GumiDek
11.03.09,09:11
Ahojte tak zase potrebujem poradit :rolleyes:

Mam tako problem ze na hre mam taky "štít" ako keby firewall ,alebo niaka ochrana, a pri spusteni musim povolit pokracovanim aby sa spustil..

Ako by som to mohol odstranit, aby sa spustil bez problemov..
Braňo
11.03.09,09:28
Nie je to štít, ale informácia, že spúšťaš uvedenú hru s administrátorskými právami - závisí, či to hra vyžaduje. Ak nie, klikneš pravým na myši a odstrániš fajku spúšťať ako správca.
GumiDek
11.03.09,11:23
Nie je to štít, ale informácia, že spúšťaš uvedenú hru s administrátorskými právami - závisí, či to hra vyžaduje. Ak nie, klikneš pravým na myši a odstrániš fajku spúšťať ako správca.
jj dal som pravym .. spustim ako spravcu ale stale je tam ten stit..:rolleyes: ja ho tam nechcem ako ho ostradnit?
ivoovi
11.03.09,21:18
jj dal som pravym .. spustim ako spravcu ale stale je tam ten stit..:rolleyes: ja ho tam nechcem ako ho ostradnit?

Nerozumiem co ti na tom vadi. Ved hra ide..je to len ikona.
Skus "ovladacie panely"-> "pouzivateleske ucty" a na tej karte je "zapnut alebo vypnut nastroj riadenia pouzivatelskych uctov". Klikni na to a odskrtni danu volbu. Ale zvysujes si riziko napadnutia PC virusom.
xxxpower2
14.03.09,19:03
No a ja ti dam lepsiu radu.Ani skutocne zbehly clovek si nedovoli zrusit UAC....proste je to tam preto aby ta to upozornilo...a bud radze to tam je a nechaj to tam
marko182
14.03.09,20:42
No a ja ti dam lepsiu radu.Ani skutocne zbehly clovek si nedovoli zrusit UAC....proste je to tam preto aby ta to upozornilo...a bud radze to tam je a nechaj to tam

Ja som UAC zrusil pol hodiny po instalacii Visty. Je to jedna z najotravnejsich funkcii Windows, aku poznam. Autorun je hned druhy :)
xxxpower2
15.03.09,10:07
Tak sa potom necuduj ked si najdes v pc nainstalovane nieco co si nechcel:))Je to tam kvoli tomu a minimalne 5-6 x ma to ochranilo pred samoinstalaciou a spustanim programov ake som nechcel nainstalovat a spustit...a to ani nehovorim o zaciatocnikoch
marko182
15.03.09,14:19
Tak sa potom necuduj ked si najdes v pc nainstalovane nieco co si nechcel:))Je to tam kvoli tomu a minimalne 5-6 x ma to ochranilo pred samoinstalaciou a spustanim programov ake som nechcel nainstalovat a spustit...a to ani nehovorim o zaciatocnikoch

Tak asi zavisi od toho, co so svojim pocitacom robis. Aplikacie sa totiz same od seba nespustaju :) Tvoj system bude vzdy chraneny iba natolko, nakolko ho budes chranit ty sam.
Niektorym ludom nepomoze ani 10 firewallov a antivirakov, pokial budu otvarat prilohy pochybnych e-mailov, navstevovat pochybne stranky a instalovat aplikacie z pochybnych zdrojov.
Ja osobne som schovany za NAT, nepouzivam Internet Explorer a viem, ake aplikacie spustam. Takisto viem, ktore systemove procesy mi maju bezat na pozadi a ktore nie. A virus/trojan/spyware a podobne dobroty som mal naposledy este na mojom Pentiu 150 MHz :)
xxxpower2
15.03.09,14:38
Tak asi zavisi od toho, co so svojim pocitacom robis. Aplikacie sa totiz same od seba nespustaju :) Tvoj system bude vzdy chraneny iba natolko, nakolko ho budes chranit ty sam.
Niektorym ludom nepomoze ani 10 firewallov a antivirakov, pokial budu otvarat prilohy pochybnych e-mailov, navstevovat pochybne stranky a instalovat aplikacie z pochybnych zdrojov.
Ja osobne som schovany za NAT, nepouzivam Internet Explorer a viem, ake aplikacie spustam. Takisto viem, ktore systemove procesy mi maju bezat na pozadi a ktore nie. A virus/trojan/spyware a podobne dobroty som mal naposledy este na mojom Pentiu 150 MHz :)

Vies toto som si hovoril aj ja.....az kym jedneho dna sa mi z nicoho nic snazilo nieco nainstalovat na pc a zistil som to tak ze sa mi pustilo UAC.....najlepsie bolo ze som mal virusy ktore sa pri spusteni os tvarili ze su sucastou os a dokazali oklamat AV....vyriesila to az LiveCD avira spustena pri bootovani.....a tak boli zazrate do systemu ze ked som ich odstranil tak mi nesiel spustit system.....a to sa spravam na nete az moc bezpecne.....