bianka117
11.03.09,11:31
Pred rokom sme kupili chladničku Eurotech bez mrazáku. Zo začiatku tiekla, voda neodtekala do zásobníka za chladničkou, prišiel opravár, pošpáral sa, vraj bol upchaty odtok. Tiekla dalej, znova prišiel ani to nezapisal do zaručného listu, čosi pritiahol pri odparovači. Tiekla dalej, tak prišiel tretí krát a vymenil termostat. Prestala tiecť. Odvtedy však začalo v nej všetko zamrzat, vložím mlieko zamrzne, jogurty, tvaroh takisto. A pritom je nastavená na najmenšie chladenie- na 1. Volala som teraz servisákovi znova, vraj to je normálne že mrzne, že chladničky ktoré nemaju mrazák mrznú. Co si mam o tom mysliet, ako to vlastne vyriešiť? Ved ja som si kupila chladničku aby mi chladila, a nie aby mi všetko zamrzlo. Uz nemam na to nervy. Dakujem za rady. Bianka
220870
11.03.09,10:42
My máme tiež chladničku Eurotech bez mrazáku (cca 1,5m vysokú) bol som sa teraz pozrieť je nastavená na 7-čke.Nič v nej nemrzne a ani nikdy netiekla ,ani sme nikdy nemali najmenší problém.Máme ju asi 3 roky.
bianka117
11.03.09,10:52
NO ja myslim ze je v nej nejaka vada, len to opravar nechce priznat, stale odkladá termíny, neozve sa, nezapíše do záručného listu. Ked pridem do predajne, tak mi znova daju kontakt na servisného technika. Nemam slov ked mi povie ze áno to má mrznuť, a ja ze ale ja som si kupila chladničku v ktorej mi zamrzne aj ten posraty jogurt.
220870
11.03.09,12:09
Asi to treba riešiť písomne.Servisák môže byť babrák.To isté platí o všetkých profesiách.Sú najlepší ,dobrý, zlý, aj najhorší.Ak by to nenapísal do záručného tak peniaze by nedostal.
arizona
11.03.09,15:24
NO ja myslim ze je v nej nejaka vada, len to opravar nechce priznat, stale odkladá termíny, neozve sa, nezapíše do záručného listu. Ked pridem do predajne, tak mi znova daju kontakt na servisného technika. Nemam slov ked mi povie ze áno to má mrznuť, a ja ze ale ja som si kupila chladničku v ktorej mi zamrzne aj ten posraty jogurt.
Ja som mala nedávno podobný problém s pračkou, kedy ma servisák presviedčal, že pračka musí zdola tiecť,že všetky práčky tečú...a podobné bláboly.Bol u nás 3x,práčka stále tiekla.Boli sme ako v začarovanom kruhu,lebo on tvrdil, že práčka je dobrá, my sme žiadali opravu ,alebo výmenu,lebo zateká.

Nakoniec som sa naštvala , našla na nete špecializované servisy v našom okrese a zavolala som si iného servisáka.(predtým som si myslela, že môžem zavolať iba ten servis,na ktorý nám dal kontakt predajca)

Ten "druhý" servisák problém odstránil na prvý krát(hned vedel v čom je chyba)
Odvtedy práčka funguje tak ako má.

Preto Ti odporúčam skúsiť to s iným špec. servisom. Nedaj sa odradiť nejakým babrákom. V prípade neúspechu sa obráť na výrobcu písomne a žiadaj nápravu-veď servisák robí im zlé meno.
Veľa šťastia a daj vedeť, ako pokračujete.

Tiež mám doma chladničku bez mrazáku (4.rok). Ale iba chladí,nemrazí, ani nenamŕza. Veď na mrazenie mám predsa mrazničku, nie?
bianka117
12.03.09,07:48
Dakujem pekne za radu.
andreaS
12.03.09,08:11
bianka: my mame sice aj s mrazakom, ale ked som nastavila podla navodu najnizsiu teplotu na 1, tak nam robilo presne to iste... tak som to dala naopak na tu 7cku a bolo po probleme. Maju to zrejme zle uvedene v navode.