jopo
11.03.09,10:53
Podnikam 15 rokov, teraz potrebujem uver na odkupenie budovy v ktorej podnikam. Obehal som 4 banky, ani jedna mi uver neda , vraj mam rocny prijem len 34.300 EUR /1.029.000 Sk. Co je vraj malo. Mesacne platim najom 330 eur za tu budovu, Argument ze vlastne cely terajsi najom moze ist na splatku najmu ich nezaujima. Keby som im daval mesacne tych 330Eur tak to maju zaplatene za 7 rokov aj z urokom. Smiesnych 20.000 Eur potrebujem a vsetci sa obracaju chrbtom. Vraj maly prijem.:)
A ze vraj podpora podnikania.
ludo_centrum
11.03.09,10:01
nechcem mudrovať, ale myslím, že banka dá uver do výšky 70% maximálne (u drobných podnikateľov). Ak by si dal však 50% z kúpnej ceny, tak myslím, že by si to dostal bez vážnejších problémov. Ale dnes, keď sa banky boja investovať, teda požičiavať, tak je to možno ťažšie.
Kacer19
10.09.09,11:22
Ak este mas zaujem ziskat ten uver tak sa ti pokusim pomoct, zavolaj na moje tc 0903 204 954, moje meno je Marcin
Dantess
10.09.09,13:30
Ak este mas zaujem ziskat ten uver tak sa ti pokusim pomoct, zavolaj na moje tc 0903 204 954, moje meno je Marcin
to radšej nie
willma
10.09.09,14:38
to radšej nieprečo? Máš nejakú negatívnu skúsenosť?
Dantess
10.09.09,15:32
prečo? Máš nejakú negatívnu skúsenosť?
nie, ale človek, ktory ma prvy post na porade a hned udava svoje tel cislo s tym že vie pomoct so ziskanim vacsieho obnosu penazi nevyzera doveryhodne, taksom nechcel aby sa náš člen, ktorý hľadá pôžičku zaplietol s niekým takým. Už len to že si tu nechal číslo znamená, že na túto stránku sa pravdepodobne nikdy nevráti. Mohol mu poslať sukromne SS, alebo dat mailovu adresu. (moj nazor)
willma
10.09.09,16:07
ss práve pre krátkosť registrácie poslať nemohol a či dal telefon alebo by dal mail adresu to by bolo za jedno. A holt ktovie, možno je naozaj macher a dokáže pomôcť. Je na protistrane aby si riadne rozmyslela do akého rizika chce a môže ísť.
padro
10.09.09,18:27
tipujem na OVB, takze suhlas s Dantess .. uver sice nedostanes ale poistku ti isto vybavi. :D:D
wildo
05.02.10,08:05
a bez problemov staci ze mate nehnutelnost, ovite sa mi na email
lea8910
11.02.10,07:52
Chcela by som tiež zareagovať,pretože pri skóringu úveru sa nepočítajú do úvahy súkromné výdavky,kde by som zaradila splátku nájomného.Ale splátky iných úverov... atď myslím si, že bol problém v niečom inom prečo neprešiel tento úver.Pokiaľ máte záujem možme spoločne nájsť riešenie,kontaktujte ma prosím na meil
Laco-monter
11.02.10,10:50
Ja by som suhlasíl s prijatím zákona , kde by bola klauzula,že ak by bankový úradník svojim rozhodnutím poškodil klienta bol by potrestaný okamžitým prepustením z pracovneho pomeru.
Laco-monter
11.02.10,11:19
Podnikam 15 rokov, teraz potrebujem uver na odkupenie budovy v ktorej podnikam. Obehal som 4 banky, ani jedna mi uver neda , vraj mam rocny prijem len 34.300 EUR /1.029.000 Sk. Co je vraj malo. Mesacne platim najom 330 eur za tu budovu, Argument ze vlastne cely terajsi najom moze ist na splatku najmu ich nezaujima. Keby som im daval mesacne tych 330Eur tak to maju zaplatene za 7 rokov aj z urokom. Smiesnych 20.000 Eur potrebujem a vsetci sa obracaju chrbtom. Vraj maly prijem.:)
A ze vraj podpora podnikania.

Ja by som sa snažil za každú cenu získať po 5000€ od 4-och požičiavateĺov , alebo ešte lepšie po 4000€ od piatich.:rolleyes:
holos
11.02.10,16:00
Ja by som sa snažil za každú cenu získať po 5000€ od 4-och požičiavateĺov , alebo ešte lepšie po 4000€ od piatich.:rolleyes:

len či by požičali viacerý? ja mam podobný problem a riešenia cez banky som už zavrhol. ked máš tak ti núkajú ale ked nemaš tak nedajú : ))
Dantess
11.02.10,16:28
len či by požičali viacerý? ja mam podobný problem a riešenia cez banky som už zavrhol. ked máš tak ti núkajú ale ked nemaš tak nedajú : ))
no veď to je jasné. banky nevznikli za účelom pomôcť chudobným, ale zbohatnúť.
padro
11.02.10,18:47
ked máš tak ti núkajú ale ked nemaš tak nedajú : )) pod to sa aj podpisem :Dmimotemy
holos
12.02.10,15:34
pod to sa aj podpisem :Dmimotemy
Ďakujem. je to ale smutné nie?
Filip Glasa
14.02.10,08:40
Ani sa tej banke nedivím. Mne by bolo čudné, že podnikáš 15 rokov, máš zisk cca 30 000 ročne a doteraz si si nenašetril ani len 20 000 EUR, ktoré potrebuješ na tú budovu. Sorry, ale tiež by som ti nepožičal.
mona091
14.02.10,12:20
....Obehal som 4 banky, ani jedna mi uver neda , vraj mam rocny prijem len 34.300 EUR /1.029.000 Sk. Co je vraj malo. .....

zadavatel pise, ze ma rocny obrat (celkovy prijem) cca 1 mil. sk, to ale neznamena, ze je to aj jeho zisk, dokonca moze byt aj v strate, a prave pre nizky alebo ziadny zisk, mu nebol poskytnuty uver (pravdepodobne),

ak ziadatel nema dostatocnu bonitu, ktora zahrna schopnost splacania, hodnota nehnutelnosti je bezpredmetna,

ak ziadatel mal na mysli splacanie cez splatku, ktoru teraz eviduje ako vydaj na najom, mohol predlozit podnikatelsky zamer, ale asi ani tu mu nevysla dostatocna platobna schopnost, pripadne ine zabezpecenia,

na zaver: je tu viac clenov, ktori nevedia co s peniazmi, mozno sa na takyto projekt zamearaju, a ak naozaj by to bolo zaujimave, mozno zadavatela temy zainvestuju
Laco-monter
14.02.10,12:23
....Obehal som 4 banky, ani jedna mi uver neda , vraj mam rocny prijem len 34.300 EUR /1.029.000 Sk. Co je vraj malo. .....

zadavatel pise, ze ma rocny obrat cca 1 mil. sk, to ale neznamena, ze je to aj jeho zisk, dokonca moze byt aj v strate, a prave pre nizky alebo ziadny zisk, mu nebol poskytnuty uver (pravdepodobne)

Práve v tom je povab a krása podnikania .:o :eek: :cool::cool::cool:
Filip Glasa
14.02.10,12:39
pokiaľ to bol príjem ako pojem v účtovníctve, tak už sa vôbec nečudujem že mu nepožičali. Myslel som, že je to príjem, ktorý zaujíma banku pre účely úveru ako v hypotéke (príjem = zisk, plat atď.). V podnikateľskom úvere to bude isto príjem z daňového priznania, čiže obrat.

Ak vedel založiť inú nehnuteľnosť s dvojnásobnou cenou ako je úver, tak by možno vedel zohnať hypotéku bez dokladovania príjmu (uviedol by len čestné prehlásenie, že príjem má). Tá je stavané pre tých ktorí príjem majú, ale do daňového priznania nepriznajú :)
mona091
14.02.10,12:48
pokiaľ to bol príjem ako pojem v účtovníctve, tak už sa vôbec nečudujem že mu nepožičali. Myslel som, že je to príjem, ktorý zaujíma banku pre účely úveru ako v hypotéke (príjem = zisk, plat atď.). V podnikateľskom úvere to bude isto príjem z daňového priznania, čiže obrat.

Ak vedel založiť inú nehnuteľnosť s dvojnásobnou cenou ako je úver, tak by možno vedel zohnať hypotéku bez dokladovania príjmu (uviedol by len čestné prehlásenie, že príjem má). Tá je stavané pre tých ktorí príjem majú, ale do daňového priznania nepriznajú :)

pri cestnom prehlaseni bankove institucie aj tak skumaju prijem ziadatela ale inym sposobom (soc. poist., registre a ine dokumentujuce informacie), o ktorych ziadatel netusi, na druhej strane pri nizsich objemoch banky mozu zohladnit iba zalozne pravo na ponukanu nehnutelnost,
profesional
02.03.10,09:35
V tvojom pripade by som sa obratil na Slovensku zarucnu a rozvojovu banku. Ak vidia dobry business plan, tak minule prijmy nie cu az tak extremne dolezite.
Laco-monter
02.03.10,13:44
Práve v tom je povab a krása podnikania .:o :eek: :cool::cool::cool:


Povab a krása podnikania je v tom,že podnikateľ má obrat viac ako 33 000 €

a je v strate .:eek:

BOMBA KŠEFT !:cool:
P07
30.03.10,09:43
Podnikam 15 rokov, teraz potrebujem uver na odkupenie budovy v ktorej podnikam. Obehal som 4 banky, ani jedna mi uver neda , vraj mam rocny prijem len 34.300 EUR /1.029.000 Sk. Co je vraj malo. Mesacne platim najom 330 eur za tu budovu, Argument ze vlastne cely terajsi najom moze ist na splatku najmu ich nezaujima. Keby som im daval mesacne tych 330Eur tak to maju zaplatene za 7 rokov aj z urokom. Smiesnych 20.000 Eur potrebujem a vsetci sa obracaju chrbtom. Vraj maly prijem.:)
A ze vraj podpora podnikania.

Riešil som podobný problém a úplne ťa chápem. Ja som potreboval 180.000 Eur a do záruky som dával nehnuteľnosť ktorej cena bola 300.000 Eur. Samozrejme, že splátku by som uhradil v pohode z nájmu a z prenájmu druhej polovice priestorov by som mal aj na mimoriadne splátky. Verdikt znel že potrebujem ročný obrat najmenej 500.000 Eur aby sa so mnou začali vôbec baviť. Povedal som na to len toľko že ak budem mať pol miliónový obrat tak nebudem žiadať o pôžičku na 180 litrov.
martina0203
09.04.10,20:22
Chcela by som tiež zareagovať,pretože pri skóringu úveru sa nepočítajú do úvahy súkromné výdavky,kde by som zaradila splátku nájomného.Ale splátky iných úverov... atď myslím si, že bol problém v niečom inom prečo neprešiel tento úver.Pokiaľ máte záujem možme spoločne nájsť riešenie,kontaktujte ma prosím na meil


Tiež si myslím, že je top možné....
sae
12.04.10,19:49
Ja som daval do zalohy budovu za cca 166 000 € (5 000 000 Sk) a chcel som len 6 600 € (200 000 Sk) t. j. 4% a nedostal som z dôvodu, že tá budova nie je obytná a že nemám ročný zisk. Tak som sa opýtal, aký by som to bol gazda, ak by som radšej zaplatil vysokú daň a peniaze by som nevyužil na nové auto, počítač, nábytok ...
A to podnikám už 17 rokov...