mertinkova
10.03.09,17:53
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať dostala som 5 potvrdení o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činností, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti ... za rok 2008. Dalšiu písomnosť - oznámenie, že v zúčtovacom roku 2008 som mala vyplatený nezdanený autorský honorár v čiastke ...... sk, a preto mám povinnosť si podat danové priznanie k dani z príjmov FO. Pracujem na prac. zmluvu, a tých ....... sk v tom oznámeni je len jednorázová lektorská činnosť.
Teraz by ma zaujímalo čo mam robit ? Na tie potvrdenia mám si urobit ročné zúčtovanie daní alebo nie ? A čo s tým oznámením ? mam urobit danové priznanie ? ak áno ako ?
Monika1
11.03.09,11:45
Podaj si daňové priznanie typu B, príjmy z nezdanených honorárov sú zdaňované podľa §6 ods.2 písm.b. Môžeš si k nim uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%.
mertinkova
16.03.09,10:37
Dobrý den az teraz som sa ku tomu dostala, dakujem za odpoved ibaze ročné zúčtovanie daní zamestnávatel uz urobil, a ten nezdanený honorár zostal len tak neuvedený nikde. Možem podať ročné zúčtovanie a súčasne aj dan. prizn. ?
mzdarka renca
16.03.09,10:49
Dobrý den az teraz som sa ku tomu dostala, dakujem za odpoved ibaze ročné zúčtovanie daní zamestnávatel uz urobil, a ten nezdanený honorár zostal len tak neuvedený nikde. Možem podať ročné zúčtovanie a súčasne aj dan. prizn. ?

Podáš DP typ B. dáš tam oba príjmy + priložíš RZD od zamestnávateľa