dari59
10.03.09,18:55
:mad::mad: Prosím o radu, bol som dlžný zdravotnej poisťovni, svoj dlh na poistnom som uhradil , ale poplatky z omeškania nie. Napísal som žiadosť o odpustenie aj na zdravotnú poisťovňu aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou poisťovňou ešte pred vydaním návrhu na platobný výmer na penále z omeškania. Minulý týždeň prišiel návrh na platobný výmer , kde je napísané že "úrad preskúmal skutočnosti uvádzané v návrhu zdravotnej poisťovne a zistil, že návrh je opodstatnený a uplatnený nárok zdravotnej poisťovne na poplatok z omeškania je dôvodný a zákonný. Na základe predložených dokladov zdravotnou poisťovňou bolo preukázané, že platiteľ do dňa vydania tohto platobného výmeru nesplnil povinnosť platiť poistné na zdravotné poistenie v súlade s §15 od.1 písm.b , §16 ods.2 a § 17 ods. 2 zákona č. 273/1994 Z.z. pretože poistné na zdravotné poistenie zaplatil oneskorene a neodviedol vôbec.:D tomuto nerozumiem lebo dlh na zdravotnom poistení som uhradil hned po obdržaní protokolu o kontrole .Bol som na zdravotnej poisťovni kde mi povedali že moja žiadosť o odpustenie penále ešte ani nebola prerokovaná, ale návrh na platobný výmer mi už poslali. V tomto návrhu je napísané, že môžem podať rozklad do 15 dní. Neviem čo mám napísať do rozkladu, a aké budem mať ďalšie možnosti, keď dostanem právoplatný platobný výmer. Poradte ak treba napíšem viac. Toľko zákonov , paragrafov, ja som obyčajný človek nevyznám sa. Som invalidný dôchodca a píšem na manželkine konto. Za pomoc dopredu ďakujem.