zuma3
10.03.09,21:00
Prosim Vas chcem sa spytat,ci je mozne,ze ovcie kiahne nedostanem pocas celeho zivota,aj ked s nimi pridem do kontaktu a nie som ockovana proti nim? Existuje taka skupina ludi,ktori to jednoducho vobec nedstanu?
bobiku
10.03.09,20:36
jasne, že nemusíte dostať ovčie kiahne
danushka
10.03.09,20:49
Je možné, že si ako dieťa ovčie kiahne už prekonala a ani nevieš o tom.
zuma3
11.03.09,15:44
isto som ich nemala,to by mamina vedela.sme traja surodenci a ani jeden z nas nemal ani kiahne ani osypky.
neviem.ako
11.03.09,17:56
Ani ja som ich nemala. Moj mladsi brat ich prekonal, mna sa nechytili. Bojim sa, ze ma zastihnu v dospelosti, ale verim, ze nie. Citala som, ze sa nemusia stale prejavit na celom tele, niekedy su bez horucok, napr. ze sa vyhodi len jedna vyrazka za uchom, tak ani o tom nevies. S tymto sa tiez uchlacholujem.
azla
11.03.09,17:58
Dospelí, ak dostanú ovčie kiahne, väčšinou to znášajú horšie ako detí.;)

Keď mali moje detí ovčie kiahne (v školke sa to šírilo veeeľmi rýchlo), tak moja sestra si povedala:D, že príde aj zo svojimi deťmi, "aby to mali za sebou".

Dostali ....ovčie kiahne.:( No nielen oni, ale aj dospelá sestra.:mee:

Celá rodina chodila opudrovaná, ešte šťastie, že otecko bol "mimo". Ten iba vysával ....opadaný puder.
zltalienka
13.03.10,11:44
Ahojte chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť k očkovaním proti ovčím kiahňam. Viem, že existuje vakcína, volá sa Varivax, ale môj obvodný lekár s tým nemá skúsenosť, a vlastne ani nikto z môjho okolia. Bola by som rada, keby sa našiel niekto, kto s tým má skúsenosť.
Ďakujem za každú odpoveď.