sklenkova
29.06.05,21:19
Ako mám zaúčtovať, keď predajca, kde som brala auto na lising a u neho som si objednala defenlock a ešte iné veci,si najprv zobral zálohu 10000,-,potom to bola platba za tieto veci a teraz mi tie peniaze poslal späť. Takže mám 2 fa,a neviem čo s tým ako to zaúčtovať.
alex1
29.06.05,19:53
Takže máš 1x zálohovú fa a 1x fa ako daňový doklad? Rozumiem správne? A prečo ti poslal peniaze späť?
babenko1
29.06.05,19:54
vrátené peniažky sa účtujú mínusom vo výdavkoch... ale prečo ti poslal naspäť tú zálohu?
aladin
30.06.05,04:57
no aby nemuseli robit zapocet.(kompenzaciu)... hlavne ked sa prelinaju mesiace,, je to specialitka predajcov aut.
alex1
30.06.05,07:19
Takže si mu zaplatila 2x a 1x ti to vrátil späť? Tak potom dáš vrátené peniaze mínusom von z výdavkov.
sklenkova
30.06.05,18:31
Ja tomu nerozumiem,zaplatila som mu iba raz : 28.4. som mu dala zálohu ako si želal,v máji mi vystavil ďalšiu fa s tým že je to už uhradené a teraz v 6. mesiaci mi tie peniaze poslal späť. Neviem čo s tým, predtým som to dala do réžie tak teraz to dám do príjmu a tým sa to vyrovná- môže byť? Do knihy pohľadávok nezapíšem nič.
ondrejvla
30.06.05,18:54
Ja tomu nerozumiem,zaplatila som mu iba raz : 28.4. som mu dala zálohu ako si želal,v máji mi vystavil ďalšiu fa s tým že je to už uhradené a teraz v 6. mesiaci mi tie peniaze poslal späť. Neviem čo s tým, predtým som to dala do réžie tak teraz to dám do príjmu a tým sa to vyrovná- môže byť? Do knihy pohľadávok nezapíšem nič.Prečo do knihy pohľadávok? To je tvoja pohľadávka? A neuhradila si mu to náhodou 2x, alebo nebola záloha, resp.akontácia dvojnásobná? To teraz nebudeš mať uhradenú zvýšenú splátku? Skús to viac rozpísať.
durisovad
30.06.05,19:02
A nemohlo sa stat, ze tie doplnky medzicasom poskytovali v ramci nejakej akcie zadarmo? Ja som sa s tym tiez stretla, ked som v decembri kupovala auto.
ondrejvla
30.06.05,19:17
A nemohlo sa stat, ze tie doplnky medzicasom poskytovali v ramci nejakej akcie zadarmo? Ja som sa s tym tiez stretla, ked som v decembri kupovala auto.
Tak to je za doplnky, nie za akontáciu?- síce to by bola nízka akontácia. No možno je to tak, ako píšeš ty!
Manual
30.06.05,19:19
Ja tomu nerozumiem,zaplatila som mu iba raz : 28.4. som mu dala zálohu ako si želal,v máji mi vystavil ďalšiu fa s tým že je to už uhradené a teraz v 6. mesiaci mi tie peniaze poslal späť. Neviem čo s tým, predtým som to dala do réžie tak teraz to dám do príjmu a tým sa to vyrovná- môže byť? Do knihy pohľadávok nezapíšem nič.Ak to chceš vyriešiť musíš "polopate" citovať Fa, sumu a datum kedy si to platila a čo kedy ti dodavatel vrátil, inak sú to len dohady.
Pekný večer želám...
sklenkova
30.06.05,19:19
Ja som im tie peniaze uhradila 28.4.ako zálohu na auto,keďsom si prišla pre auto prepísali to na fa za defenlock a ešte niečo iné-s tým že uhradené to bolo už predtým, a teraz mi tie peniaze vrátili.Zaplatené to bolo iba raz a ja teraz neviem ako to zapísať,keďže som to dala v máji do réžie.Dať to do príjmu ovplyvňujúcej ZD, okrem toho je tam číslo fa ako VS,ale ja ju mám už napísanú v záväzkoch.A jak to mám zapísať teraz?
Manual
30.06.05,19:25
Ja som im tie peniaze uhradila 28.4.ako zálohu na auto,keďsom si prišla pre auto prepísali to na fa za defenlock a ešte niečo iné-s tým že uhradené to bolo už predtým, a teraz mi tie peniaze vrátili.Zaplatené to bolo iba raz a ja teraz neviem ako to zapísať,keďže som to dala v máji do réžie.Dať to do príjmu ovplyvňujúcej ZD, okrem toho je tam číslo fa ako VS,ale ja ju mám už napísanú v záväzkoch.A jak to mám zapísať teraz?Píšeš, že si im to uhradila 28.4. ako zálohu. Keď si prišla pre auto, tak Ti povedali že si to už zaplatila predtým. Ak áno akým dokladom, veď si to musíš pamätať, čo si komu platila, musíš mať o tom potvrdenie, ich PPD alebo čo , nie ???
ondrejvla
30.06.05,19:29
Píšeš, že si im to uhradila 28.4. ako zálohu. Keď si prišla pre auto, tak Ti povedali že si to už zaplatila predtým. Ak áno akým dokladom, veď si to musíš pamätať, čo si komu platila, musíš mať o tom potvrdenie, ich PPD alebo čo , nie ???
Manual, mne to tiež nie je jasné?! Prečo by tvrdili, že to už bolo zaplatené? Iba ak - a s tým som sa už stretla, mali šikovnú účtovníčku, ktorá má dva PPD!! Inak nie je pre nich dôvod to tvrdiť, veď oni na tom tratia, či nie?
Ale ak je to úplne kóšer, potom Ivka zapíš do knihy záväzkov ako dobropis, čiže mínusom, a platbou na účet to máš vyrovnané!
Manual
30.06.05,19:35
Manual, mne to tiež nie je jasné?! Prečo by tvrdili, že to už bolo zaplatené? Iba ak - a s tým som sa už stretla, mali šikovnú účtovníčku, ktorá má dva PPD!! Inak nie je pre nich dôvod to tvrdiť, veď oni na tom tratia, či nie?
Ale ak je to úplne kóšer, potom Ivka zapíš do knihy záväzkov ako dobropis, čiže mínusom, a platbou na účet to máš vyrovnané!Vlasta, ano ale keď ona neurobí rekapituláciu dokladov:
-kedy
-za čo
-komu
-kolko
-s odvolávkou na konkrétny doklad a následné reakcie dodavatela tak sa nikam nedostaneme
Pekný večer želám...
sklenkova
30.06.05,19:45
Veď aj ja som z toho blbá lebo som im to uhradila toho 28.4. hneď v predajni z karty, a ja nič iné neviem Vám nemôžem napísať, lebo nič viac neexistuje
ondrejvla
30.06.05,19:53
Veď aj ja som z toho blbá lebo som im to uhradila toho 28.4. hneď v predajni z karty, a ja nič iné neviem Vám nemôžem napísať, lebo nič viac neexistuje
No práve, platba kartou, túto chybu mi niekedy urobila kolegyňa! Platba prebehla cez terminál, a ona mi dala ešte PPD, že prijala platbu, a ak nemajú pokladňu celkom "čistú" niekto to mohol, ale aj nemusel zaplatiť! Tým pádom to tam môžu mať dvakrát.
Zuzka
30.06.05,20:20
Ako mám zaúčtovať, keď predajca, kde som brala auto na lising a u neho som si objednala defenlock a ešte iné veci,si najprv zobral zálohu 10000,-,potom to bola platba za tieto veci a teraz mi tie peniaze poslal späť. Takže mám 2 fa,a neviem čo s tým ako to zaúčtovať.

Myslím, že by si si dobre mala pozrieť leasingovú zmluvu. Podľa toho čo som si tu prečítala, predajca Ti preto vrátil peniaze za defenlock, pretože to opätovne vyfakturoval leasingovej spoločnosti a leasingovej spoločnosti budeš auto + defenlock splácať.
Predajca nemôže predať tovar 2x, preto Tebe tie peniaze vrátil.
Potom musíš vymínusovať z výdavkov sumu za uvedený tovar, pretože to budeš odpisovať spolu s autom.
Poprípade skús zavolať predajcovi, nech Ti to vysvetlí.
ondrejvla
30.06.05,20:29
Myslím, že by si si dobre mala pozrieť leasingovú zmluvu. Podľa toho čo som si tu prečítala, predajca Ti preto vrátil peniaze za defenlock, pretože to opätovne vyfakturoval leasingovej spoločnosti a leasingovej spoločnosti budeš auto + defenlock splácať.
Predajca nemôže predať tovar 2x, preto Tebe tie peniaze vrátil.
Potom musíš vymínusovať z výdavkov sumu za uvedený tovar, pretože to budeš odpisovať spolu s autom.
Poprípade skús zavolať predajcovi, nech Ti to vysvetlí.
Aj to je jedna z možností! A prevdepodobne tá najaktuálnejšia!
sklenkova
30.06.05,20:35
Do lísingu mi to nedali,pretože tam je len auto a tieto veci boli objednané dodatočne(sprvoti to bolo fa záloha na auto,až potom sme sa dohodli,keĎ bol aj lísing že to nemusia vrátiť ale namontujú tam tie veci a tak lis. spol.by im to teraz musela uhradiť a odo mňa si pýtať súhlas,lebo ja som si sama zjednala cenu auta a tak im uhradili iba cenu auta bez toho zariadenia.Lis.spol. bola na to upozornená a nič s tým nemá)A v tom prípade by chceli odo mňa za to peniaze a museli by prepočítať splátky-zvýšiť ich.pochybujem,že to uhradia len tak z dobrého srdca.
Zuzka
30.06.05,20:40
Zrejme ten problém tu nevyriešime, pretože sa ťažko radí, keď nevidíme doklady a netušíme o ktorého predajcu ide. Doporučujem Ti zavolať predajcovi a tam si vyjasniť problém ale najlepšie bude keď tam pôjdeš osobne.
ondrejvla
30.06.05,20:41
Do lísingu mi to nedali,pretože tam je len auto a tieto veci boli objednané dodatočne(sprvoti to bolo fa záloha na auto,až potom sme sa dohodli,keĎ bol aj lísing že to nemusia vrátiť ale namontujú tam tie veci a tak lis. spol.by im to teraz musela uhradiť a odo mňa si pýtať súhlas,lebo ja som si sama zjednala cenu auta a tak im uhradili iba cenu auta bez toho zariadenia.Lis.spol. bola na to upozornená a nič s tým nemá)A v tom prípade by chceli odo mňa za to peniaze a museli by prepočítať splátky-zvýšiť ich.pochybujem,že to uhradia len tak z dobrého srdca.
Ivka, tak toto už vzdávam! Jedine ten dobropis, iné riešenie potom nevidím.