Maja24
11.03.09,15:10
Chystam sa realizovat nadstavbu, rekonstruovat RD v Bratislave. Zatial mam vypracovany len projekt od architekta a potrebujem projektantov na vzduchotechniku, kurenie, zdravotechniku. Ak mate s niekym dobre skusenosti, poradte prosim.

Zaroven potrebujem radu. cca pred 4 rokmi sme v tomto RD rekonstruovali prizemie - bez stavebneho povolenia a teraz to potrebujem zahrnut do ziadosti o stavebko. Je mozne ziadat o to, aby bolo toto povolenie vystavene na 2x ? resp. potrebujem dve kolaudacie, pretoze po prvej budem ziadat o uver..
Miloš Mičega - CIMOM TN
11.03.09,14:45
Zaroven potrebujem radu. cca pred 4 rokmi sme v tomto RD rekonstruovali prizemie - bez stavebneho povolenia a teraz to potrebujem zahrnut do ziadosti o stavebko. Je mozne ziadat o to, aby bolo toto povolenie vystavene na 2x ? resp. potrebujem dve kolaudacie, pretoze po prvej budem ziadat o uver..

Podanie žiadosti podľa § 88a ods. 1 stavebného zákona - konanie o dodatočnom povolení stavby. Podľa ods. 9 sa takéto konanie spojí už konaním kolaudačným, ak je stavba dokončená.

Ak potrebujete samostané kolaudačné rozhodnutie, tak požiadajte o dodatočné povolenie stavby podľa § 88a ods. 1 s tým, že niečo (aj keď len fiktívne) dokončíte. Následne môžete podať návrh na kolaudáciu.

Rozdiel v prvej a druhej alt. je len v tom, že pri druhej alt. budete mať názov rozhodnutia "kolaudačné rozhodnutie". Pri prvom to bude spojené s dod. povolením. Uvádzam to preto, lebo stretol som sa s tým, že keď sa išlo na úver, tak banka mala problémy s takým rozh. ako je v alt. 1.

Pokuta podľa § 105 stavebného zákona Vám už nehrozí. V spojení so zákonom o priestupkoch (372/1990) je to premlčané.


CIMOM

______________________________________

Za súhlas ďakujem, kto nesúhlasí nech mi prosím uvedie aj dôvod. :o
Maja24
12.03.09,06:54
Dakujem velmi pekne za odpoved. Mam k ziadosti o dodatocne povolenie stavby prikladat aj kompletny projekt, suhlasy susedov... vsetky nalezitosti, ktore su potrebne k stavebnemu povoleniu? Alebo co je k tomu potrebne?

Postup by mal byt teda taky, ze najprv poziadam mestsky urad o dodatocne povolenie a ked mi ho udelia, fiktivne stavbu dokoncim. Nasledne podam navrh na kolaudaciu. Po skolaudovani a uprave stavu nehnutelnosti na katastri uz mozem ziadat o stavebne povolenie, ktore potrebujem k nadstavbe a rekonstrukcii? Ospravedlnujem sa, mozno su to banalne otazky, ale nieco taketo riesim prvy krat v zivote a tesim sa z kazdej rady.
Miloš Mičega - CIMOM TN
12.03.09,11:01
1 Mam k ziadosti o dodatocne povolenie stavby prikladat aj kompletny projekt,
2. suhlasy susedov...
3. vsetky nalezitosti, ktore su potrebne k stavebnemu povoleniu?
4. Alebo co je k tomu potrebne?
5. Postup by mal byt teda taky, ze najprv poziadam mestsky urad o dodatocne povolenie a ked mi ho udelia, fiktivne stavbu dokoncim.
6. Nasledne podam navrh na kolaudaciu.
7. Po skolaudovani a uprave stavu nehnutelnosti na katastri uz mozem ziadat o stavebne povolenie, ktore potrebujem k nadstavbe a rekonstrukcii?



K bodu :
1. Čiastočne ano ? Nemusí myť realizačné poidrobnosti, ale musí byť zakreslený skutkový stav. (postačuje tzv. pasport, v ktorom projektant zakreslí skutkový stav)

2. Nie.

3. Primerane. (ani k stavebnému toho moc nepotrebujete)

4. Uviedol som náležitosti na tomto linku : http://www.porada.sk/t101034-skusim-poradit-v-stavebnej-legislative.html (použiť primerane).

5. Iba ak chcete mať variant 2 z môjho predchádzajúceho príspevku. T.j. v kolaudačnom rozhodnutí len klasické kolaudačné, bez aplikovania § 88a ods. 9 SZ.

6. Áno. (Keď nepôjdete podľa § 88a ods. 9). Lebo ak áno, mate konanie spojené s kolaudačným rozhodnutím.

7. Nie! Na katastri nemusíte realizovať zmenu, škoda peňazí. Na kataster si to podáte po druhej prestavbe.
poznámka : Ak po prvom povolení nebudete už pristavovať (meniť pôdorys) môžete zmenu realizovať aj na katastri.


CIMOM
Maja24
13.03.09,09:37
dakujem, este otazka k bodu 7. budem ziadat o HU, takze banka ku mne posle znalca na ohodnotenie a ten potrebuje LV, ktory je aktualny, nie?
po prvom povoleni uz nebudem menit podorys. budem robit nadstavbu.
Maja24
13.03.09,10:09
Mohli by ste mi este poradit, co mam presne mam uviest, prilozit k tomu dodatocnemu povoleniu stavby? chcem to robit podla Vasho variantu 2 - aby som mala klasicke kolaudacne rozhodnutie. Mam projekt len od architekta, skutkovy stav sa vsak v niektorych drobnostiach lisi. Rekonstruovali sme svojpomocne, nemam k tomu ziadne doklady. Ide o starsi RD, kde sme zburali drevenu verandu,postavili murovanu kuchynu a kupelnu. Menil sa podorys.Na stranke nasho stav.uradu, ba-nove mesto, som sa v tlacivach docitala, ze mam udat zaciatok, ukoncenie stavby, rozpocet...v tychto bodoch neviem, co uviest. dakujem
Dráčik24
05.05.09,09:03
Dobrý deň,
pokiaľ sa Vám nepodarilo ešte nájsť spomýnaných projektantov, ozvite sa na 0903 340079.