adamsss
12.03.09,08:13
Dobry den,
chcel by som sa opytat ako to je z neplatcom dane a DPH, ci ma byt nastavenie dane na pokladni na 0% alebo 19%, vdaka
Danielle369
12.03.09,07:31
ja ked som bola neplatca DPH tak na páske mi vypisovalo : bez fiškálneho modulu.....a nebola uvedená žiadna daň
babi2
12.03.09,07:40
Ja by som povedala, že tam má byť nastavenie DPH 0%, keďže nie si plátca a predávaš bez DPH
Danielle369
12.03.09,07:59
ale pokladňu ti musí nastaviť servisný technik a ten vie ako to má urobiť.
evina
12.03.09,07:59
ja ked som bola neplatca DPH tak na páske mi vypisovalo : bez fiškálneho modulu.....a nebola uvedená žiadna daň

Podľa mojej mienky by to u neplatiteľa DPH malo byť takto.
Videla som na niektorých blokoch dokonca vetu: Nie som platiteľ DPH
evina
12.03.09,08:00
ale pokladňu ti musí nastaviť servisný technik a ten vie ako to má urobiť.

Malo by to tak byť.... ale bohužiaľ .....
ALDA
12.03.09,08:25
Pozor, podľa príspevkov hore uvedených to treba dať čo najskôr do poriadku!!!
Poznám prípad, kedy majiteľka doplácala DPH, aj keď nebola platiteľkou, za nesprávne pokladničné bločky.
Jasne musí byť : Nie som platiteľ DPH, ale to už fakt technici ovládajú.
nela07
17.01.11,15:05
Ahojte, chcela by som sa poradiť. Teraz som sa dozvedela, že firma, ktorej robím účto, si po zrušení registrácie DPH - posledné zd. obdobie 1.kvartál 2010 nedala upraviť registračku a ďalej vystavovali bločky s DPH. Viem, že podľa zákona mali túto vybratú daň odviesť aj keď nie sú platcovia. Len či nie je nejaká možnosť, ako by to išlo opraviť. Napr. stornovať všetky doklady a urobiť správne bez DPH (je ich veľmi málo). Neovládam veľmi možnosti registračnej pokladne, preto je možno táto otázka úplne hlúpa. Ďakujem za odpovede.
rodina1
17.01.11,15:12
Ahojte, chcela by som sa poradiť. Teraz som sa dozvedela, že firma, ktorej robím účto, si po zrušení registrácie DPH - posledné zd. obdobie 1.kvartál 2010 nedala upraviť registračku a ďalej vystavovali bločky s DPH. Viem, že podľa zákona mali túto vybratú daň odviesť aj keď nie sú platcovia. Len či nie je nejaká možnosť, ako by to išlo opraviť. Napr. stornovať všetky doklady a urobiť správne bez DPH (je ich veľmi málo). Neovládam veľmi možnosti registračnej pokladne, preto je možno táto otázka úplne hlúpa. Ďakujem za odpovede.

V prípade kontroly z DÚ sú predmetom kontroly aj storno doklady z ERP. Takže, určite je lepšie vybratú DPH odviesť.
Nastavenie údajov v ERP môže urobiť len servisná organizácia. Podľa mňa, žiadna servisná organizácia neurobí spätne úpravu ERP.
nela07
17.01.11,20:57
V prípade kontroly z DÚ sú predmetom kontroly aj storno doklady z ERP. Takže, určite je lepšie vybratú DPH odviesť.
Nastavenie údajov v ERP môže urobiť len servisná organizácia. Podľa mňa, žiadna servisná organizácia neurobí spätne úpravu ERP.

Ďakujem. Len som dúfala, že existuje nejaká možnosť opravy. Ale asi to nie je možné.
nela07
19.01.11,07:15
Ahojte, chcela by som sa poradiť. Teraz som sa dozvedela, že firma, ktorej robím účto, si po zrušení registrácie DPH - posledné zd. obdobie 1.kvartál 2010 nedala upraviť registračku a ďalej vystavovali bločky s DPH. Viem, že podľa zákona mali túto vybratú daň odviesť aj keď nie sú platcovia. Len či nie je nejaká možnosť, ako by to išlo opraviť. Napr. stornovať všetky doklady a urobiť správne bez DPH (je ich veľmi málo). Neovládam veľmi možnosti registračnej pokladne, preto je možno táto otázka úplne hlúpa. Ďakujem za odpovede.

Ahojte, ešte by som sa chcela poradiť, ako to teraz vysporiadať? Mám dať daňové priznanie za mesiace 5.-12. 2010 ako osoba podľa par. 78 odsek 3 zákona o DPH (vyplním riadky 1-4 - dodanie tovarov a služieb) a daň zaplatiť? Ďakujem za rady.
nela07
19.01.11,09:25
Ahojte, ešte by som sa chcela poradiť, ako to teraz vysporiadať? Mám dať daňové priznanie za mesiace 5.-12. 2010 ako osoba podľa par. 78 odsek 3 zákona o DPH (vyplním riadky 1-4 - dodanie tovarov a služieb) a daň zaplatiť? Ďakujem za rady.


skúsim posunúť
nela07
20.01.11,07:24
neviete mi prosím poradiť?