Julia9
11.03.09,06:27
Dobrý deň.

Vedeli by ste mi poradiť, čo sa považuje za obstarávaciu cenu obchodného podielu? Spoločník chce predať svoj podiel v sro, ale nakoľko má okrem vkladu do základného imania aj nesplatené vklady spoločníka, zaujímalo by ma, či môže svoj obchodný podiel predať za cenu vklad do ZI + nesplatené vklady.

Bude sa potom celá táto suma považovať za výdavok na obstaranie? V zákone §8 ods. 7 hovorí, že výdavkom je VKLAD alebo obstarávacie cena. Nie je mi jasné, či sa tým považuje iba vklad do ZI alebo aj vklad spoločníka.

Ďakujem.
Julia9
11.03.09,10:12
posúvam
kori
11.03.09,14:44
Dobrý deň.

Vedeli by ste mi poradiť, čo sa považuje za obstarávaciu cenu obchodného podielu? Spoločník chce predať svoj podiel v sro, ale nakoľko má okrem vkladu do základného imania aj nesplatené vklady spoločníka, zaujímalo by ma, či môže svoj obchodný podiel predať za cenu vklad do ZI + nesplatené vklady.

Bude sa potom celá táto suma považovať za výdavok na obstaranie? V zákone §8 ods. 7 hovorí, že výdavkom je VKLAD alebo obstarávacie cena. Nie je mi jasné, či sa tým považuje iba vklad do ZI alebo aj vklad spoločníka.

Ďakujem.
OC obch.podielu je splatený vklad spoločníka+náklady na obstaranie tohto podielu(notárske poplatky, znalecký posudok...)
Julia9
11.03.09,14:48
Ďakujem.