janinka69
10.03.09,13:16
Chcela by som sa spýtať...počula som o dotácii vo výške 6000 Eur na SZČO, ja poberám do júna rod.príspevok,mám teraz pozastavenú živnosť. Ak ju zruším,prihlásim sa na úradepráce na 3 mesiace čo ešte musím splniť,aby mi ju dali? Majú na to nárok živnostníci,ktorí zrušia živnosť a po 3 mesiacoch znovu založia?Ďakujem
veronikasad
10.03.09,12:21
Chcela by som sa spýtať...počula som o dotácii vo výške 6000 Eur na SZČO, ja poberám do júna rod.príspevok,mám teraz pozastavenú živnosť. Ak ju zruším,prihlásim sa na úradepráce na 3 mesiace čo ešte musím splniť,aby mi ju dali? Majú na to nárok živnostníci,ktorí zrušia živnosť a po 3 mesiacoch znovu založia?Ďakujem
Podmienkou pre priznanie príspevku na samostatnú zárobkovú činnosť je evidencia na úrade práce viac ako 3 mesiace. Ak si poberateľom rod. príspevku, na úrade práce ťa nezaevidujú.
Stebielko
12.03.09,15:51
Ja sa chcem spýtať, ako je to s tou dotáciou. Dokedy nabehnú peniaze na účet? Ako sa dajú použiť. Je to nejako podmienené, dokedy treba peniaze zdokladovať, alebo treba najprv nakúpiť a potom na základe doložených dokladov dostanem peniaze?
Zoltán Kovács
12.03.09,15:53
Ja sa chcem spýtať, ako je to s tou dotáciou. Dokedy nabehnú peniaze na účet? Ako sa dajú použiť. Je to nejako podmienené, dokedy treba peniaze zdokladovať, alebo treba najprv nakúpiť a potom na základe doložených dokladov dostanem peniaze?

mimotemy Čo keby si trošku najprv hladal/a v už existujúcich témach pred zadaním otázky. Ohľadne dotácie z ÚP na začatie podnikanie je ich tu toľko, že všetky ani nebudeš vedieť preštudovať.
kraisz
12.03.09,17:50
Ja som si ich už prečítal všetky( aspoň v tejto sekcii) a stále to nemám jasné :) Ak dobre viem, tak po schválení dotácie, peniaze dostaneš do 30 dní na účet. Náklady musíš naplánovať do podnikatelského zámeru a podla toho potom peniaze môžeš použiť na tie veci čo si uviedol v podnikatelskom zámere.