Riťka
11.03.09,07:20
Prosím o pomoc. Už tretí rok mám v prenájme pohostinstvo a už tretí rok som na bojovom poli so susedom starostom obce:mad: Na začiatku pri požiadaní o schválenie otváracích hodín mi bolo dovolené mať otvorené do 21:00 hod. Veľmi často, hlavne v lete navštevujem obecný úrad z dôvodu, že môj sused na mňa stále podáva sťažnosť, že ruším nočný kľud, čo však nieje pravda, lebo pohostinsto býva málokedy otvorené po 22:00.V zime som mávala hygienu, lebo mu vraj zákazníci špinia múry na dome, čo však nebolo dokázané. A začiatkom roka mi bol starostom zamietnutý hrací automat, tiež na podnet suseda, že vraj pre automat sú zákazníci v pohostinstve dlhšie :eek: Preto sa obraciam s prosbou, či sa to dá brať ako nejaké obmedzovanie v podnikaní? Nemá niekto skúsenosť s takým susedom? Neviete, ako by som mohla ďalej postupovať? A či sa dá niekde na živnostenskom sťažovať na takéto obmedzovanie v podnikateľskej činnosti na koľko takto prichádzam o istý príjem. Ďakujem.
Tomáš_sh
11.03.09,20:41
celý príspevok bude iste mimotemy a bude písaný Z POHLADU CLOVEKA, KTORY SI UZIL SVOJE S POHOSTINSTVOM CEZ ULICU.

Iba by som chcel vidieť ako by si sa tvárila Ty v pozícii Tvojho suseda. Je to nešťastie mať v blízkosti domu pohostinstvo, viem o čom hovorím /12 rokov nám znepríjemnuje život istý pán podnikatel/. Argumentuješ tu 22 hodinou, iba niekolko dní by Ti stačilo aby sa ludia zabávali hoci len od 15 do 20, kludne iba do 18 pred Tvojimi oknami a bežala by si sa sťažovať po úradoch, len si to skús na pár okamihov. Treba si uvedomiť, že zákon taktiež pozná prípustné hlukové normy, ktoré sa vzťahujú na den 6-18 a podvecer 18-22, nie iba na noc 22-6 - si si ista ze ich neporusujes? Ze nebolo dokázané špinenie susedovho majetku nieje dôkaz že sa to nestalo, je vrcholne urážajúce ak sa podobné veci dejú, ked sa človek musí pozerať, ako mu "návštevníci pohostinstva" ničia majetok, ktorý vlastnými rukami budoval, alebo naozaj všetkých svojich návštevníkov vyprevádzaš a si si istá že k tomu nedochádza?? asi nie, že. Najťažšie je pozerať sa na svojich blízkych, ako ich ničí fakt, že na slovensku sa s podobnými vecami dá bojovať iba vtedy ak máš dosť prostriedkov a nejakú tú známosť. Vôbec sa preto nečudujem, že Tvoj sused sa to snaží vyriešiť /i ked možno špinavo/ zakial je v pozícii starostu, lebo ak to nedokáže teraz tak z pozície občana to takmer s istotou nedokáže nikdy.

Hmm a Teba ža niekto oberá o príjem? Uvedom si že Ty si svojím podnikaním možno suseda obrala o súkromie, kus nervov, možnosť slobodne a naplno využívať svoju vlastnú nehnutelnosť- /ono sa ťažko pozerá TV ked hlavne jar, leto, jesen počuješ zvonka rozprávanie ludi a to mozes mat aj kvalitne okna so zvukovou izolaciou/, možnosť že sa mu pred domom budú hrať jeho deti- lebo je tam iba zopár opilcov že.

Poznám niekolko majitelov pohostinstiev, hlavne na dedinach su to sebecki a bezohladni ludia- viem z osobnej skusenosti. Preto mi dost nesedi styl akym pises, lebo z Tvojho prispevku citim naozaj slusneho cloveka- preto dost dobre nechapem ako si sa k tomuto podnikaniu dostala. Znie to mozno blbo, ale najdi si podnikanie pre ktore si Ta budu ludia vazit a nie viest s Tebou spory. /ono zasa si netreba všímať idiotov, ktorí serioznym podnikatelom závidia všetko/

Na záver iba tolko... stav vymožitelnosti práva, nieto ešte mejakého morálneho správania na slovensku a počínanie týchto "podnikatelov" napriklad mna posúva k tomu, že sa snažím o zabezpečenie POKOJNEHO živata pre svojich rodičov tým spôsobom že sa presťahujú. No povedzte vlastným rodičom do očí, že dom, ktorý budovali a zveladovali celý život- najhoršie je že to robia doteraz je vlastne PEKLOM a takmer NEPREDAJNOU barabyznou bez ohladu na to kolko prostriedkov do neho bolo vrazených. :mad:

Toto je skutočná i ked pre Teba odvrátená stránka toho Skráteného prijímu, ktorý popisuješ
wegamizi
11.03.09,20:55
Prosím o pomoc. Už tretí rok mám v prenájme pohostinstvo a už tretí rok som na bojovom poli so susedom starostom obce:mad: Na začiatku pri požiadaní o schválenie otváracích hodín mi bolo dovolené mať otvorené do 21:00 hod. Veľmi často, hlavne v lete navštevujem obecný úrad z dôvodu, že môj sused na mňa stále podáva sťažnosť, že ruším nočný kľud, čo však nieje pravda, lebo pohostinsto býva málokedy otvorené po 22:00.V zime som mávala hygienu, lebo mu vraj zákazníci špinia múry na dome, čo však nebolo dokázané. A začiatkom roka mi bol starostom zamietnutý hrací automat, tiež na podnet suseda, že vraj pre automat sú zákazníci v pohostinstve dlhšie :eek: Preto sa obraciam s prosbou, či sa to dá brať ako nejaké obmedzovanie v podnikaní? Nemá niekto skúsenosť s takým susedom? Neviete, ako by som mohla ďalej postupovať? A či sa dá niekde na živnostenskom sťažovať na takéto obmedzovanie v podnikateľskej činnosti na koľko takto prichádzam o istý príjem. Ďakujem.
Nepotrebovala si nahodou suhlas suseda, ked si otvarala prevadzku? Myslim, ze ano. Bohuzial, ak ti ten suhlas dal, nemal by ti spatne branit v podnikani, aj ked viem, ze to pohostinstvo nie je pre suseda " vyhra ". Toto zrejme vyriesis len ako obciansky spor.
Riťka
12.03.09,06:31
Tomas toto pohostinsto je otvorené už 10 rokov. Papier ako súhlas s otvorením podpísal. Neviem, ako je to s tým vašim susedom, ale tento je chorobne žiarlivý a nedopraje nikomu. Jemu vadí úplne všetko, ale to by si musel zažiť!!! Prosila som o radu, ale ty si mi to ukázal s pohľadu toho druhého. Ale aj za to ti samozrejme ďakujem, ale naozaj je to úplne inak.