju odvody ...alebo ako to je ??
veronikasad
10.03.09,11:46
potreboval by som poradit,ako to je s odvodmi do soc.poistovni ako mam zivnost popri zamestnani a moj prijem prekrocil 12nas.min mzdy...ale zisk je nulovy.........zamestnavatel za mna zaplati z prijmu zo zamestnania,ja musim zaplatit z min.vymeriavacieho zakladu?...alebo sa berie prijem dokopy a potom za z toho vyrataju odvody ...alebo ako to je ??
Ak tvoj príjem zo zamestnania nedosahuje výšku max. vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do SP, ak si ako živnostník /nezáleží na tom, že popri zamestnaní/, prekročil príjem vo výške 12-násobku min. mzdy, platíš odvody z min. vymer. základu. Aj keď máš nulový zisk.
HappyKESK
12.03.09,16:20
Dobry den, a ako by to bolo, ak by som zo zamestnania dosiahol to maximum (ake je a ako to zistim ?) a zo zivnosti mal prijem viac ako 12x...? Resp, neviete niekto o neakej tabulke, kde by sa dal prijem zo zamestnania, zo zivnosti a vyslo by cislo, ktore trebado soc poist platit ?