ludmila66
11.03.09,08:10
Našla som tu o tom už veľa, ale chcela by som vedieť, že na osobný účet mi prišla dotácia, vyčerpala som ju, zaplatila som nájom a ostatné príjmy sú súkromné. To všetko bolo v jednom mesiaci. V ostatných mesiacoch som už na tomto účte nemala žiadne príjmy ani výdaje z podnikania. Musím tento účet každý mesiac účtovať (osobné vklady a výdaje - PaVNZD), alebo ho nemusím vôbec účtovať, pokiaľ nebol na účte pohyb z podnikania? A ako mi potom bude sedieť zostatok na účte, pokiaľ by som to nemulesa účtovať? Poraďte prosím!!!
ego.mc
11.03.09,07:27
Dotáciu a jej čerpanie by som dal ako pohyby cez pokladňu a priložil k PPD a VPD výpis z účtu v tom konkrétnom mesiaci.
Zita5
11.03.09,07:34
Našla som tu o tom už veľa, ale chcela by som vedieť, že na osobný účet mi prišla dotácia, vyčerpala som ju, zaplatila som nájom a ostatné príjmy sú súkromné. To všetko bolo v jednom mesiaci. V ostatných mesiacoch som už na tomto účte nemala žiadne príjmy ani výdaje z podnikania. Musím tento účet každý mesiac účtovať (osobné vklady a výdaje - PaVNZD), alebo ho nemusím vôbec účtovať, pokiaľ nebol na účte pohyb z podnikania? A ako mi potom bude sedieť zostatok na účte, pokiaľ by som to nemulesa účtovať? Poraďte prosím!!!

Účet ste otvorili v súvislosti s podnikaním ? Ak áno , tak o účte účtovať , lebo mám pocit , že z BU ste hradili aj iné veci ohľadom podnikania a aj v súvislosti s dotáciou .
ludmila66
11.03.09,09:27
účet nebol otvorený na podnikanie, len pre dotáciu nahlásila na ÚP číslo osobného účtu. Nič viac z neho neuhrádzala a ani nezhrádza. Všetko platí v hotovosti, alebo šekom.