krvak
11.03.09,21:47
Dobry den.
Ideme stavat dom a rozhodli sme sa pre RD Aktual 34 od firmy eurolineslovakia. Stavebny material Ytong Lambda 375 a okna asi Slovaktual 5-6 komorove. Ide mi o to, ci mi bude stacit podlahove kurenie pre cely dom napojene na : plyn+solar(2 kolektory a 300 l , nejaky set junkers-bosch , veissman, este neviem, to budem riesit neskor)+krbova vlozka.
Krb beriem skor tak, ze ked uz si robim atmosferu, tak to teplo vyuzijem (jar, zima, jesen) V lete TUV bude zo solarka.

Pocul som vsak, ze podlahove kurenie nestaci pri -15( mame to asi tak uhrnom 1-2 tyzdne do roka) a budem potrebovat aj radiator. Nevim na akom zaklade stoji toto tvrdenie.

Staviam v KE.
ing.kuban
12.03.09,06:29
ja osobne si myslim, ze Ti staci podlahove a ked Ti nebude stihat, tak dokuris krbom.
krvak
12.03.09,19:34
ok, ja len nech tam nemrzneme :-)
Snad to ten krb dohreje, ked "zevraj" podlahovka nebude stihat
jojkoz
12.03.09,20:25
A preco by podlahovka nemala stihat ?

Okrem dost vykonneho kotla ( ak bude v streche aspon 25 cm izolacie tak bohate staci nejaky 12 KW plyn. kotol)
sa vykon podlahovky nastavuje hlavne dlzkou hada - to jest rozostupmy medzi jednotlivymi sluckamy ...

Dobre naprojektovana podlahovka nemoze mat problem ani pri -25.
krvak
13.03.09,21:37
Ok.
Dakujem za nazory. Myslel som si to, len som to chcel pocut aj od niekoho ineho. :)