Leilak1
11.03.09,00:03
:)
Položili ste si otázku čo a kedy ste naposledy urobili pre svoje zdravie? Možno si ani len nespomeniete. Citite sa teraz zdravý ale čo ak o 5 rokov sa objaví nejaká choroba? Čo ak sa už v tele vyvíja a nik o nej nevie? Nedokážete zmeniť svoju obľubenu slovenskú stravu?
čo tak skusiť si dať aspoň raz za týždeň alebo za mesiac na večeru napríklad
na lačno 2 čerstvé mrkvičky a hlávku zeleného šalátu...super vitaminová bomba
Možno poviete nič nové však to vie každy že zdravé su ovovcie a zelenina.
Ale málokto vie že že uvarením sa množsvo látok zniži o viac ako 50% a niektoré zaniknú úplne.
Prípadne ak skonzumujete šalát s mäsitým jedlom tak sa obsiahuté niektoré vitamíny vôbec nevyužiju...
Neničte svoje čerstvé šalátiky s octom a cukrom, ktoré pôsobia v tele neuveritelne zničujúco. Použivajte citron a glukozu alebo med...atd. :-)
Ako prežiť chripku, zvýšenú teploto bez liekov??? úplne jednoducho...
Prečo sú ľudia stále klamaný??
----------------------------------------------------------------------
Liečba rakoviny - mwm.cz/clanek1.php?id=1384&pjmeno=&kredit=&p1=


Pekný deň
Ak má niekto záujem o poradenie pri liečení nejakej choroby môže sa porozprávať so mnou cez skype nick hpepek.
moje hobby:
fitnes,kulturistika, zdravá strava a liečenie ňou, duchovná literatúra
Prosím len o tých, ktorý chcu bojovať proti chorobe nie tých ktorý sa s ňou už zmierili.
;) Peter (30r)
Paula
10.03.09,23:31
Tak dnes, jeden a pol hodinky po polnoci idem pre svoje zdravie konečne spinkať :)
syrik
11.03.09,07:38
Snažím sa cvičiť aspoň 20 minút denne, lebo sa po cvičení cítim fantasticky a navyše to prospieva mojej chrbtici ;)
piggos
11.03.09,07:47
spinkať, cvičiť a pridať k tomu prechádzky na čerstvom vzduchu..pokračovanie v ďalšom príspevku od niekoho iného...
Daniela
11.03.09,11:08
...a, rano som vstala, som zdravá, urobím rannú očistou, poviem si som krásna a idem do práce peši 3 km tam a 3 nazad popoludní
piggos
11.03.09,18:46
Dnes sa väčšina ľudí stará o to ako sa zdravo stravovať, že máme jesť veľa ovocia a zeleniny.. Často krát si myslíme že máme zdravotné problémy len preto ako jeme a čo jeme ako sa stravujeme,že sa večer napchávame čipsami,slaninou,(fajčenie,alkohol,málo pohybu atď...)..No málo kto si uvedomuje že sa dosť často za zdravotnými problémami neskrýva naše nezdravé stravovanie ale STRES!! Myslím si že práve Stres je hlavným spúšťačom chorôb a hlavne v dnešnej dobe.Môžeme sa zdravo stravovať,najzdravšie ako sa len dá,no keď denno denne prežívame stres,nám je to prd platné.. A práve že stres a nezdravé stravovanie si idú ruka v ruke...čo už....veľa zdravia.... všetkýmhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
wegamizi
11.03.09,20:31
Ano, mas pravdu. Ja sa snazim uz piaty rok nejest maso, nie preto, ze chcem byt zaujimava v rodine;), ale isla som na to logicky. ( aspon si to myslim :rolleyes:) Mala som zdravotne problemy, a to, ze mi puchli sem - tam koncatiny, citila som, ako mi telo neodcerpava vodu z tela. Srdiecko je O.K., tak potom ladviny. Prestala som ich zatazovat s masitou stravou, pijem hodne tekutin a po dvoch rokoch, cuduj sa svete, dostavil sa vysledok. Opuchy prestali, citim sa plna energie a je mi vcelku fajn. To je jedna strana mince. Ale co ten stres? Ani mne sa veru nevyhyba a niekedy so mnou dobre lomcuje.:eek: Este som nezistila, ako mam zit, aby sa ma tak moc nedotykal. I ked uz nieco tusim, akym smerom sa uberiem. Velmi mi napr. dobre padlo zelanie od poradaka ONDREJVLA, kde mi nazaver spravy pise:" Objimam Ta a posielam pozitivnu energiu." Cely den som mala uzasny a stres sa mi vyhybal.:)
Svoje telo povazujme za zazracny dom, v ktorom nejaky cas byvame. Srdecne Vas objimam
Paula
12.03.09,21:31
Myslím si že práve Stres je hlavným spúšťačom chorôb a hlavne v dnešnej dobe.



Tak tak tak, dobre myslíš a najlepším liekom protistresovitým by bolo, keby sme pod pazušky zobrali všetky lajstrá, ktoré na nás v súčasnosti vyčítavo zazerajú zo všetkých svetových strán a našli pre ne poriadne veľké ohnisko,, do ktorého by sme ich poľahúčky a s citom a s láskou poukladali (jedna zápalôčka vítaná )....a potom si pri ohníčku vospolok zakrepčili :)
cloe
12.03.09,21:42
Prepáčte, ale v tomto období takáto téma je čistá provokácia:D
Veď, my to všetci dobre vieme, čo by sme mali a nemali robiť, ale keď si predstavím, že som sa osem hodín nepostavila od PC, tak čo... Zabiť ma je málo a krvný obeh mi už isto nefunguje:confused:
Paula
12.03.09,21:45
Povedala by som, že to už ťažko dá sa nazvať krvným:D
Marína
12.03.09,21:51
Vidíte, na čo sú dobré mrníky? Na odbúranie stresu.:)
lenkak
12.03.09,21:52
Velmi mi napr. dobre padlo zelanie od poradaka ONDREJVLA, kde mi nazaver spravy pise:" Objimam Ta a posielam pozitivnu energiu." Cely den som mala uzasny a stres sa mi vyhybal.:)
Svoje telo povazujme za zazracny dom, v ktorom nejaky cas byvame. Srdecne Vas objimam

áno, to sú dobre "počúva" a hlavne dobre vplýva na psychiku človeka.
Nielen zdravá strava je potrebná, ale aj čo najmenej stresových situácii.
ondrejvla
12.03.09,21:54
Velmi mi napr. dobre padlo zelanie od poradaka ONDREJVLA, kde mi nazaver spravy pise:" Objimam Ta a posielam pozitivnu energiu." Cely den som mala uzasny a stres sa mi vyhybal.:)
Svoje telo povazujme za zazracny dom, v ktorom nejaky cas byvame. Srdecne Vas objimam[/quote]


Gabi, ak to fungovalo, tak objímam všetkých priateľov a pozitívnu energiu posielam v myšlienkach. Nech máte úžasné dni...
Meggi 1
12.03.09,22:09
Gabi, ak to fungovalo, tak objímam všetkých priateľov a pozitívnu energiu posielam v myšlienkach. Nech máte úžasné dni...
Vlasti, aby si nie len rozdávala, ale aj prijímala aj Ty, želám, nech sa Ti to navráti niekoľkonásobne.
cloe
12.03.09,22:34
Musím povedať, že niečo som dnes pre svoje zdravie predsa urobila.
Pri tom preklikávaní medzi účtovaním a Poradou som si vždy klikla aj na wellnes pobyty:D
Dúfam, že keď skončí tento blázinec, tak sa pôjdem dať niekde /a nejakým šumným masérom;)/ pekne vymasírovať.
piggos
13.03.09,08:39
Zdravo žiť? a dá sa to vôbec? keď dnes len kolo seba počujeme nejecťe toto kvôli cholesterolu a nejecťe ono kôli obezite a nejecťe tamto lebo sa to pri pestovaní postrekuje všeliakími hovadinami.. mám pocit že dnes už ani len tá mrkve nieje zdraváhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif..aj doktory vám naordinujú takú diétu čo vám z topho polovica nechutí... (aspoň u mňa je to tak)..hm to aby sme už vôbec ne..ali
Ja viem dá sa zdravo žiť,len to treba vedieť....a hlavne chcieť....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif dobrú chuť..
ondrejvla
13.03.09,11:51
Vlasti, aby si nie len rozdávala, ale aj prijímala aj Ty, želám, nech sa Ti to navráti niekoľkonásobne.

Vrátiť sa mi to musí! Aj dnes som lekárovi povedala, že keď som sa doteraz vylízala z ťažkých problémov, tak sa musím aj z toho, čo ma drží. A nech skúsi lekár povedať niečo iné! Dala som si ušiť nový kabát, ja ho predsa musím vynosiť, no nie?! Ja som cítila dobrú energiu pri predposlednom probléme od priateľov, tak ju budem určite cítiť aj teraz. Už vopred ďakujem.
durisovad
13.03.09,14:08
Vlasticka, dobre mas. A daj si uzit nielen kabat, ale aj nejake satocky a kup si nove topanocky, aby si sa na jar citila dobre. No a veru kabat nie je na jednu sezonu, tak nech Ti Panbozko dopraje este vela rokov v dobrej pohode. Ty rozdavas dobro kade chodis, tak aj k Tebe sa bude musiet to dobro vratit.
kalkulka
13.03.09,15:14
Prepáčte, ale v tomto období takáto téma je čistá provokácia:D
Veď, my to všetci dobre vieme, čo by sme mali a nemali robiť, ale keď si predstavím, že som sa osem hodín nepostavila od PC, tak čo... Zabiť ma je málo a krvný obeh mi už isto nefunguje:confused:
Čo osem? Pridaj ešte raz toľko takmer každý deň. Už som polomŕtva. Ale prikúpila som si telu prospešný žen-šeň a koenzým Q10, nech mu aspoň nejako pomôžem, nech ma nesklame.
ondrejvla
13.03.09,22:20
Vlasticka, dobre mas. A daj si uzit nielen kabat, ale aj nejake satocky a kup si nove topanocky, aby si sa na jar citila dobre. No a veru kabat nie je na jednu sezonu, tak nech Ti Panbozko dopraje este vela rokov v dobrej pohode. Ty rozdavas dobro kade chodis, tak aj k Tebe sa bude musiet to dobro vratit.

Ďakujem.
DanielaSL
14.03.09,05:33
:rolleyes:;)
Tak tak tak, dobre myslíš a najlepším liekom protistresovitým by bolo, keby sme pod pazušky zobrali všetky lajstrá, ktoré na nás v súčasnosti vyčítavo zazerajú zo všetkých svetových strán a našli pre ne poriadne veľké ohnisko,, do ktorého by sme ich poľahúčky a s citom a s láskou poukladali (jedna zápalôčka vítaná )....a potom si pri ohníčku vospolok zakrepčili :)

Pauli :D , dojdi ma rozosmiať na iné miesto tejto Porady...a napíšem ti tam, čím to zajeme to krepčenie..lebo tu to nepatrí.;):)
Charon
14.03.09,09:42
Ospravedlňujem sa, ak sa Vám tento príspevok nebude zdať vhodný, dajte (-) a poprosím admina o vymazanie.

Čo spraviť pre svoje zdravie? Pozitívne myslieť. Východné učenia vravia, že za 80% chorôb si môže človek sám. Nemožné neexistuje, je len niečo málo pravdepodobné!

Dostal som klasický email s videom. Toto video je o sile. Je o skutočnom železnom mužovi. Toho muža, po zhliadnutí videa, obdivujem. Je ukážka sily a odhodlania sa nevzdať.
Teda čo spraviť pre svoje zdravie: Pozitívne myslieť a nevzdať sa.

Syn se ptá jednoho dne svého otce:
Tati, chceš se se mnou zůčastnit maratonu?
Otec měl sice nemocné srdce, ale i přesto odpověděl...ano..
A tak se rozhodli, ze se společne přihlasi na maraton..
... za nedlouho se pta syn otce: "Tati, co myslíš,můžeme se přihlásit na Ironman-a?" Otec odpověděl.."ano..ale je to nejtěžší triatlon světa, který, se koná každoročné na Hawaii..závodníci v něm musí uplavat 3.86 km, ujet na kole 180,2 km a uběhnout 43,19 km. Přez celej ostrov.."
Otec i syn se stali jedním tělem, aby se mohli zůčastnit....
a teď se podívej na video..(i se zvukem)

http://www.tangle.com/view_video.php?viewkey=8cf08faca5dd9ea45513
wegamizi
14.03.09,17:50
[QUOTE=Charon;984136]Ospravedlňujem sa, ak sa Vám tento príspevok nebude zdať vhodný, dajte (-) a poprosím admina o vymazanie.

Čo spraviť pre svoje zdravie? Pozitívne myslieť. Východné učenia vravia, že za 80% chorôb si môže človek sám. Nemožné neexistuje, je len niečo málo pravdepodobné!

Dostal som klasický email s videom. Toto video je o sile. Je o skutočnom železnom mužovi. Toho muža, po zhliadnutí videa, obdivujem. Je ukážka sily a odhodlania sa nevzdať.
Teda čo spraviť pre svoje zdravie: Pozitívne myslieť a nevzdať sa.


Charon, ty sa nemas za co ospravedlnovat, skor mas moj obdiv. Tento tvoj prispevok by som kazdemu doporucila ako dusevnu terapiu a k znovupoznaniu zmyslu nasho zivota. Srdecne sa ti chcem podakovat za prekrasny prispevok, ktory mi dobre rozbuchal srdiecko a vtlacil slzy do oci. DAKUJEM
linko1
15.03.09,06:52
charon , ja nemám slov, aj som si :mee:
a my ľudia si stále hľadáme výhovorky prečo sa nedá to či ono, prečo to nejde...
ale ide keď sa chce,
len my sa stále vyhovárame...
Olice
20.03.09,05:36
Trošku cvičenia pri práci s PC.
delonka
23.03.09,06:44
olice,

veľké ďakujem, už som tieto cviky videla, takto spracované však nie, poslala som to hneď všetkým známym., ešte raz ďakujem, pekný deň ti želám.
Olice
23.03.09,07:08
olice,

veľké ďakujem, už som tieto cviky videla, takto spracované však nie, poslala som to hneď všetkým známym., ešte raz ďakujem, pekný deň ti želám.
Nie je začo, niekedy veľmi málo stačí, aby nás tie chrbátiky tak neboleli a aby sme si uvoľnili svalstvo:).
osky
23.03.09,09:44
dnes som zacala drzat dietu-ziadnu hladovku,ale jednu schemu stravovania vypracovanu dietologom,mam ju uz davno,uz som ju drzala a je super.kila idu dole pomalsie ale nehladuje sa,telo nie je zatazene a kila sa nevracaju nazad.
okrem toho pravidelne sledujem stranku
www.magazinluna.sk (http://www.magazinluna.sk)
a snazim sa podla nej stravovat i riadit co sa tyka zitia,upratovania a pod.
vyberam si podla svojich schopnosti a moznosti.
teraz je optimalny cas na post a detoxikaciu,az do novu,takze sa dopujem cistiacimi stavami,bylinnymi cajikmi,reflexne masaze a pod.ta stranka ma velmi zaujima a vzdy tam najdem nieco cim si pomozem pre zdravie.
vonku rasi zihlava-je vyborna na cajik.
v zahrade mam bylinky ale zatial sa ukazala len pazitka.
dobry spanok,vela ovocia a zeleniny v spravnom casovom odstupe.
uz su pekne dni,tak chodim na bicykel a prechadzky.
do domu kazde rano pustam zivot:)-ja to tak volam,ked otvorim rano okna,mam pocit ze ten certstvy vzduch je ako ziva voda.hned ozijem.
mystic
23.03.09,19:32
Myslím, že najdôležitejšia pre zdravie je prevencia. Vraj profylaxia je medicína buducnosti. No teraz sa málokto môže pochváliť dobrým zdravotným stavom, či už fyzickým, psychickým, ale aj správne reakcie, čiže je dôležitý aj mentálny aj emocionálny stav.
Osobne neuznávam rôzne tvrdenia, názory typu toto je zdravé a toto je nezdravé, napr. jesť surovu zeleninu, piť veľa tekutin, med namiesto cukru atd.
Aj ked všetci ľudia máme tie iste orgány, pod tým istým názvom-srdce, pľuca, pečeň...každy sme iný a každy potrebuje niečo iné, to čo prospieva mne, môže byť pre iného veľmi škodlivé, takže neexistuje žiadne zovšeobecňovanie, každy sme iný.
Ja mám svoj individuálny jedálniček, surová zelenina je pre mna škodlivá, používam veľa olejov a tekutin, lebo to je pre mna vhodné, človeku s inou konštituciou by to nemuselo prospievať. Co sa týka tekutín, tak tie musia byť teplé, minimálne teplota tela. Taktiež nejem nič studené. Mám rozdelené všetko pre mna vhodné, teda zdravé, a nevhodné. Vychádza to z najstaršej medicíny na svete, veľmi dôležité je posilňovať trávenie, lebo nestrávenou stravou sa tvoria toxíny, ktoré zapričiňujú chorobu. 70 percentami sa zdravie da ovplyvniť stravou.
pasuliatko
02.04.09,17:40
:)
pasuliatko
02.04.09,17:59
;)
buchač
02.04.09,18:34
:)

----------------------------------------------------------------------
Liečba rakoviny - mwm.cz/clanek1.php?id=1384&pjmeno=&kredit=&p1=


Pekný deň
Ak má niekto záujem o poradenie pri liečení nejakej choroby môže sa porozprávať so mnou cez skype nick hpepek.
moje hobby:
fitnes,kulturistika, zdravá strava a liečenie ňou, duchovná literatúra
Prosím len o tých, ktorý chcu bojovať proti chorobe nie tých ktorý sa s ňou už zmierili.
;) Peter (30r)



Ak má niekto záujem o poradenie pri liečení nejakej choroby A K Á - nejaká , t.j. bolí ma hrdlo - až po rakovinu ? toto snáď nie ..............;)

Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou

Liečba rakoviny - mwm.cz/clanek1.php?id=1384&pjmeno=&kredit=&p1=
Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba znamená skutečný průlom. „Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let – a téměř polovina se rakoviny úplně zbavila.“

Vypadá to jednoduché až k pláči, ale tato prostá léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je nesmírně účinná přírodní chemoterapie, která velmi efektivně hubí rakovinné buňky. Přitom zcela postrádá brutální vedlejší účinky provázející většinu nesrovnatelně méně efektivních „standardních“ chemoterapeutických metod. Za tepla vytvořená směs chemicky čisté jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný; NaHCO3) a javorového sirupu je velmi efektivní prostředek proti všem druhům rakoviny. Ohřátím se na sebe pevně navážou molekuly sody a javorového sirupu, a takto vybavená glukóza může zamířit k rakovinovým buňkám. Rakovinové buňky prostě milují cukr, který přímo nezřízeně hltají. V tomto případě je ale na molekuly cukru navázaná silně zásaditá sodíková sloučenina! Kyselé rakovinové buňky absorbují s cukrem i sodu, a to je jejich zkáza...


ČIŽE , moja otázka :

Nobelová cena za medicínu bude na budúci rok ? Asi nie , nakoľko tá sa dáva za presvedčivé a prevratné udalosti a skutočnosti v tej ktorej oblasti ....;)


Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba znamená skutečný průlom. „Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let – a téměř polovina se rakoviny úplně zbavila.“

Vypadá to jednoduché až k pláči, ale tato prostá léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je nesmírně účinná přírodní chemoterapie, která velmi efektivně hubí rakovinné buňky. Přitom zcela postrádá brutální vedlejší účinky provázející většinu nesrovnatelně méně efektivních „standardních“ chemoterapeutických metod. Za tepla vytvořená směs chemicky čisté jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný; NaHCO3) a javorového sirupu je velmi efektivní prostředek proti všem druhům rakoviny. Ohřátím se na sebe pevně navážou molekuly sody a javorového sirupu, a takto vybavená glukóza může zamířit k rakovinovým buňkám. Rakovinové buňky prostě milují cukr, který přímo nezřízeně hltají. V tomto případě je ale na molekuly cukru navázaná silně zásaditá sodíková sloučenina! Kyselé rakovinové buňky absorbují s cukrem i sodu, a to je jejich zkáza...

- - - - - - - - - - - -

Zdroj: WM Magazín, webová stránka: www.mwm.cz

Link na pôvodný článok:
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1384&pjmeno=&kredit=&p1

- - - - - - - - - - - -

Poznámka Kampane:

Metóda uvedená v tomto prebratom článku znie na prvý pohľad až príliš jednoducho a dobre, preto k nej zatiaľ treba pristupovať s miernou rezervou. Každopádne, nielen v bežnom živote, ale dokonca aj vo vede platí, že pokiaľ pre niečo existuje viacero rôznych zdôvodnení, potom pravdivé zväčša býva to najjednoduchšie.

Radi uvítame Vaše prípadné osobné skúsenosti s touto metódou a ak sa budete chcieť o ne podeliť aj s ostatnými čitateľmi, tak potom ich môžme neskôr aj opublikovať.

Aktualizácia:

Po snahe overiť uvedené fakty z ďalších nezávislých zdrojov sa Kampaň rozhodla zatiaľ túto metódu neodporúčať. Na stránke www.cancertutor.com, kde sa jej podrobnejšie venujú, bolo poukázané na fakt, že chemicky nie je možné udržať väzbu medzi cukrom v javorovom sirupe a hydrogenuhličitanom sodným. Okrem toho sa ten pri prechode kyslým prostredím žalúdka takmer úplne neutralizuje. Na základe týchto nových poznatkov odporúčame k spomínanej metóde pristupovať s určitou skepsou. V rámci dodržania úplnej informovanosti tento článok zatiaľ zo stránky nesťahujeme, aby ľudia, ktorí si ho prečítali ešte pred aktualizáciou, boli schopní sa dostať k týmto doplňujúcim informáciám.

Juraj

P.S. :

Musel som reagovať na neoverené skutočnosti , nakoľko viem , čo viem / myslím tým chorobu hore uvedenú /......
bettylou
02.04.09,21:44
Trošku cvičenia pri práci s PC.

može sa aj gúľať očami, pozerať chvílu uplne doprava, potom úplne doĽava.
vysoko hore a potom úplne dole.
Nakoniec ešte zakrúžit do jednej potom do druhej strany
Predstaviť si ciferník hodín a "poskočiť" vždy pohľadom o 1hod od 12stky dookola až po dvanástku. Ide to zo začiatku ťažšie ale uvoľňuje očné svaly.
Po cvičení je dobré zakryť si oči na minútku dlaňami a privrieť ich.