cepeva
11.03.09,07:49
Ahojte,

viedela som pisane,ze jedno z prijatych opatreni proti krize je,ze stat prevezme na seba cast odvodov za zamestnanca,ak je zamestnavatel v rezime 60% nahrady mzdy. Najviac vraj prevezme tieto odvody na obdobie 60 dni.

Pokusam sa nieco viac k tomu najst na internete,ale neviem nic vypatrat.

Prosim neviete mi nic viac napisat?

dakujem.
Livia2
11.03.09,07:05
cepeva
11.03.09,08:02
dakujem!!! :)
555
18.05.09,12:05
ahojte, mate niekto ohladom tohto nove info? ja som dnes volala na UP a vraveli, ze damy sli na skolenie a v stredu budu vediet podrobnosti. zda sa mi to nejako dlho.
michelle84
08.06.09,11:44
ahojte, mate niekto ohladom tohto nove info? ja som dnes volala na UP a vraveli, ze damy sli na skolenie a v stredu budu vediet podrobnosti. zda sa mi to nejako dlho.

Máš nejaké nové info? Čo sa dozvedeli dámy na školení?
555
08.06.09,14:02
poslali mi novy typ ziadosti aj s cestnymi prehlaseniami, plus mi prizvukovala, ze treba aj potvrdenie z europskej zdravotnej poistovne. a ze si mozem prist podat ziadost. uz mam vsetky prilohy, uz len inspektorat prace a tu EZP a pojdem tam na buduci tyzden. uvidime co sa zas dovtedy zmeni... a ci to vobec vyjde. zatial to je na papierovacky nie az take hrozne, tak 3 dni vybavovania... :) pekny den
michelle84
24.06.09,18:52
Ďakujem za info :)
Melnick
24.06.09,18:57
Mám strašne moc materiálu od UPSVaR , no nestihla som to ešte naštudovať. Formuláre, pokyny............:o:cool:

čestné prehlásenie
žiadosť o platbu
výpočet platby
žiadosť o príspevok
michelle84
08.07.09,06:17
Mám strašne moc materiálu od UPSVaR , no nestihla som to ešte naštudovať. Formuláre, pokyny............:o:cool:

čestné prehlásenie
žiadosť o platbu
výpočet platby
žiadosť o príspevok

Melnick? Ako je to s UPSVaR? Idú preplácať odvody alebo nie? A ak áno, od akého dátumu?
Melnick
09.07.09,06:49
Áno, ide. Ale najskôr Ťa poriadne prešacujú niekoľko rokov dozadu a beda, ak máš čo i len 0,1 € podĺžnosť voči niektorej inštitúcii - máš po výhodách.:)
Livia2
09.07.09,09:22
U nás to preplatenie odvodov stroskotalo na Čestnom prehlásení, v ktorom mal štatutár pod hrozbou trestroprávnych dôsledkov - podvod a subvenčný podvod prehlásiť asi toto :
Čestne vyhlasujem, že firma nie je v ťažkostiach, ako sú rastúce straty, klesajúci obrat, rastúce skladové zásoby, nadmerná kapacita, pokles peňažného toku, rastúce dlhy, stúpajúce úrokové poplatky a klesajúca alebo nulová hodnota aktív.
Pre koho je vlastne potom tá štátna pomoc určená, veď firma, ktorá nemá problémy, ktorej sa nedotkla kríza a nemá žiadny z vyššie popísaných negatívnych ukazovateľov, asi nebude nechávať doma zamestnancov na 60 % len tak z pasie.
abel
09.07.09,17:02
U nás to preplatenie odvodov stroskotalo na Čestnom prehlásení, v ktorom mal štatutár pod hrozbou trestroprávnych dôsledkov - podvod a subvenčný podvod prehlásiť asi toto :
Čestne vyhlasujem, že firma nie je v ťažkostiach, ako sú rastúce straty, klesajúci obrat, rastúce skladové zásoby, nadmerná kapacita, pokles peňažného toku, rastúce dlhy, stúpajúce úrokové poplatky a klesajúca alebo nulová hodnota aktív.
Pre koho je vlastne potom tá štátna pomoc určená, veď firma, ktorá nemá problémy, ktorej sa nedotkla kríza a nemá žiadny z vyššie popísaných negatívnych ukazovateľov, asi nebude nechávať doma zamestnancov na 60 % len tak z pasie.
Mňa by vedeli napadnúť nejaké tie firmičky, ktorých "tichí konatelia" takúto pomoc odsúhlasili v parlamente.
Ja osobne by som od tohoto štátu takúto pomoc neprijala, ani keby ma o to prosili. Všetky peniaze namiesto podporovania zamestnanosti a vytvárania pracovných podmienok končia v bezodnej a nenávratnej jame tzv. "pomoci".