Jeden
12.03.09,07:24
Chceme sa vybrať do Poľska na trhy, ale neviem či sa tam teraz dá platiť aj eurom, alebo treba zmeniť na zloté.
DanielaSL
12.03.09,08:28
Určite zloté.... ešte vlani zdierali poliaci tým, že keď si platila slovenskými, tak sa platilo 1:10 , ale teraz je veľmi dobrý kurz zlotého voči euru, takže jednoznačne zloté.
elpka
12.03.09,08:41
Úplne súhlasím, Poliaci sú riadny špekulanti. Nám povedali, že, keď nesúhlasíme s ich prepočtom na euro, nech si ideme kupovať na Slovensko a z tých cien som bola v šoku, väčšina tovaru, hlavne odevy sa tam neoplatia, ale bola som tam v decembri, takže teraz neviem, ako to tam vychádza. Tak ti prajem šťastnú cestu a dobré nákupy.
DanielaSL
12.03.09,09:36
Úplne súhlasím, Poliaci sú riadny špekulanti. Nám povedali, že, keď nesúhlasíme s ich prepočtom na euro, nech si ideme kupovať na Slovensko a z tých cien som bola v šoku, väčšina tovaru, hlavne odevy sa tam neoplatia, ale bola som tam v decembri, takže teraz neviem, ako to tam vychádza. Tak ti prajem šťastnú cestu a dobré nákupy.

Od nás je do Poľska blízko... a je priam šialenstvo, ako tam teraz našinci nakupujú..ale v obchodoch. Dokonca nás minule v Lidli stretli susedia a pýtali sa, že prečo nejdeme h neď za hranicu do obchodu Biedronka, že tam potraviny vychádzajú aj o polovicu lacnejšie ako tu. No a to nehovorím...ako našinci nakupujú plazmové televízory, vraj sú ceny perfektné. A určite k tomu prispieva aj výhodný kurz.
elpka
12.03.09,11:22
Ja som skôr vždy chodievala na trhy - na handričky, nevieš náhodou aké sú na ne teraz ceny?
malalulu
12.03.09,12:02
Od nás je do Poľska blízko... a je priam šialenstvo, ako tam teraz našinci nakupujú..ale v obchodoch. Dokonca nás minule v Lidli stretli susedia a pýtali sa, že prečo nejdeme h neď za hranicu do obchodu Biedronka, že tam potraviny vychádzajú aj o polovicu lacnejšie ako tu. No a to nehovorím...ako našinci nakupujú plazmové televízory, vraj sú ceny perfektné. A určite k tomu prispieva aj výhodný kurz.
To je pravda, že potraviny sú lacnejšie, ale tá kvalita... Boli sme včera, ale škoro všetky potraviny, ktoré sme kúpili, nám nechutia. Je to všetko také umelé a nechutné.
pivko
12.03.09,12:11
To je pravda, že potraviny sú lacnejšie, ale tá kvalita... Boli sme včera, ale škoro všetky potraviny, ktoré sme kúpili, nám nechutia. Je to všetko také umelé a nechutné.
Tak mne naopak všetko Polske chutí:) ale nakupujem zasadne len v Zakopanom v Tescu a Carrefoure alebo v Nowom Targu v Alme.
zasadne nie tie konzervy čo nakupuju všetci na trhu:D
alušik
12.03.09,12:32
No my sme boli v normálnych obchodoch práve minulý týždeň. Tiež sme vymenili radšej EUR na zloté u nás, lebo každý dookola nám tvrdil, že je to výhodnejšie. Nakoniec sme ale všetky zloté minuli a robili sme ďalší veľký nákup v Kabanose - mäsové výrobky. Platili sme tam priamo EURami a vyšlo nás to presne tak isto. Takže nemalo vlastne žiadny zmysel vymieňať peniaze, keď kurz, ktorý nám dali v PL priamo v predajni bol presne taký istý, ako ten, ktorý sme mali u nás v zmenárni.;)
tamaja
12.03.09,13:40
Na trh neodporúčam chodiť, je to všetko predražené.Oplatí sa vycestovať do Krakowa. Je tam veľa rôznych obchodov, ja chodím do GALÉRIE KRAKOWSKEJ majú tam super handry v 270 obchodoch
DanielaSL
12.03.09,14:29
To je pravda, že potraviny sú lacnejšie, ale tá kvalita... Boli sme včera, ale škoro všetky potraviny, ktoré sme kúpili, nám nechutia. Je to všetko také umelé a nechutné.

Tak neviem kde si kupovala, ale veď to, čo dostanem u nás - tie isté značky, dostanem aj tam. A za oveľa lepšie ceny. My zvykneme nakupovať v Novom Saczi v Reale. Na trh na handry nechodím...už sa mi veľakrát stalo, že som kúpila nepodarky. Ale zase na druhej strane som si tam raz kúpila taký kabátik, čo mi každý obdivoval a slúžil mi hádam zo 4 zimy.
Jeden
12.03.09,15:38
No uvidíme aké budú ceny keď si vymením zloté a to prepočítavanie bude asi zložité.
anonym222
12.03.09,16:00
Nedávno som bol v Nowom Targu. Na trhu je určite lepšie platiť zlotými. Dajú sa zmeniť priamo na trhovisku u kantora. U niektorých predávajúcich bola cena v porovnaní Zloty/Euro asi o 15 percent vyššia pri platení Eurom. U niektorých to bolo uplne jedno. Je pravda, že veľmi dobre sa nakupuje aj priamo v obchodoch a to najlepšie kreditnou kartou (ak sa dá). Slováci často nakupujú aj mäso, a iné potraviny, na ktorých cenu majú okrem nízkeho kurzu vplyv aj nízke DPH v Poľsku.
Trochu ma prekvapili hneď na parkovisku, keď za parkovanie pýtali 5 zlotých, resp. 2Euro, pričom 5zlt je iba niečo vyše 1 eura.
tamaja
26.04.09,07:15
Polský letak auchan.pl, alebo stavebný materiál leroymerlin.pl
mareko
26.04.09,08:38
Ja by som sa chcela opýtať, či sa oplatí platiť českými korunami, prípadne aký je kurz. Mám dáke a chcela by som ich čo najlepšie využiť. Ďakujem za radu.
stanco007
12.08.09,09:35
Kde je lepsie zmenit eura na zlote? Doma na Slovensku alebo priamo v Polsku? A naopak ako? Zobrat zlote a zmenit ich u nas doma na eura alebo ako? Poradte
Taserda
12.08.09,12:08
V PL zmenárňach je najlepší kurz,daj do vyhľadávača "kantor pl".
headlong23
13.08.09,10:14
no naposledy ked som si v PL menil eura na zlote, tak to bolo skoro rano a vsetky zmenarne boli zatvorene, musel som ist do banky, kde bol zly kurz + poplatok za zmenenie, co rozhodne neodporucom
stanco007
13.08.09,13:00
No dnes som bol na tych trhoch. Absolutne si nemusite menit eura na zlote. Naju tam ceny v zlotych a aj v €. Ziaden velky rozdiel sme nezbadali. Ceny boli ako minuly rok ked sa platilo v SK
mifri
09.11.09,09:07
Kedy bývajú trhy v Targu a kedy v Jablonke? Ďakujem
amakov
09.11.09,09:25
Nowy Targ-štvrtok,sobota
Jablonka-streda
mariannadr
31.03.10,09:22
Neviete, či sú trhy v Targu vo štvrtok pred Veľkou nocou (zelený štvrtok)?
Miloš+
31.03.10,14:54
Určite budú, poľskí šmelinári si nenechajú ujsť tučné zisky. Ale ja by som tam už nešiel, neoplatí sa. Svokor to má tam blízko, bol aj nedávno, ale vravel že o ničom. To pred rokom keď bol kurz €-zlotý výhodnejší boli tie ceny fajn. My sme tam kúpili kočík, kuchynskú linku, odevy...
Ale keď chceš skús.
Tibor Kremničan
01.03.11,09:23
Prosím ak niekto vie kedy sú Poľské trhy a v ktorých mestách? :)
duggle
02.03.11,07:36
Jablonka - v stredu, Nowy targ - štvrtok, sobota
skatarinas
02.03.11,11:07
nevie niekto prosím aké sú ceny mäsa v PL Jablonke v Kabanose?
Robin_1
30.08.11,05:12
Zdravím, potreboval by som radu. Chystám sa na nákup do Poľska, obklady, dlažba, parkety. Neviem len čo bude výhodnejšie. Platiť tam kartou, v hotovosti EUR, alebo si zameniť peniaze na Slovensku na Zlote? Vie mi niekto poradiť? Vďaka...
Nandrolon
30.08.11,05:27
myslím že karta /devízy-predaj/
Chobot
30.08.11,05:52
Zdravím, potreboval by som radu. Chystám sa na nákup do Poľska, obklady, dlažba, parkety. Neviem len čo bude výhodnejšie. Platiť tam kartou, v hotovosti EUR, alebo si zameniť peniaze na Slovensku na Zlote? Vie mi niekto poradiť? Vďaka...

Na Slovensku je zbytočné zamieňať - kupovať zloté.
Oplatí sa u Hurtovni Kantora (zmenárni) zameniť EUR za Zloté.

Ak sa dá platiť u predajcu kartou, tak to je najvýhodnejšie - nákup sa ti prepočíta kurzom devíza - predaj, čo je lepší kurz, než výmena hotovosti EUR/PLN.
Tamila
30.08.11,06:51
Na Slovensku je zbytočné zamieňať - kupovať zloté.
Oplatí sa v Hurtovni (zmenárni) zameniť EUR za Zloté.

Ak sa dá platiť u predajcu kartou, tak to je najvýhodnejšie - nákup sa ti prepočíta kurzom devíza - predaj, čo je lepší kurz, než výmena hotovosti EUR/PLN.
Troška poopravím, zmenáreň je kantor, hurtovnia je obchod
Robin_1
30.08.11,07:25
Vďaka za odpovede. Smerujem do Bielska, bud to Castorama, Leroy Merlin, prípadne Merkury Market, tak predpokladám že u takýchto reťazcov by platba kartou nemal byť problém. Alebo sa mýlim? Potrebujem nakupovať vo väčších množstvách totiž :)
Tamila
30.08.11,07:49
Myslím, že tam kartou môžeš platiť. Minule sme boli v Castorame v Tešíne a zmenáreň je priamo tam.
Nandrolon
31.08.11,03:47
neviem na čo by som podporoval zmenáreň, keď môžem v Castorame rovno zaplatiť kartou tak ako aj inde /okrem tržnice/. A mám lepší kurz pretože sa jedná o devízy a nie valuty...
pivko
31.08.11,04:13
Zmenáreň v Alme má lepší kurz na valuty ako VUB na devízy ak meníš viac ako 300 EUR a na Trhu jednoznačne zlotufky a nie EURA.