Daniel22
11.03.09,20:30
ahojte poradaci, jedna otazocka, som zamestnana na HPP od 1.3 a chcela by som ukoncit prac. pomer, (v zmluve 2 mesacna vypoved) staci ak zamestnavatelovi dam vypoved z mojej strany a nemusim specifikovat dovody? je to o.k.? co sa tyka straveniek, ak skoncim PP a dostanem vyplatu bud. mesiac za marec kedy mi vyplati stravenky... zamestnavatel povedal, ze k najblizsej vyplate ale co v pripade ak neodrobim cely mesiac musí mi dat stravenky za odpracovane dni ? ??dakujem
Tweety
11.03.09,19:33
ahojte poradaci, jedna otazocka, som zamestnana na HPP od 1.3 a chcela by som ukoncit prac. pomer, (v zmluve 2 mesacna vypoved) staci ak zamestnavatelovi dam vypoved z mojej strany a nemusim specifikovat dovody? je to o.k.? co sa tyka straveniek, ak skoncim PP a dostanem vyplatu bud. mesiac za marec kedy mi vyplati stravenky... zamestnavatel povedal, ze k najblizsej vyplate ale co v pripade ak neodrobim cely mesiac musí mi dat stravenky za odpracovane dni ? ??dakujemV tvojom prípade to nie je výpoveď, ale skončenie PP v skúšobnej dobe § 72ZP. Takže len jednoducho písomne zamestnáv. oznám skončenie PP. Stravné lístky, na ktoré nevznikol nárok,( neodpracuješ viac ako 4 hodiny) buď vrátiš, alebo zaplatíš za nich plnú sumu.
Daniel22
11.03.09,19:49
ahojte, takze mam zamestnavatelovi oznamit skoncenie PP podla § 72ZP a nemal by mi robit nijake problemy s tym, ze koncim?? a k tym stravenkam , on ich chce vyplacat pri najblizsej vyplate t.z. v aprili ale ja uz nebudem pracovat, moze sa stat, ze mi tie stravenky jednoducho nevyplati? pracujem viac ako 4 h denne ide mi o to, ze ked skoncim a pridem si pre vyplatu ci sa moze stat , ze mi tie stravenky neda? je nejaky zakon kde je urcene ze mi ich musi vyplatit?? samozrejme, ze pracujem viac ako 4 h denne dakujem
Tweety
11.03.09,20:03
[quote=Daniel22;981192]ahojte, takze mam zamestnavatelovi oznamit skoncenie PP podla § 72ZP a nemal by mi robit nijake problemy s tym, ze koncim??áno, len oznámiš, jeho súhlas na skončenie nie je potrebný a k tym stravenkam , on ich chce vyplacat pri najblizsej vyplate t.z. v aprili ale ja uz nebudem pracovat, moze sa stat, ze mi tie stravenky jednoducho nevyplati? pracujem viac ako 4 h denne ide mi o to, ze ked skoncim a pridem si pre vyplatu ci sa moze stat , ze mi tie stravenky neda? je nejaky zakon kde je urcene ze mi ich musi vyplatit?? samozrejme, ze pracujem viac ako 4 h denne dakujem toto vyplácať upresni ak myslíš vydávať, tak , ak v apríli už nebudeš pracovať, tak problém nie je žiaden /quote]
odpoveď v texte
*Emma Lehotská*
17.03.09,07:28
Ahojte, prosim o radu. Zamestnancom konči prac.zmluva uzatvorena na dobu určitu dňa 30.6.2009. Tato zmluva bola uzatvarana ešte v roku 2004 a stale sa predlžovala na dobu určitu. (3x sa predlžovala ešte pred novelou zakonníka.)Chcem sa spytať, môžem im predlžiť ešte raz pracovnu zmluvu na dobu určitu, alebo musim im uzatvoriť už novu zmluvu od 1.7.2009 na dobu určitu... A ešte, ma nejake povinnosti zam-ľel? (mam na mysli odstupne...) dakujem za cenné rady...
Chobot
17.03.09,07:54
Ahojte, prosim o radu. Zamestnancom konči prac.zmluva uzatvorena na dobu určitu dňa 30.6.2009. Tato zmluva bola uzatvarana ešte v roku 2004 a stale sa predlžovala na dobu určitu. (3x sa predlžovala ešte pred novelou zakonníka.)Chcem sa spytať, môžem im predlžiť ešte raz pracovnu zmluvu na dobu určitu, alebo musim im uzatvoriť už novu zmluvu od 1.7.2009 na dobu určitu...

Ak už v minulosti bola zmluva raz predlžovaná (hoci aj pred účinnosťou nového zákona) a nespĺňaš podmienky na to, aby mohla byť v zmysle zákona viac krát predlžovaná, tak už nemôžeš viac predlžovať.


A ešte, ma nejake povinnosti zam-ľel? (mam na mysli odstupne...) dakujem za cenné rady...

Zamestnávateľ má kopec povinností, aj s tým odstupným. Treba konkretizovať otázku, lebo neviem, čo mám k tomu napísať.
*Emma Lehotská*
17.03.09,08:57
Mala som na mysli, ak zamest-vi skončí prac.zmluva na dobu určitu dnom 30.6.2009, ale zam-teľ s nim chce dalej pokračovať,ale znova na určitú dobu, môže mu vytvoriť novu prac.zmluvu od 1.7.2009, zas na dobu určitu? A čo ak by s nim nechcel dalej pokračovať v prac.zmluve? V tom pripade mu nemusi vyplatiť odstupne?? Totiž všetko to závisi od toho, či zamestnavateľ vyhrá súťaž. Dakujem...
Chobot
17.03.09,14:04
Mala som na mysli, ak zamest-vi skončí prac.zmluva na dobu určitu dnom 30.6.2009, ale zam-teľ s nim chce dalej pokračovať,ale znova na určitú dobu, môže mu vytvoriť novu prac.zmluvu od 1.7.2009, zas na dobu určitu?

Ak už zmluva bola raz predlžovaná, tak nemôže znova predĺžiť (pokiaľ to nespadá pod výnimku podľa ZP). Môže uzatvoriť len na dobu neurčitú.


A čo ak by s nim nechcel dalej pokračovať v prac.zmluve? V tom pripade mu nemusi vyplatiť odstupne??

Nemusí. PP skončí uplynutím dohodnutej doby, žiadne odstupné sa vtedy nevypláca.