K.A.T.K.A
11.03.09,14:18
Dobrý deň, prosím Vás, mám otázku ohľadom ukončenia živnosti k 31.12.2008.
Na bankovom účte ostal zostatok 18.098,32 Sk. Treba to tak nechať ? Alebo sa to nejak má previesť do osobnej spotreby ? V pokladni sa to prevedie do osobnej spotreby, ale čo s tým bankovým účtom ?
Pohľadávky a záväzky sú všetky vysporiadané, takže to je ok.

Na čo ešte nemôžme zabudnúť?

A ako je to so skladom ? Ak tam nejaký tovar ostal ? Môže si to previesť do osobnej spotreby? Jedná sa o nejaké atramentové náplne do tlačiarní.

Za rok 2007 bola zo živnosti strata cca 2.000 Sk. Tento rok je zisk. Ako to zohľadniť na daňovom priznaní ?

A ešte: živnosť bola ukončenia k 31.12.2008, ale na daňovom úrade odhlásený ako platca DPH až začiatkom januára. Prišiel list, že za I. štvrťrok ešte musíme podať daňové priznanie k DPH. Bude nulové. To potom treba dať aj nulové za 2009 daň z príjmu ?

Pomôžtze mi prosím
veronikasad
11.03.09,14:28
Dobrý deň, prosím Vás, mám otázku ohľadom ukončenia živnosti k 31.12.2008.
Na bankovom účte ostal zostatok 18.098,32 Sk. Treba to tak nechať ? Alebo sa to nejak má previesť do osobnej spotreby ? V pokladni sa to prevedie do osobnej spotreby, ale čo s tým bankovým účtom ?
Pohľadávky a záväzky sú všetky vysporiadané, takže to je ok.

Na čo ešte nemôžme zabudnúť?

A ako je to so skladom ? Ak tam nejaký tovar ostal ? Môže si to previesť do osobnej spotreby? Jedná sa o nejaké atramentové náplne do tlačiarní.

Za rok 2007 bola zo živnosti strata cca 2.000 Sk. Tento rok je zisk. Ako to zohľadniť na daňovom priznaní ?

A ešte: živnosť bola ukončenia k 31.12.2008, ale na daňovom úrade odhlásený ako platca DPH až začiatkom januára. Prišiel list, že za I. štvrťrok ešte musíme podať daňové priznanie k DPH. Bude nulové. To potom treba dať aj nulové za 2009 daň z príjmu ?

Pomôžtze mi prosím
Základ dane v daňovom priznaní DzP upravíš o nespotrebované zásoby = zostatok tovaru na sklade. Zostatok na účte a v pokladni nie je predmetom dane živnostníka. Prevedieš na osobnú spotrebu.
Daňové priznanie DzP zo živnosti - ak v roku 2009 nebude znovu obnovená - za rok 2009 nepodávaš.
K.A.T.K.A
11.03.09,14:42
dobre ďakujem,
ale čo sa týka tých atramentov na sklade, niektoré naozaj minul pri svojej práci. tie si môže previesť do réžie ?
marjankaj
11.03.09,14:42
Dobrý deň, prosím Vás, mám otázku ohľadom ukončenia živnosti k 31.12.2008.
Na bankovom účte ostal zostatok 18.098,32 Sk. Treba to tak nechať ? Alebo sa to nejak má previesť do osobnej spotreby ? V pokladni sa to prevedie do osobnej spotreby, ale čo s tým bankovým účtom ?(zrušiť účet a zostatok do pokladne alebo na osobný účet)
Pohľadávky a záväzky sú všetky vysporiadané, takže to je ok.

Na čo ešte nemôžme zabudnúť?

A ako je to so skladom ? Ak tam nejaký tovar ostal ? Môže si to previesť do osobnej spotreby? Jedná sa o nejaké atramentové náplne do tlačiarní.

Za rok 2007 bola zo živnosti strata cca 2.000 Sk. Tento rok je zisk. Ako to zohľadniť na daňovom priznaní ? (Upraviť- znížiť základ dane o stratu)

A ešte: živnosť bola ukončenia k 31.12.2008, ale na daňovom úrade odhlásený ako platca DPH až začiatkom januára. Prišiel list, že za I. štvrťrok ešte musíme podať daňové priznanie k DPH. Bude nulové ( asi nie pozri §81 ods.6). To potom treba dať aj nulové za 2009 daň z príjmu ?(teraz nemôžeš vedieť, či nebudeš mať zdaniteľné príjmy v roku 2009, napr. predaj auta v majetku, možno si založíš novú živnosť- uvidíš až 31.12.2009)

Pomôžtze mi prosím

Odpoveď v texte
marjankaj
11.03.09,14:45
dobre ďakujem,
ale čo sa týka tých atramentov na sklade, niektoré naozaj minul pri svojej práci. tie si môže previesť do réžie ?

Keď ich minul, tak čo si chce dať do réžie? A tie čo zostali na sklade - upraviť základ dane v DP a aj odviesť DPH.
K.A.T.K.A
11.03.09,14:46
živnosť si už určite nezaloží, jedná sa o dôchodcu
a auto tiež nepredá,nemá aké,
je veľmi malá pravdepodobnosť žeby ešte niečo bolo
ale ďakujem
K.A.T.K.A
11.03.09,14:47
Keď ich minul, tak čo si chce dať do réžie? A tie čo zostali na sklade - upraviť základ dane v DP a aj odviesť DPH.

minul ale nepredal
marjankaj
11.03.09,14:53
minul ale nepredal

Tak ich mal previesť z položky nákup tovaru do položka réžia. Predpokladám, že pri nákupe tonerov ich zaradil do nákup tovaru.
K.A.T.K.A
11.03.09,19:19
Tak ich mal previesť z položky nákup tovaru do položka réžia. Predpokladám, že pri nákupe tonerov ich zaradil do nákup tovaru.

áno, presne takto som to mysela
K.A.T.K.A
11.03.09,19:20
Odpoveď v texte

a čo keď účet zrušil aj v januári ?
zostatok na konci roka bol taký ako som uviedla.... Ako to teda previesť ?
Katarina
11.03.09,20:07
Zaúčtujte tú sumu ako osobnú spotrebu a účet sa k 31.12.2008 vynuluje.
dara
19.03.09,13:08
Ak FO ukončila živnosť k 28.02.2008 a ostali jej nevysporiadané závazky - ako to v DP uviesť? výdavok ovplyvňujúci základ dane? a v účtovníctve? ako? ponechať otvorené? alebo interným dokladom odpísať z evidencie závzkov ako keby to bolo zaplatené aj keď nebolo?
dara
19.03.09,14:43
nikto neporadí?
dara
19.03.09,14:49
a ešte sa takto opýtam, už teraz FO vychádza strata, nakoľko mala nízky príjem zo závis.činnosti a z podnik.za tie dva mesiace nič.....vykážem teda normálne tú stratu? v DP?
dara
19.03.09,14:59
a ešte sa spýtam vo výkaze o majetku a závzkoch budp tieto nezaplatené fa figurovať či nie? a prosím Vás ešte ak mu budem za spracovanie účtovníctva za rok 2008 vystavovať faktúru teraz, keď už nepodniká toto tiež zahrnúť do dp za 2007 alebo to uviesť v poznámke?
dara
20.03.09,18:47
prosim vas poradi mi niekto?
dara
21.03.09,13:24
prosím Vás o radu....ďakujem.