petkasla
12.03.09,09:29
Prosím vás, máte niekto skúsenosti s pestovaním krókusov, ale nie v záhradke, ale v bytových podmienkach, teda v kvetináčoch? Je vôbec možné pestovať krókusy takýmto spôsobom? Ako?
zuzana.ppt
12.07.11,09:36
dobry den,

tato tema velmi zaujima aj mna, i ked nie v byte, ale na zahradke. v tejto casti zahradky, ktora je na foto mam nasadene pivonky. kvitnu mi koncom maja,zaciatkom juna, asi dva - tri tyzdne. pred nimi mam volne miesto, ktore momentalne riesim ako vidiecku zahradku so zmesou kvetov zltej, ruzovej,fialovej,modrej a zelenej farby. moja povodna myslienka vsak bola nasadit na toto miesto 250 krokusov, lebo je to kvet, ktory sa mi NESMIERNE paci. aj sa tak stalo, ake vsak bolo moje rozcarovanie na jar, ked mi z 250 cibuliek vzislo iba 5 :(((((

kde som spravila chybu?
Gina Er
12.07.11,09:43
a nezožrali cibuľky nejakí hlodavci?
zuzana.ppt
12.07.11,13:31
to nemyslim, skor asi je velmi tvrda poda. ja som tie cibulky nechala v zemi, mozno buducu jar vzide trocha viac, mozno skusim niecim na jar aj prihnojit. a este je pravdou aj to, ze som tie cibulky vobec nepolievala. nepolievam ani tulipany a narcisy a tie mi vzidu
Gina Er
12.07.11,14:04
možno si ich dala príliš hlboko,mali by byť v hĺbke 8-10cm,niekde píšu 5cm. a možno tá tvrdá pôda je príčina.vyžadujú ľahkú priepustnú pôdu
zuzana.ppt
12.07.11,14:49
dakujem za odpoved. takze skusim tuto podu este upravit. myslim si, ze hlbka bola spravna. je mozne vysadit ich na jesen do spravnej hlbky a dat potom na ne este jednu vrstvu nejakych kvetov (napr. gazanii), ktore by mi kvitli az do jesene? alebo by to bolo privela na tak maly kusok pody musim si vybrat? bud krokusy alebo vidiecka zahradka
zuzana.ppt
12.07.11,15:10
to to je trocha mimo temy, ale neviem vobec definovat este tieto kvety. je ten fialovy kvet astra? zlty chryzantena? a ten ruzovy skutocne neviem ani priblizne co... :(
Silvernola
12.07.11,16:01
to to je trocha mimo temy, ale neviem vobec definovat este tieto kvety. je ten fialovy kvet astra? zlty chryzantena? a ten ruzovy skutocne neviem ani priblizne co... :(
Všetky tri sa pestujú ako letničky. Prvá (na 90%) je japonská jedlá chryzantéma, druhá je črepníkový senecio (starček) a tretia papuľka, ktorá môže na záhrade aj prezimovať.
Gina Er
12.07.11,16:33
dakujem za odpoved. takze skusim tuto podu este upravit. myslim si, ze hlbka bola spravna. je mozne vysadit ich na jesen do spravnej hlbky a dat potom na ne este jednu vrstvu nejakych kvetov (napr. gazanii), ktore by mi kvitli az do jesene? alebo by to bolo privela na tak maly kusok pody musim si vybrat? bud krokusy alebo vidiecka zahradka
sú druhy krokusov,ktoré kvitnú aj na jeseň
Crocus speciosus