cyberich
29.06.05,20:05
Fakturujem do inej krajiny v ramci EU, mozem si otvorit aj v tej krajine bankovy ucet kde fakturujem a ten napisat na fakturu?

Ak nie, tak aky sposob je najlepsi ziskat zahranicne peniaze, pricom budem mat najmenej bankovych poplatkov? A ani klientov nechcem viac zatazit ako ich tuzemske poplatky.
babenko1
29.06.05,18:07
Kľudne si môžeš založiť účet v zahraničí. Len budeš musieť národnej banke zasielať také tlačivko, aké si tam mal obraty.
cyberich
29.06.05,18:17
A kde dostanem take tlacivko? Bankovy vypis?
durisovad
29.06.05,18:34
A nestaci otvorit EURO ucet v niektorej nasej banke? Nam prichadzaju peniaze bezpecne.
babenko1
29.06.05,18:53
A kde dostanem take tlacivko? Bankovy vypis?je to niekde na stránke nbs... bankový výpis im nebudeš dávať.. tam len vypíšeš obraty za tuším kvartál toť vsjo
RenataK
30.06.05,02:47
Nezabudni to otvorenie BÚ ešte oznámiť DÚ (, že tento účet budeš používať k podnikaniu).
cyberich
30.06.05,05:24
durisovad: moji klienti nechcu vziat na seba medzinarodne bankove poplatky, maximalne rovnako ako tuzemske. Mas info otom ked Ti posle volakto 100 EUR zo zahranicia, tak kolko poplatkov zato plati?
Dada
30.06.05,05:42
durisovad: moji klienti nechcu vziat na seba medzinarodne bankove poplatky, maximalne rovnako ako tuzemske. Mas info otom ked Ti posle volakto 100 EUR zo zahranicia, tak kolko poplatkov zato plati?
Len aby teba založenie účtu v zahraničí nevyšlo moc draho!
cyberich
30.06.05,06:31
Len aby teba založenie účtu v zahraničí nevyšlo moc draho!
Dufam ze nie, som obcan toho stata ;-) Konkretne ide o fakturovanie do Madarska, a ktomu chcem tam zalozit ucet.
cyberich
09.07.05,10:46
no takze je to takto:
na danovom urade im to je jedno, treba im len oznamit ten ucet, aby sme nedostali pokutu. Oni dostavaju zo vsetkych bank nejake oznamy ci co, a ked budu potrebovat vedia si to na nejakom zahranicnom oddeleni overit a dat prelozit bankove vypisy, ktore mame mat iba my v uctovnictve. O NBS nam nevedeli nic povedat... ostatne sa uvidi v pondelok:)