makko352
10.03.09,16:39
Co hovorite na bungalov4 od prodomu?idem ho stavat..
Kemoslav
10.03.09,16:11
Ahoj.

Tak nieco k tomu bungalovu 4. :)
Je dost dolezite ako bude orientovany na svetove strany. Velkost obyvacky je OK. Kuchyna je tak na hrane. Optimálna podlahova plocha pre izby je 15m2. Pre spalnu je to aspon 18m2. Myslim ze Ti tam raz bude chybat "bordelmiestnost" cize sklad. Ta skrina na chodbe je dobra ale uz pre stvorclennu rodinu je to malo. Najma pri podlahovej ploche tych spalni. Neviem kolko deti mate (planujete) takze treba pozerat aj na to.
Co sa tyka typologie su pekne oddelene oddychova zona (spalna, izby) od spolocenskej (kuchyna, jedalen, obyvacka). To je OK. Mne osobne vadi otvorena kuchyna. Je to teraz v mode, ale stretavam sa s tym, ze to nakoniec vadi. Ja mojim klientom odporucam aspon symbolicky predel. (sklobeton, posuvne dvere atd.) Ked by som to projektoval ja, urobil by som uzzsiu obyvacku cca o meter a ten by som pridal izbam. Tento dom je podla mna ideal pre starsi manzelsky par, pripadne s dietatom, ktore je tesne pred svadbou.
Toto co som popisal je idealny stav, ktory by sa dal dosiahnut iba individualnym projektom, ktory stoji viac ako katalog. Cize z tohto pohladu je to jeden z lepsich katalogovych projektov.
Este otazka: Ak je tam orientacia na svetove strany?

Pekny den :)
Wlady
10.03.09,16:12
Nevidim tam technicku miestnost.....
makko352
10.03.09,16:41
zdravim,kuchyna je na vychod,obyvacka na zapad.z juznej strane bude este jedno okno a technicka miestnost bude riesena upravou zachoda.pekny den.....
Kemoslav
11.03.09,12:10
Taka orientacia moze byt. Nad tym oknom na juh by som este porozmyslal. Ak ho das "za pohouku" bude izba tazko zariaditelna a nie je dobre mat okno priamo pred TV. Ale juzne okna su veeelmi dobre no v tomto pripade to treba este premysliet, ze kam ho dat. Urcite by som ho nedal na stred obyvacky, pretoze tym stratis celu stenu.
Ano chyba tam technicka miestnost. S tym WC je to dost blbe, pretoze ak budes chcet mat v buducnosti solar alebo tepelne cerpadlo budes musiet jednoducho pristavat. No a v domacnosti su aj veci ako vysavac, zehliaca doska, vedro atd. Pri takych malych rozmeroch miestnosti ake mas je to nutnost mat "bordelaren".
Kemoslav
11.03.09,13:54
Sorry za to, ze to pisem sem, ale porada.sk zakazuje pouzivat novym clenom SS. Mozem ich pisat az po 5 dnoch. :( Takze sa ozvem potom cez SS.
mimotemy