Dana7
11.03.09,19:23
Prosím vás o radu, či môže SZČO uplatniť TV-prijímač v cene cca 16000 v nákladoch firmy. Podniká v mieste bydliska a predmet činnosti spočíva v tom, že spracúva mzdy klientom. V podstate má od rodičov vyčlenené 2 miestnosti na kanceláriu a archív v jednej a nejakú miestnosť pre klientov, keď nosia doklady, alebo si chodia pre potvrdenia a pod. A keďže niekedy sa tam tí klienti náhodne stretnú viacerí, tak sa rozhodla, že tam dá TV na skrátenie dlhej chvíle klienta. Môj osobný názor je, že to by som do nákladov nedala, ale klientka si to nechce dať vyhovoriť. Tak neviem,aký je názor ostatných.

Ďakujem
JankaO
11.03.09,18:40
Dajte si potvrdiť od nej, že aj napriek Vášmu odporučeniu, že TV nie je v jej prípade obhájiteľný VOZD, ak naďalej bude trvať na uplatnení TV ako VOZD, v tom prípade sa zriekate zodpovednosti za tento prípad a za možné sankcie zodpovedá ona.
Xanti
11.03.09,19:07
Dajte si potvrdiť od nej, že aj napriek Vášmu odporučeniu, že TV nie je v jej prípade obhájiteľný VOZD, ak naďalej bude trvať na uplatnení TV ako VOZD, v tom prípade sa zriekate zodpovednosti za tento prípad a za možné sankcie zodpovedá ona.
mimotemy odkedy schválili povinné "koncesionárske poplatky" pre všetkých, aj tých čo nevlastnia telku tak premýšlam nad tým prečo nemôže byť telka VOZD, šak predsa ju platím, teda platím za jej používanie a prijímanie signálu. A nie je to zanedbateľná suma pri firmách. Hm?
Určite neobháji účtovná jednotka nákup TV pri daňovej kontrole???? :confused:
Tweety
11.03.09,19:11
mimotemy odkedy schválili povinné "koncesionárske poplatky" pre všetkých, aj tých čo nevlastnia telku tak premýšlam nad tým prečo nemôže byť telka VOZD, šak predsa ju platím, teda platím za jej používanie a prijímanie signálu. A nie je to zanedbateľná suma pri firmách. Hm?
Určite neobháji účtovná jednotka nákup TV pri daňovej kontrole???? :confused:
Ak súvisí s predmetom podnikania, tak áno, ale ak nesúvisí, tak to neobháji.
JankaO
11.03.09,19:15
mimotemy odkedy schválili povinné "koncesionárske poplatky" pre všetkých, aj tých čo nevlastnia telku tak premýšlam nad tým prečo nemôže byť telka VOZD, šak predsa ju platím, teda platím za jej používanie a prijímanie signálu. A nie je to zanedbateľná suma pri firmách. Hm?
Určite neobháji účtovná jednotka nákup TV pri daňovej kontrole???? :confused:
Záleží od predmetu a charakteru činnosti. Je to len a len na ÚJ, či si to vie obhájiť, ona najlepšie pozná charakter svojej prevádzky. Ak ÚJ uzná, že je to VOZD je to v poriadku. Len za prípadné neuznanie DÚ už nenesie zodpovednosť účtovník.
Xanti
11.03.09,19:16
Ak súvisí s predmetom podnikania, tak áno, ale ak nesúvisí, tak to neobháji.
Je to svinstvo, lebo aj ked mu TV nesúvisí s podnikaním musí platiť koncesionárske poplatky. Tak potom ked si to štát vymyslel tak by mal akceptovať v každom p rípade kúpu TV ako VOZD. :eek:
Tweety
11.03.09,19:17
Je to svinstvo, lebo aj ked mu TV nesúvisí s podnikaním musí platiť koncesionárske poplatky. Tak potom ked si to štát vymyslel tak by mal akceptovať v každom p rípade kúpu TV ako VOZD. :eek:
To s tým nesúvisí to, že zaplatil koncesionárske poplatky ešte neznamená, že nákup TV bude VOZD.
JankaO
11.03.09,19:22
Je to svinstvo, lebo aj ked mu TV nesúvisí s podnikaním musí platiť koncesionárske poplatky. Tak potom ked si to štát vymyslel tak by mal akceptovať v každom p rípade kúpu TV ako VOZD. :eek:
mimotemyŠtát vymyslel aj niečo také ako spotrebná daň z alkoholu. Tiež ma ju núti platiť. Ak kupujem tento tovar za účelom ďalšieho predaja, je VOZD. Ak mám ale kanceláriu, kde spracovávam mzdy, tak ťažko obhájim, že som basu koňaku kúpila za účelom svojho podnikania, aby sa mi klienti nacengali a nevideli, čo za mzdy som im spracovala.:D
Xanti
11.03.09,19:26
To s tým nesúvisí to, že zaplatil koncesionárske poplatky ešte neznamená, že nákup TV bude VOZD. Tak prečo ich nútia platiť ludí, za niečo čo nevyužívajú . Btw. šak to pripomína prepadávanie kreditu u operátorov mobilných, a tam zasahuje dokonca vláda aby to prestalo. Tak nech sa spamätajú a nenútia platiť ludí za n iečo čo nevyužívajú. :confused:
Xanti
11.03.09,19:28
mimotemyŠtát vymyslel aj niečo také ako spotrebná daň z alkoholu. Tiež ma ju núti platiť. Ak kupujem tento tovar za účelom ďalšieho predaja, je VOZD. Ak mám ale kanceláriu, kde spracovávam mzdy, tak ťažko obhájim, že som basu koňaku kúpila za účelom svojho podnikania, aby sa mi klienti nacengali a nevideli, čo za mzdy som im spracovala.:D
No to je pravda, ale predsa sa môžem rozhodnúť či si tú basu konaku kúpim alebo si ju nekúpim. Lebo nekupujem spotrebnú daň. Kupujem koňak a je to na mojom rozhodnutí. A takto ma štát núti zaplatiť za niečo čo nechcem , a ked to chcem využiť tak mi to neuzná vo VOZD.
To neni správne. Lebo to potláča moju slobodnú vôlu.
mimotemy A ten konak nosia mne, aby sa lepšie rátalo :D
Tweety
11.03.09,19:30
Tak prečo ich nútia platiť ludí, za niečo čo nevyužívajú . Btw. šak to pripomína prepadávanie kreditu u operátorov mobilných, a tam zasahuje dokonca vláda aby to prestalo. Tak nech sa spamätajú a nenútia platiť ludí za n iečo čo nevyužívajú. :confused:
Toto my tu nevyriešime, hoci sa budeme hádať do rána a potom zas celý deň, to je v rukách naších, z vôle ľudu zvolených. Akých sme si tam posadili, takých bohužiaľ máme.:o
Paula
11.03.09,19:31
Je to svinstvo, lebo aj ked mu TV nesúvisí s podnikaním musí platiť koncesionárske poplatky. Tak potom ked si to štát vymyslel tak by mal akceptovať v každom p rípade kúpu TV ako VOZD. :eek:


Konces. poplatky musí platiť preto, že si dovolí mať doma "zástrčku" a nie preto, že má doma TP nesúvisiaci s podnikaním ;)
JankaO
11.03.09,19:33
Štát Vás ako SZČO nenúti platiť koncesionárske poplatky, pokiaľ TV nepoužívate v podnikaní. Koncesionárske poplatky je povinná platiť každá domácnosť. Tá z podnikaním nemá nič spoločné, je to na súkromné účely.
Xanti
11.03.09,19:37
Toto my tu nevyriešime, hoci sa budeme hádať do rána a potom zas celý deň, to je v rukách naších, z vôle ľudu zvolených. Akých sme si tam posadili, takých bohužiaľ máme.:o Tak toto je absolútna pravda . Ja sa hádať nechcem len uvažujem. V podstate ani nemám dôvod ako ID neplatím tzv. koncesionárske poplatky len ma to vytáča, že také voloviny sa platiť musia.
Tweety
11.03.09,19:41
Tak toto je absolútna pravda . Ja sa hádať nechcem len uvažujem. V podstate ani nemám dôvod ako ID neplatím tzv. koncesionárske poplatky len ma to vytáča, že také voloviny sa platiť musia.
Keby toto bola jedna jedna.:mad:
optimistka
11.03.09,19:59
koncesionárske poplatky platí szčo vtedy, ak má zamestnancov, a nie či má tv v majetku resp. v nákladoch
platí až od počtu 3 zam.