NKI
29.06.05,20:31
Prosim, poradte mi! SZCO pouziva mobil svojej matky, vzhladom na to, ze je na ciernej listine mobilneho operatora za byvale resty. Akym sposobom si moze fa za tel. uplatnit do nakladov, operatora zmenit nechce, nechce prist o tel. cislo. Je platitelom DPH, co s tym? Mohol by uzavriet s matkou zmluvu o vypozicke podla obc. zakonnika? Dakujem priatelia!
Paula
29.06.05,19:15
Akosi celkom nechápem .... ak je na čiernej listine, asi o číslo už prišiel . Alebo nie?
babenko1
29.06.05,19:56
Pauli.. to jeho číslo je vlastne číslo jeho mamy :-)
Paula
30.06.05,05:42
babenko1 :) . To mi v noci "došlo", ale zaťal sa net a už som nemohla zmeniť príspevok. Keď je možná zmluva o prenájme auta od súkromnej osoby , mohla by sa spraviť zmluva o prenájme tel.linky? Alebo by s tým musel operátor súhlasiť? Ale DPH by sa i tak nedalo využiť na odpočet predpokladám. :(
NKI
30.06.05,19:41
Otazka, ale znie, ak by si mohol uplatnit vydavky za fa do nakladov, tak preco nie do odpoctu DPH? Ja fakt neviem... Co mu zakazuje uzavriet zmluvu o vypozicke, ak su fa za telefon uhradzane, zaujima to mobil. operatora?
eviketa
30.06.05,19:46
myslím, že zml.o bezplatnom vypožičaní by išla, ale fa od mob.oprátora určite nebude splňať náležitosti dokladu pre odpočet DPH. To by musela matka byť platitelom DPH a refakturovať.
ondrejvla
30.06.05,19:50
myslím, že zml.o bezplatnom vypožičaní by išla, ale fa od mob.oprátora určite nebude splňať náležitosti dokladu pre odpočet DPH. To by musela matka byť platitelom DPH a refakturovať.
Matka by musela byť SZČO, a refakturovať mu celú fa aj s DPH, čiže by musela byť platiteľom DPH, a DPH odvádzať DÚ. No a samozrejme by museli mať zmluvu medzi sebou. A je problém si vyrovnať všetky resty voči mobilnému operátorovi a mať čistý chodník za sebou?! Veď to mi pripomína tunely - a to píšem ešte opatrne!
NKI
30.06.05,20:37
Matka by musela byť SZČO, a refakturovať mu celú fa aj s DPH, čiže by musela byť platiteľom DPH, a DPH odvádzať DÚ. No a samozrejme by museli mať zmluvu medzi sebou. A je problém si vyrovnať všetky resty voči mobilnému operátorovi a mať čistý chodník za sebou?! Veď to mi pripomína tunely - a to píšem ešte opatrne!
Dakujem vsetkym! K poslednym dvom vetam - to neriesim, viem, ze existuje aj ina, schodnejsia cesta, skusim presvedcit!