bobino38
12.03.09,06:01
Dobrý deň, poraďáci.
Potrebujem vedieť ako mám dať napáliť skladby vo formáte CD audio aby mi vo WMP ukazovalo aj názov skladby, napaloval som to totiť cez Total comander, tam som mal názvy pesničiek, ale akonáhle som tie skladby napálil, tak vo WMP mi tie názvy skladieb nezobrazilo a výpisalo len čísla stôp.
Fero11
12.03.09,05:10
Neviem, ci to je vobec mozne pre tento format (ale mozem sa mylit)
bobino38
12.03.09,05:34
...ved myslím, že originalne Audio CD fungujú normalne s názvami,nie?
Chobot
12.03.09,09:16
Dobrý deň, poraďáci.
Potrebujem vedieť ako mám dať napáliť skladby vo formáte CD audio aby mi vo WMP ukazovalo aj názov skladby, napaloval som to totiť cez Total comander, tam som mal názvy pesničiek, ale akonáhle som tie skladby napálil, tak vo WMP mi tie názvy skladieb nezobrazilo a výpisalo len čísla stôp.

Ide o to, kde si mal tie informácie o interpretovi a názve skladby. Pokiaľ to bolo v názve súboru, ten sa napálením vo formáte audio CD stratí. Tieto informácie musíš mať v ID3 tagu (alebo inak povedané vo vlastnostiach musia byť uvedené podrobnosti o skladbe).

Ak to je v ID3 tagu, tak napaľovací soft to prekonvertuje do skladby. Na CD potom uvidíš sice len stopu 1, 2, 3, ..., ale na displeji prehrávača ti zobrazí interpreta, názov skladby príp. iné info o skladbe, ktoré boli uvedené v ID3 tagu.

Ono to funguje aj naopak - na hudobnom CD sú pri skladbe pridružené informácie o pesničke, ktoré sa ripovaním dostanú do ID3 tagu - zároveň sa vytvorí názov súboru tak, ako si definuješ v ripovacom nástroji (môžeš si zvoliť, aké informácie sa použijú napr.:
Autor - Názov skladby - Album.mp3
Názov skladby- Dĺžka skladby.mp3
Názov skladby - Autor - Rok.mp3
Číslo skladby - Autor - Názov skladby.mp3
a pod.)

AK máš ripnutý album, ktorý neobsahuje informácie o pesničkách, niektoré ripovacie prehrávače(aj WMP) dokážu na nete nájsť podľa skladby príslušný album a stiahnuť informácie o skladbách a priradiť ich k mp3 súborom.
bobino38
12.03.09,10:01
ako vytvorím ID3 tag ?
Chobot
12.03.09,10:13
ako vytvorím ID3 tag ?

ID3 tag je vlastne dodatočná informácia o skladbe.

AK si klikneš na hudobný súbor vo formáte mp3 pravým tlačítkom myši a vyberieš "Vlastnosti" tak tam v záložke Súhrn máš všetky informácie o skladbe. V tej istej záložke to môžeš aj editovať - prepisovať a dopĺňať informácie (sú tam napr. Interpret, Názov albumu, Rok, Číslo stopy, Žáner, Názov skladby) ale aj info o súbore, ktoré sa ale nedajú editovať - Trvanie, Bitová rýchlosť, ...

Pridávať či editovať ID3 tagy sa dá aj priamo v hudobných prehrávačoch, každý to má niekde v menu. Napr. WMP to má v menu File - v položke Properties ti ukáže údaje k práve prehrávanej skladbe.
bobino38
12.03.09,10:23
aham, jasne, jednoduché, dííík.
romanvida
22.11.11,06:12
Chcel by som rozšíriť túto otázku: Čo však, keď chcem použiť na napálenie hudobného CD súbory v niektorom bezstratovom formáte (waw, flac...)? Existuje vôbec taký bezstratový formát, ktorý dokáže prenášať metadata tak, aby po napálení audio CD sa tieto zabrazovali na displeji CD prehrávača, prípadne pri prehrávaní vo wmp alebo vlc? :-)