emarosl
11.03.09,13:52
Dobrý deň prajem,

môžem Vás poprosiť o radu? Matka darovala dcére chatu (ešte neuplynulo 5 rokov od jej kúpy matkou). Viem, že predmetom dane nie je dar (okrem daru poskytnutého v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 a § 6 zákona o dani z príjmov). Preto nie je povinná dcéra zdaniť príjem získaný darovaním.

Neviem však ako má postupovať matka, keďže sa jedná o príbuzné osoby. Má podať daňové priznanie k dani z príjmov a zdaniť hodnotu poskytnutého daru (chaty)?

Vopred ďakujem krásne za Vaše rady!
Chobot
11.03.09,14:17
Dobrý deň prajem,

môžem Vás poprosiť o radu? Matka darovala dcére chatu (ešte neuplynulo 5 rokov od jej kúpy matkou). Viem, že predmetom dane nie je dar (okrem daru poskytnutého v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 a § 6 zákona o dani z príjmov). Preto nie je povinná dcéra zdaniť príjem získaný darovaním.

Neviem však ako má postupovať matka, keďže sa jedná o príbuzné osoby. Má podať daňové priznanie k dani z príjmov a zdaniť hodnotu poskytnutého daru (chaty)?

Vopred ďakujem krásne za Vaše rady!

Keďže chatu darovala a nie predala, nemala z toho žiadny príjem. A daň zo žiadneho príjmu je 0.
emarosl
11.03.09,14:18
Ďakujem veľmi pekne!