WAPGATE
10.03.09,13:33
Zdravim Vas poradaci,

potreboval by som vasu pomoc. Mam vedeny ucet v SLSP, dnes mi prisla na ucet vyplata od zamestanavatela, co ma potesilo, ale o par minut mi prisla dalsia sms ze mi boli na zaklade nejakej rezervacie stiahnute prostriedky. Problem je v tom, ze na ucte mam povolene precerpanie a ani po vyplate som nebol na nule, bol som este par eur v minuse, cize som realne na ucte ziadne peniaze nemal a suma ktora bola spravena cez tuto rezervaciu (v internet bankingu uvedene ako zákaz na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní.) je asi raz tak vysoka ako moje povolene precerpanie, cize nie len ze som zostal bez vyplaty, ale som sa tym padom dostal do nepovoleneho precerpania v banke...
Nedostal som ziadny papier o ziadnej exekucii, ani dovode blokacie prostriedkov, na druhej strane, zdrziavam sa kvoli praci mimo trvaleho bydliska a mal som v minulosti aj kvoli svojej hluposti problemy s nesplatenym uverom v inej banke ako mam tento ucet na ktorom mi to zablokovali.
Preto som sa chcel spytat je toto v normalne v pravnom state? Je mozne sa nejako branit? Ved som prakticky ostal bez vyplaty a ten zakaz mi sposobuje dalsiu dlzobu na ucte.

Chcel by som poziadat vsetkych aby sa zdrzali poznamok ako dlhy treba platit. Dakujem
veronikasad
10.03.09,12:38
Zdravim Vas poradaci,

potreboval by som vasu pomoc. Mam vedeny ucet v SLSP, dnes mi prisla na ucet vyplata od zamestanavatela, co ma potesilo, ale o par minut mi prisla dalsia sms ze mi boli na zaklade nejakej rezervacie stiahnute prostriedky. Problem je v tom, ze na ucte mam povolene precerpanie a ani po vyplate som nebol na nule, bol som este par eur v minuse, cize som realne na ucte ziadne peniaze nemal a suma ktora bola spravena cez tuto rezervaciu (v internet bankingu uvedene ako zákaz na sumu na základe obdržaného rozhodnutia napr. orgánu činného v trestnom konaní.) je asi raz tak vysoka ako moje povolene precerpanie, cize nie len ze som zostal bez vyplaty, ale som sa tym padom dostal do nepovoleneho precerpania v banke...
Nedostal som ziadny papier o ziadnej exekucii, ani dovode blokacie prostriedkov, na druhej strane, zdrziavam sa kvoli praci mimo trvaleho bydliska a mal som v minulosti aj kvoli svojej hluposti problemy s nesplatenym uverom v inej banke ako mam tento ucet na ktorom mi to zablokovali.
Preto som sa chcel spytat je toto v normalne v pravnom state? Je mozne sa nejako branit? Ved som prakticky ostal bez vyplaty a ten zakaz mi sposobuje dalsiu dlzobu na ucte.

Chcel by som poziadat vsetkych aby sa zdrzali poznamok ako dlhy treba platit. Dakujem
Ak navštíviš pobočku svojej banky, mala by ti dať k nahliadnutiu exekučný príkaz, na základe ktorého ti siahla na financie. Malo by to však byť len do výšky zostatku na účte, nie povoleného limitu na prečerpanie. Či v tomto prípade banka neblokuje povolený limit, neviem ...

Ak si nespolupracoval s bankou a nedohodol si sa na splátkovom kalendári - je to asi normálne ...
WAPGATE
10.03.09,13:02
uver na ktory sa moze vztahovat ak je to exekucia je z inej banky VUB... Pricom ucet mam vedeny v SLSP a na nom mam vykonany tento zakaz. Cize ak som to spravne pochopil mozu mi siahnut iba na peniaze co som v pluse, alebo aj na cele povolene precerpanie? Pripadne ako mi to oni spravili....
Priklad....
Mam na ucte povolene precerpanie 500 eur zostatok 5 eur - dlzim 495
Prisla mi vyplata 400 eur, takze som minus na ucte 95 Eur, disponibilne mam 405...
Zrazu zakaz na ucte na sumu 1000 eur.... A som na ucte v disponibilnom minuse a este k tomu aj v nepovolenem precerpani.
Limit precerpania 500 eur v internet bankingu stale figuruje ako platny.
Mozu mi toto spravit?
Saara
10.03.09,13:13
Robila som kedysi v banke a vtedy to fungovalo takto. Ak prisiel prikaz na exekuciu, musel byt zadany na ucte klienta a vlozeny ako rezervacia vo vyske exekvovanej sumy, aj keby prekracovala zostatok na ucte, co je pochopitelne. Peniaze ale neboli strhnute z uctu. Cize podla mna su peniaze len v rezervacii a neplynu ti z tejto rezervacie debetne uroky. Takze na strane banky je vsetko ok. Dufam, ze sa nemylim...
Banka by ti mala ztrhnut len tvoje peniaze a nie povoleny debet, ten vsak moze byt nadalej zablokovany, az kym banka nedostane od exekutora pokyn na zrusenie rezervacie. Ak ti budu peniaze nadalej chodit na ucet, bude ich banka pravidelne strhavat a to do vysky zostatku a vysky exekucie.
WAPGATE
10.03.09,13:30
v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit
veronikasad
10.03.09,13:35
v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit
Nič z toho čo píšeš ti nedoporučujem. Mal si komunikovať s bankou pred vydaním exekučného príkazu a dohodnúť sa na splátkovom kalendári. Žiadnu dohodu o zrážka banka od teba teraz nepotrebuje.
Saara
10.03.09,13:43
Je viac druhou rezervacii a jeden druh je rezervacia formou zakazu financnych prostriedkou na ucte. Mal by si ist na pobocku, poziadat pani za prepazkou, nech zavola niekomu, kto ti vysvetli tvoje moznosti, ak ti ich nebude vediet povedat sama. Mari sa mi totiz, ze urcita suma prostriedkov zostavala klientovi k dispozicii, ale ci islo o vysku zivotneho minima si uz nepamatam. Vsetko by to ale malo byt napisane v zakone, ktory sa zaobera exekuciami. Viac neviem poradit, v banke budu vediet poradit. Alebo skus si zavolat na ten sporotel, mozno oni ti budu vediet nejake informacie sprostredkovat.
Zoltán Kovács
10.03.09,13:45
v sms to bolo uvedene ako rezervacia, cez internet banking ako zakaz....

ako mi ale mozu stiahnut vsetky peniaze, bez nejakej dohody o zrazkach, bez toho, ze mi ostane co i len euro, nejake zivotne minimum? Co mam teraz robit? Vtrhnut do banky s kuklou na hlave, aby som zaplatil prenajom, aby som si kupil jedlo atd. alebo skor najst toho exekutora a spravit ho na pekne dlhu dobu praceneschopnym? Aj jeden aj druhy pripad je nanic, ale budem mat aspon kde byvat a co jest....

Fakt sila, berte to ako recesiu tie priklady co som napisal, ze co s tym robit

Exekúcia už nie je o dohode splátok, alebo niečo podobné. Ale exekúcia je právoplatné a vykonávateľné rozhodnutie súdu.
WAPGATE
10.03.09,13:48
presne odpoved aku som pisal ze tu nepotrebujem vediet. Mal si platit dlhy....

Jasne ze som to nemyslel vazne, ale na druhej strane co mam robit ked som z vypaty co som dostal na ucet dostal 0 EUR???

Co mam vtedy spravit, ved mi to nemozu strhnut predsa cele ked je to moj jediny prijem???

Dakujem za odpovede k otazke
Zoltán Kovács
10.03.09,13:52
presne odpoved aku som pisal ze tu nepotrebujem vediet. Mal si platit dlhy....

Jasne ze som to nemyslel vazne, ale na druhej strane co mam robit ked som z vypaty co som dostal na ucet dostal 0 EUR???

Co mam vtedy spravit, ved mi to nemozu strhnut predsa cele ked je to moj jediny prijem???

Dakujem za odpovede k otazke

Prepáč, ale ja som nereagoval v zmysle, že si mal platiť splátky, lebo je samozrejme, že človek sa môže dostať do situácie, kedy jednoducho na to nemá, resp. zabudne. Ale reagoval som na to, že bez dohody ti zadržali plat. Teda exekúcia už nie je o dohadovaní sa na splátkach, bohu žiaľ.
veronikasad
10.03.09,14:02
Ani ja nechcem reagovať na to, prečo si nesplácal pôžičku. Hľadajme riešenie z tejto situácie. Ak by sa ti podarilo zohnať čo najskôr peniaze na splatenie dlhu /cez exekútora bude podstatne vyšší ako zostatok nesplatenej pôžičky/, aby si z neho nerástli ďalšie úroky. Dohodnúť sa s novým dlžnikom na nižších splátkach, aby ti zostalo aj na živobytie. Nerob to však cez žiadne rýchle pôžičky, skús požiadať o pôžičku na splatenie úveru v SLSP.

Otvorením účtu v ďalšej banke situáciu nevyriešiš, exekútor si ťa zakrátko nájde aj tam.
WAPGATE
10.03.09,15:32
ok v pohode, ospravedlnujem sa ak som to zle pochopil... Neviete mi niekto poradit podla coho sa exekutor rozhoduje o tom aka bude exekucia? Nasiel som dva typy exekucie:
Exekúcia zrážkami zo mzdy
§ 66


Exekúcia prikázaním pohľadávky z účtu v banke
§ 94


preco prave na mna je uvaleny ten druhy, likvidacny pripad? Nie je to preto, ze exekutor sa chce co najskor nabalit a je mu jedno co s tym sposobi? napr ako u mna ze som ostal prakticky uplne bez penazi....
Mária27
10.03.09,15:39
Nariadenie vlády č. 268/2006 Z.z. o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia

Vláda Slovenskej republiky podľa § 278 ods. 1 a § 279 ods. 3 Občianskeho súdneho poriadku a podľa § 70 ods. 1 a § 71 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov nariaďuje:

§ 1

(1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, 1) je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.


... potom sú tam ešte ďalšie vyživované osoby ...
veronikasad
10.03.09,15:42
Nariadenie vlády č. 268/2006 Z.z. o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia

Vláda Slovenskej republiky podľa § 278 ods. 1 a § 279 ods. 3 Občianskeho súdneho poriadku a podľa § 70 ods. 1 a § 71 ods. 3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov nariaďuje:

§ 1

(1) Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, 1) je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu2) platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky.


... potom sú tam ešte ďalšie vyživované osoby ...
súhlasím, ale to platí pre zrážku zo mzdy.

Mňa by tiež zaujímala, na základe čoho sa exekútor rozhoduje ktorý spôsob exekúcie použije.
Je možné exekúciu účtu použiť aj v prípade, ak je dlžnik riadne zamestnaný ?
Mária27
10.03.09,16:07
Myslím, že by mohol podať námietku, že ide o mzdu - len iný spôsob preberania, nie? Aspoň sa pokúsiť. On sa práve sťažuje na to, že nedostal zo mzdy ani cent.

§ 96 Exekučného poriadku

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(2) Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a banke. Povinnému a banke sa doručí do vlastných rúk.

(3) Banka je povinná po doručení exekučného príkazu vyplatiť pohľadávku a jej príslušenstvo oprávnenému; ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak.

(4) Ak exekútor nevydá exekučný príkaz v lehote uvedenej v odseku 1, je povinný vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného. Exekútor môže vydať príkaz na odblokovanie účtu povinného aj z dôvodov hodných osobitného zreteľa. Dôvod, pre ktorý došlo k odblokovaniu účtu, musí exekútor uviesť v príkaze na odblokovanie účtu. Príkaz na odblokovanie účtu sa doručí banke do vlastných rúk.
WAPGATE
10.03.09,16:25
ano presne o to mi ide, kedze som riadne zamestnany mam pravidelny prijem na ucet preco exekutor nepouzil
Exekúcia zrážkami zo mzdy
§ 66

ale siahol k tomu druhemu, pricom mi zadrzal komplet vsetky prostriedky..... Najhorsie je ze neviem kedy sa rozhodlo o exekucii ani ktory exekutor to bol ani nic, na sporoteli mi to nepovedali musim letiet na pobocku.... Tiez sila, moj nazor na SLSP sa zacina menit

nic v zlom ale tento exekutor je len statom podporovany a chraneny vypalnik
Mária27
10.03.09,16:43
Podávali sme raz námietku, keď exekútor zablokoval účet s prostriedkami zo štátneho rozpočtu. Uspeli sme, len to dlho trvalo, vraj to preverovali. Preto si radčej dones hneď potvrdenie od zamestnávateľa, že ti to poslal mzdu - dátum, sumu, z ktorej banky, na tvoj účet.
WAPGATE
10.03.09,19:48
mam podat namietku na sude alebo kam? dakujem
Saara
10.03.09,20:22
WAPGATE - ak ti stat neposiela peniaze na tvoj ucet co mas v SLSP (napr. ak by si tam mal hypouver so statnou podporou) tak nemas co namietat. Exekutor ma pravo ti zablokovat ucty. Ty teraz chod na pobocku a vyber si z uctu to minimum, na ktore mas narok. Ak chces zmenit sposob vykonania exekucie, skus ist za exekutorom a dohodnut sa s nim na splatkach. Pravdepodobne do banky prislo len upovedomenie o zacati exekucie (tam bude aj meno exekutora), preto su prostriedky na ucte zatial len zablokovane. Ked pride prikaz na vykonanie exekucie, peniaze ti banka prevedie na ucet exekutora. Ak sa ti to nepaci, asi s tym nic neurobis, jedine ze by si sa skusil s exekutorom dohodnut, to sa bezne robi. Nekomplikuj veci zbytocne namietkami, v tomto pripade neuspejes, zisti si meno exekutora a hned mu zavolaj a dohodni si s nim stretko.
WAPGATE
11.03.09,12:28
takze pokusil som sa zavolat na exekutorsky urad, slusnym tonom som sa chcel opytat preco exekutor postupoval prikázaním pohľadávky z účtu v banke, ci existuje nejaka moznost dohody a vysledok?

Prvy pokus mi zodvihol nejaky zakomplexovany magor, co mi stale skakal do reci, ked som ho upozornil, ze nech ma necha aspon dohovorit, ze je neslusne ked mi stale skace do reci, ze chcem len vediet dovod tak ma slusne povedane poslal do ...... a ked som chcel vediet ako sa vola, ze sa budem na neho stazovat, povedal ze to ma vobec nemusi zaujimat a tresol mi s telefonom.... Druhy krat som si to uz nahraval, kedze podla upozornenia to robia aj oni, nech ma za to zavru, ze som ich na to neupozornil ze to nahravam. Ten bol uz viac v pohode, ale len dovtedy kym som sa nespytal preco postupoval exekutor kedze som zamestnany podla paragrafu prikazanim pohladavky z uctu. Jeho odpovede sa zacali dostavat do roviny predchadzajuceho telefonatu, s tym ze ked som taky mudry a viem takto o paragrafoch nech idem za svojim pravnikom atd, ze to zivotne minimum mi nezadrzali, ze si ho dokonca ani nemozem vybrat hocikedy a mozem vybrat raz a viac krat nie atd ze jeho nic nezaujima atd

Takze tak, je to prasiva haved exekutori

BTW jedna sa o exekutorsky urad nejakeho Bc. Vladimir Usacev v Bratislave
veronikasad
11.03.09,12:33
takze pokusil som sa zavolat na exekutorsky urad, slusnym tonom som sa chcel opytat preco exekutor postupoval prikázaním pohľadávky z účtu v banke, ci existuje nejaka moznost dohody a vysledok?

Prvy pokus mi zodvihol nejaky zakomplexovany magor, co mi stale skakal do reci, ked som ho upozornil, ze nech ma necha aspon dohovorit, ze je neslusne ked mi stale skace do reci, ze chcem len vediet dovod tak ma slusne povedane poslal do ...... a ked som chcel vediet ako sa vola, ze sa budem na neho stazovat, povedal ze to ma vobec nemusi zaujimat a tresol mi s telefonom.... Druhy krat som si to uz nahraval, kedze podla upozornenia to robia aj oni, nech ma za to zavru, ze som ich na to neupozornil ze to nahravam. Ten bol uz viac v pohode, ale len dovtedy kym som sa nespytal preco postupoval exekutor kedze som zamestnany podla paragrafu prikazanim pohladavky z uctu. Jeho odpovede sa zacali dostavat do roviny predchadzajuceho telefonatu, s tym ze ked som taky mudry a viem takto o paragrafoch nech idem za svojim pravnikom atd, ze to zivotne minimum mi nezadrzali, ze si ho dokonca ani nemozem vybrat hocikedy a mozem vybrat raz a viac krat nie atd ze jeho nic nezaujima atd

Takze tak, je to prasiva haved exekutori

BTW jedna sa o exekutorsky urad nejakeho Bc. Vladimir Usacev v Bratislave
Pri takomto spôsobe komunikácie nemáš šancu na úspech, rastú ti nemalé penále. Ak sa jedná o vyšší dlh, nájdi si čím skôr dobrého právnika...
Saara
11.03.09,12:47
Tak to mi je luto, ze sa ti nepodarilo dohodnut splatky. Takze peniazky z uctu casom odidu (ak teda tvoj dlh nevyplatis skor) a podla mna s tym nic nenarobis, pretoze to co robi je len jeho praca...
WAPGATE
11.03.09,13:17
ano suhlasim, ved je za to plateny a nie malo, mna len strasne vytocila ta arogancia jeho ludi, kde sa ku mne spravali akoze ja som boh a ti si kto a co vlastne odo mna chces... Na druhej strane uznam, ze sa stretavaju s roznymi ludmi co im nadavaju, ale ked na to nema nervy alebo nieco ine nech to nerobi....
willma
11.03.09,13:35
Pri takomto spôsobe komunikácie nemáš šancu na úspech, rastú ti nemalé penále. Ak sa jedná o vyšší dlh, nájdi si čím skôr dobrého právnika... bohužial sa musím zastať tentokrát zadávateľa- totižto komunikácia s TÝMTO exekútorom nie je možná žiadnym spôsobom. Jedná sa asi o nejakú neuhradenú pokutu pre cestovanie na čierno z rokov 89 a viac. Tento pán pre nich začal robiť exekúcie a je maximálne oprsklý a nekomentujem ďalej lebo by som vybuchla- kamoška s ním mala obrovské problémy, lebo jej tiež zablokoval všetko vrátane výživného a prídavkov na deti. Myslím, že to musela riešiť súdnou cestou pre neoprávnený postup exekútora.
iriska
12.03.09,15:10
Len chcem ešte dodať, prečo asi exekútor zvolil spôsob vykonania exekúcie prikázaním pohľadávky. Väčšinou exekútor zablokuje to, čo zistí skôr. Zistil účet, zablokoval účet.
Možno by sa dalo dohodnúť so zamestnávateľom, aby budúcu výplatu vyplatil v hotovosti, ale to nevieme, či exekútor neposlala príkaz na začatie exekúcie aj zamestnávateľovi. Ale tam aspoň zostáva to minimum.
Ešte sa dá aj ísť do banky s.. (aha nemáš upovedomenie o začatí exekúcie... tak keď ho budeš mať, lebo musí uplynúť 14 dní od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie a až potom môže exekútor poslať do banky ex. príkaz).. upovedomením o začatí exekúcie, povedať im, že podľa Exekučného poriadku môžeš na tú exekúciu, na základe ktorej ti blokujú účet, poslať prostriedky súdnemu exekútorovi v nejakej výške. (ešte by bolo vhodné možno si zistiť výšku tej sumy) a potom skúsiť na exekútora, že si niečo poslal dobrovoľne a či by si to mohol splácať aj naďalej. Rozhodne si ale po splatení celej požadovanej sumy žiadaj o vyúčtovanie trov exekúcie a napíš, koľko pýtal, možno ho natiahneme na nejakých eurách, príp. by sa dalo na neho sťažovať na komore exekútorov, ale neviem takto z fleku posúdiť, či mal nejaké pochybenia.
willma
12.03.09,18:22
tento konkrétny exekútor blokne celý účet a nie je s ním možná žiadna dohoda. napríklad vymáhaná suma je 50 eur na účte je ale 3000 eur, neblokne len sumu vymáhanú ale komplet účet a nemáš možnosť s ním pohnúť len si tých 50 zohnať inde, vyplatiť a aj potom príkaz na odblokovanie účtu trvá celú večnosť a o jednaní a prístupe tej konkrétnej kancelárie škoda hovoriť.
WAPGATE
12.03.09,19:38
(aha nemáš upovedomenie o začatí exekúcie... tak keď ho budeš mať, lebo musí uplynúť 14 dní od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie a až potom môže exekútor poslať do banky ex. príkaz)

Ved prave o toto mi ide, on by mal podla zakona pockat kym si to preberiem a potom mam este 14 dni.... Pricom oni mi to poslali vraj 5.3.2009 a sikovny exekutor mi zablokoval ucet hned 10.3.2009, pritom len v piatok pojdem kvoli tomu domov aby som si to vybral na poste.... Je len smutne, ze tento exekutor podla toho aku tu citam a inde na nete, pravidelne porusuje zakony a nic. Zeby sme si rovny a este rovnejsi pred zakonom????

Ak mate niekto s nim este podobne skusenosti, alebo viete o tom, ze pochybil, dajte mi vediet cez spravu v profile, ak este nikto po nom nesiel, tak teraz sa trochu popalil. Ak ide on na mna likvidacne ako na vsetkych co tu pisali, ja sa budem branit a ked mam ist ku dnu, stiahnem ho so sebou, mne uz viac neublizi, ale pomozem mozno niekomu v buducnosti....
willma
12.03.09,19:55
držím ti palce a rieš to s rozvahou.
iriska
13.03.09,05:59
Ved prave o toto mi ide, on by mal podla zakona pockat kym si to preberiem a potom mam este 14 dni.... Pricom oni mi to poslali vraj 5.3.2009 a sikovny exekutor mi zablokoval ucet hned 10.3.2009, pritom len v piatok pojdem kvoli tomu domov aby som si to vybral na poste.... Je len smutne, ze tento exekutor podla toho aku tu citam a inde na nete, pravidelne porusuje zakony a nic. Zeby sme si rovny a este rovnejsi pred zakonom????

Ak mate niekto s nim este podobne skusenosti, alebo viete o tom, ze pochybil, dajte mi vediet cez spravu v profile, ak este nikto po nom nesiel, tak teraz sa trochu popalil. Ak ide on na mna likvidacne ako na vsetkych co tu pisali, ja sa budem branit a ked mam ist ku dnu, stiahnem ho so sebou, mne uz viac neublizi, ale pomozem mozno niekomu v buducnosti....

Tak to pardon... nie je protizákonné, že ti ZABLOKOVAL účet, bolo by protizákonné keby ti STIAHOL peniaze skôr ako 14 dní od prevzatia. To je zabezpečovací úkon. A tiež neviem o tom ako exekútor môže zablokovať 3000 EUR keď pohľadávka je 50 + vezmime si trovy, keby aj 200, to blokuje skôr banka a išla by som sa sťažovať tam. Banky majú všeobecne divné praktiky čo sa týka exekúcií.
p.s. dajú sa poslať prostriedky aj zo zablokovaného účtu, keď preukážeš, že to je na tú exekúciu v prospech ktorej je účet blokovaný. Bohužiaľ sa v banke treba hádať, že je to v exekučnom poriadku, lebo banky o tomto nevedia... Dá sa to, už som to videla v praxi (tiež banka o tom nevedela a klient sa musel o to hádať.)
WAPGATE
13.03.09,07:20
ale o com je potom tento paragraf? Vztahuje sa iba na banku? Ako moze este predtym ako je to pravoplatne, predbezne zablokobat ucet (ako pises zabezpečovací úkon)? Viem o tom z dobrych zdrojov ako postupuju exekutori, ze nabehnu aj do bytu, poberu vsetok majetok aj to co nie je povinneho a potom on musi dokazovat, ze to nie je jeho.... Robia to a tiez je to protizakonne a tvaria sa, ze je vsetko v poriadku.

§ 95

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) prikáže banke, ktorá vedie účet povinného, aby po doručení príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke (ďalej len "príkaz na začatie exekúcie") zablokovala sumu vo výške pohľadávky a jej príslušenstva z účtu povinného,
b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke oprávneného a povinného a zakáže povinnému, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke, nakladal s prostriedkami na účte až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

a paragraf

§ 96

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke) do 14 dní po uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).
iriska
13.03.09,17:22
V exekúcii sa nečaká na právoplatnosť. On ti zablokoval účet na základe právoplatného exekučného titulu...
A to čo si napísal o tých paragrafoch je to isté, čo som ti napísala aj ja. Skús presnejšie špecifikovať, čo chceš vysvetliť.
V banke si im už bol vynadať prečo ti blokujú omnoho väčšiu sumu ako je v príkaze na začatie exekúcie?