Viera1000
11.03.09,19:14
Dobrý večer, ak SZČO nakúpila auto pred 3 rokmi, nezaradila ho do používania (neoznámila to účtovníčke), teraz si chce uplatňovať odpisy, môže to urobiť aj po 3 rokoch. Má nárok na odpis už iba jeden rok alebo bude odpisovať 4 roky a vstupnou cenou bude cena za ktorú nakúpil pred 3 rokmi alebo potrebuje ho dať ohodnotiť znalcovi .
Ďakujem
Katarina
11.03.09,18:27
Odpisovať bude ako v 4-tom roku odpisovania. Znalecký posudok nie. Treba vychádzať z OC za ktorú kúpil auto.
Viera1000
11.03.09,20:30
čiže má nárok už iba na jeden rok odpisovania.
Čo ak by auto vôbec nezaradil do majetku firmy mohol by si uplatňovať náhradu za používania motorového vozidla v osobnom vlastníctve. Pretože on by potom odpisoval iba tento jeden rok
milagros208
12.03.09,07:23
Chcela by som sa spýtať ohľadom odpisovania auta. SZČO si kúpil v 03/08 auto. Pôvodne ho nechcel zaradiť do podnikania, ale keďže si chce ponížiť základ dane odpismi, rozhodol sa zaradiť ho do podnikania. Teraz ma zaujíma, či si môže uplatniť odpisy, keďže nemá žiadne doklady, že auto na podnikanie používal /stasky, doklady o tankovaní/ a taktiež nemal zaplatenú cestnú daň. Ďakujem.
milagros208
12.03.09,11:39
Chcela by som sa spýtať ohľadom odpisovania auta. SZČO si kúpil v 03/08 auto. Pôvodne ho nechcel zaradiť do podnikania, ale keďže si chce ponížiť základ dane odpismi, rozhodol sa zaradiť ho do podnikania. Teraz ma zaujíma, či si môže uplatniť odpisy, keďže nemá žiadne doklady, že auto na podnikanie používal /kniha jázd, doklady o tankovaní/ a taktiež nemal zaplatenú cestnú daň. Ďakujem.
Nevie niekto pomôcť?