keri
11.03.09,15:40
Dobry den,
v roku 2008 bol predany DHM. Vyradila som ho z evidencie majetku, urobila som zapis ZC=zostatok dan. odpisu v PD. Lenze mam rozdiel medzi UO a DO. Staci ak aj pri uct. odpisoch urobim zapis v knihe majetku tak ako som to urobila pri dan. odpisoch? Ten rozdiel neuvadzam v DP?
A este mi napadla jedna vec: v roku 2008 bol uplatneny posledny dan. odpis za PC zostavu, ale uctovne odpisy mi budu trvat do januara 2010. Znamena to, ze vo Vykaze o majetku a zavazkoch za roky 2009, 2010 budem stale uvadzat v r. 2 (dlhodoby hm. majetok)tieto uctovne odpisy (resp. sucet ZC vsetkeho majetku minus uctovne odpisy aj za tuto PC zostavu)?
Vdaka za trpezlivost a ochotu.:)
Marína
11.03.09,22:27
Dobry den,
v roku 2008 bol predany DHM. Vyradila som ho z evidencie majetku, urobila som zapis ZC=zostatok dan. odpisu v PD. Áno. Lenze mam rozdiel medzi UO a DO. Staci ak aj pri uct. odpisoch urobim zapis v knihe majetku tak ako som to urobila pri dan. odpisoch? V knihe majetku zapíšeš záznam o predaji. Uvedeným dátumom s odpismi nič nerobíš. Ten rozdiel neuvadzam v DP? Nie.
A este mi napadla jedna vec: v roku 2008 bol uplatneny posledny dan. odpis za PC zostavu, ale uctovne odpisy mi budu trvat do januara 2010. Znamena to, ze vo Vykaze o majetku a zavazkoch za roky 2009, 2010 budem stale uvadzat v r. 2 (dlhodoby hm. majetok)tieto uctovne odpisy (resp. sucet ZC vsetkeho majetku minus uctovne odpisy aj za tuto PC zostavu)? Všetkého, t. z. aj PC.
Vdaka za trpezlivost a ochotu.:)
Odpoveď v rámci citátu.
keri
12.03.09,08:21
Odpoveď v rámci citátu.
Este k tomu predaji majetku. Zost. cena=dan.odpis za rok 2008 majektu bolii 73 000,--Sk. Urobila som zapis o vyradeni, cize dan. odpisy = 0,--Sk (pri vyradeni som musela napisat sumu dan.odpisu). V knihe majetku ostali este uctovny odpis=uct.zost.cena,co cini za tento majetok 73328,-- Sk. Mam aj pri uct.odpisoch urobit ten zaznam o vyradeni so sumou 73328,-- Sk,aby som mala i uct.odpisy nulove?Lebo ked neurobim, tak mi tu zost. uct.hodnotu bude tahat do vykazu o majetku a zavazkoch... Mam program Alfa.
Marína
12.03.09,12:02
Este k tomu predaji majetku. Zost. cena=dan.odpis za rok 2008 majektu bolii 73 000,--Sk. Urobila som zapis o vyradeni, cize dan. odpisy = 0,--Sk (pri vyradeni som musela napisat sumu dan.odpisu). V knihe majetku ostali este uctovny odpis=uct.zost.cena,co cini za tento majetok 73328,-- Sk. Mam aj pri uct.odpisoch urobit ten zaznam o vyradeni so sumou 73328,-- Sk,aby som mala i uct.odpisy nulove?Lebo ked neurobim, tak mi tu zost. uct.hodnotu bude tahat do vykazu o majetku a zavazkoch... Mam program Alfa.

Áno.
keri
12.03.09,15:38
Marina, dakujem pekne. Pekny zvysok dna:)