Betka 495
11.03.09,19:07
SZCO má živnostenský list vydaný na výrobu jednoduchých výrobkov z kovu. Vykonáva zváračské práce, živnosť mu vydali v roku 2008 tak ako som uviedla, s tým, že zváračské práce spadajú pod uvedené. Môže byť teda 60% uplatnených paušálne alebo 40%.
lenkage
12.03.09,07:47
a čo má napísané v živnostenskom?v rámci remeselných alebo voľných živností...ak voľné tak 40%, ak remeselné tak 60%
Betka 495
15.03.09,19:23
Má písané len ....na vykonávanie ohlasovacej živnosti - Výroba jednoduchých výrobkov z kovu
Zoltán Kovács
15.03.09,19:28
Má písané len ....na vykonávanie ohlasovacej živnosti - Výroba jednoduchých výrobkov z kovu

Tak 40%.
Kristina27
16.03.09,06:37
Živnostník má v ŽL výroba jednoduch. výrobkov z kovu a opracovanie kovu jednoduchým spôsobom čo je uvedené v zozname remeselných živností, a počas roka fakturoval zámočnícke práce. Myslíte si, že môžem mu počítať výdavky 60% z príjmov?


Ďakujem za /po/radu!
1marta3
16.03.09,07:48
Podla mňa výroba jednoduchých výrobkov z kovu nie je remeselná živnosti...... tiež ju mám medzi svojimi živnosťami a nepotrebovala som vyučný list ... :D
Ale ak mal vydaný ŽL v roku 2008 tak jednoduchá pomôcka: platil 100,- SK alebo 500,-Sk kolok ?
Ak 100,- ide o volnú živnosť ak 500,- tak je remeselná. Aspoň myslím, ale určite by som si to na vašom mieste overila na živnostenskom úrade kde mu živnosť vydávali.
Kristina27
17.03.09,06:23
Áno, ďakujem, overila som si to na ŽÚ a tam mi povedali, že zámočníctvo je remeselná živnosť, ale keďže on nesĺňal podmienky remes. živnosti /výučný list, 10 rokov praxe alebo odb.zodp.zástupcu/ tak mu dali to opracovanie kovu a výroba jednoduchých výrobkov z kovu, čo je voľná živnosť, nie remesená, takže paušálne výdavky 40%.
Zita5
17.03.09,06:34
Áno, ďakujem, overila som si to na ŽÚ a tam mi povedali, že zámočníctvo je remeselná živnosť, ale keďže on nesĺňal podmienky remes. živnosti /výučný list, 10 rokov praxe alebo odb.zodp.zástupcu/ tak mu dali to opracovanie kovu a výroba jednoduchých výrobkov z kovu, čo je voľná živnosť, nie remesená, takže paušálne výdavky 40%.

Súhlasím s tým , ako Vás informovali na ŽU .
Priložím Vám aj nasledovný dokument , je to tu na Porade veľa krát , zrejme ste to nenašli .
To budete mať pomôcku do budúcna , pokiaľ to samozrejme nezmenia . Toho času to platí .