vecierka
10.03.09,14:56
Môžem dať manželovi do nákladov faktúry, ktoré sú v metre vystavené na moje meno ( ja som manželka ), ale veci boli kupované pre manžela. Väčšinou máme v metre moju kartu. V metre vlastne faktúra slúži ako poklad. blok.
Zoltán Kovács
10.03.09,13:58
Môžem dať manželovi do nákladov faktúry, ktoré sú v metre vystavené na moje meno ( ja som manželka ), ale veci boli kupované pre manžela. Väčšinou máme v metre moju kartu. V metre vlastne faktúra slúži ako poklad. blok.

Nie, nakoľko doklad nie je vystavený na manžela. Nie je tam uvedené jeho IČO a ostatné identifikačné údaje podnikateľa (szčo).
Paula
10.03.09,14:01
Leda, že by si to od Teba kúpil do firmy:)
Ľubica 025
10.03.09,14:02
Ja si myslím, že faktúra by mala byť na manželovo meno, pokiaľ si položky chce dať do nákladov.
Radšej mu vybavte vlastnú kartu.
Zoltán Kovács
10.03.09,14:05
Leda, že by si to od Teba kúpil do firmy:)

Je to možné riešenie, ale v tom prípade treba doklad z Metra prehnať cez účto manželky. :D
Paula
10.03.09,14:06
Môžem dať manželovi do nákladov faktúry, ktoré sú v metre vystavené na moje meno ( ja som manželka ), ale veci boli kupované pre manžela. Väčšinou máme v metre moju kartu. V metre vlastne faktúra slúži ako poklad. blok.


Píšeš, že väčšinou...to preto, že on ju spravidla zabudne doma? Alebo používate aj kartu ďalších osôb ? Ak chce do výdavkov/nákladov, treba nákupy "upratať".