humenne123
10.03.09,19:38
Dobry vecer.
Chcem sa opytat ako a ci mozem zmenit obvodného lekára pocas trvania PN ky.Som po operacii ramena a uz 2 mesiace som PN.Den pred zacatim PN ky t.j. pred urazom som sa prestahoval do ineho mesta preto mi PN ku musela vypisat este moja obvodna doktorka v mieste stareho bydliska.Viem ze by mi ju aj ona mala ukoncit ale kedze som sa prestahoval tak mi to robi problemy dochadzat cez pol republiky kazdy mesiac koli prechodke z mesiaca do mesiaca a aj tak by som sa musel casom prehlasit k novemu doktorovi.Mozem teda zmenit doktora aj pocas trvania PN? A ak ano tak sa to moze len na konci mesiaca ? A ake doklady mi ma vystavit byvaly doktor pre toho noveho?

Este jedna otazka.
U koho si mam vybavovat liecenie - u obvodneho lekara,na chirurgii alebo u rehabilitacnej doktorky?
Velmi pekne dakujem
bobiku
10.03.09,20:35
počas trvania PN môžete zmeniť lekára a ukončiť vám ju môže už nový lekár, nova zmluva s lekárom sa uzatvára k 1. v mesiaci. Potrebujete si od nového lekára vypýtať aby vám dal vymenný lístok kde požiada o kartu alebo o výpis z karty a starý lekár to potom zašle novému lekárovi.
Návrh na kúpeľnú liečbu vám vypíše praktický lekár a samozrejme musíte mať k tomu aj papiere od oborného lekára.