Kvietocek
12.03.09,11:56
Prosim Vas urcite sa najde vela ludi ktori doma pestuju kaktus z aloe vera. Tento kaktus je vraj liecivy môzete mi vysvetlit krok po kroku co z neho pouzivate a ako?

Dakujem
syrik
12.03.09,11:56
Táto téma tu už bola...skús si ju vyhľadať vo vyhladávači...
Bionda
12.03.09,12:33
je ich viac typov, my máme doma 2, každý inak pomáha.
k-a-t-k-a
12.03.09,12:38
ja som mala aloe ale neviem prečo mi vyhnil.Polievala som málo ale aj tak a netuším prečo.
Bionda
12.03.09,12:42
U nás pestuje kaktusy a všetko podobné dcéra - neviem ako to robí, ale (klopklop) darí sa jej úžasne.
k-a-t-k-a
12.03.09,12:45
no veď to aj moja kamarátka má aloe tak ako kúpila tak ho nechala a darí sa jej.Neviem akú chybu som urobila že mi vyhnila.Poraďte prosím.
tutiola
12.03.09,20:33
Kaktusyvšeobecne potrebujú veľmi málo vody. Mám tiež kaktusy s aloe vera. Polievam ich v zime maximálne 1x týždenne aj to len veľmi málo a v lete 1xza týždeň a pol. U mňa sa im darí v izbe, ktorá je orientovaná na juh kde majú dostatok svetla ale aj v izbe, ktorá je orientovaná na sever. Možno nemá u teba vhodné podmienky. Kým som bývala v paneláku veľmi sa darilo kvetom, ktoré po presťahovaní sa do RD vyhynuli a naopak, tie ktorým sa nedarilo v paneláku našli si svoje miesto v dome. Možno je to u teba podobné.

Používam ich na hojenie rán, ale aj napr. na popaleniny od slnka. Jednoducho odrežem kúsok lístka a reznou ranou potriem postihnuté miesto.
osky
13.03.09,07:31
to potieranie je logicke,ale mna by zaujimalo,ako sa ziska ta stava a ci sa moze pit surova,ci ju treba zriedit vodou a podobne.nemate niekto presnejsie info?
viem ze pomaha na vela veci,ale kde ju zohnat-tu pravu alou,ako sa o nu starat a ako pouzivat.
ak niekto vie na vsetko toto odpoved,napiste prosim.
kačkapoliačka
13.03.09,09:12
Názov pravej neviem, ale myslím že jeto napísané na stránke forever, ktorí sa tým zaoberajú. Pokiaľ viem, tak pri spracovaní by sa list mal zlisovať nie zomlieť, lebo do šťavy nemá ísť obal listu(niekde som to čítala :)). Ja sa iba potieram, takže s pitím skúsenosť nemám a origoš pitie je drahé.
pa
kp
ropy
13.03.09,09:29
Prosim Vas urcite sa najde vela ludi ktori doma pestuju kaktus z aloe vera. Tento kaktus je vraj liecivy môzete mi vysvetlit krok po kroku co z neho pouzivate a ako?

Dakujem
Ja pijem niekoľko rokov aloe od firmy forever living production- FLP, domáce som nepila, bola som na veľa školení s FLP, a lekári neodporučujú, nakoľko listy majú veľmi nepriaznivý účinok na organizmus, len čistá dužina a to taká ktorá je z ideálneho prostredi, tj. slnečné lúče po 365 dní, státla teplota 30-40 C, a to mi tu v črepníku nedokážeme spraviť, no hlavne BIO, teda čistá pôda bez chemikálíí a postrekov. Preto sa pestuje v TEXASE, Arizone a pod.
Musím pripomenúť, že niekto písal aké je aloe drahé, no mám veľmi dobré skusenosti s mojím dietatom a to za tú cenu fakt stojí, preto zváž cenu a kvalitu s cenou zdravia.
Bionda
13.03.09,15:12
Moja mama inak robí doma z aloe takú medicínu- vynikajúca na kloktanie - pri zápale v ústnej dutine event. hrdla - nám to pomáha :), alebo robí kvapky- dochutené medom - pre vnútorné použitie- robí to len pre naše domáce použitie.
Nedávno som v TV videla použitie druhého typu aloe ( tiež máme doma) a tam sa využívala len dužina - vyrávali z toho nejaký nápoj . ( dužino krájali na kocky- trebalo na to hrubé listy)
daniela554
13.03.09,17:36
"Bionda" nebol by recept na tú domácu medicínu? Vďaka
Bionda
14.03.09,11:13
opýtam sa mamy, myslím, že nie je problém, napíšem, myslím, že tie listy melie alebo čosi také a dáva do nádoby a zalieva asi nejakým alkoholom... ale presne napíšem.
Roxana
14.03.09,18:11
Ja si pre seba a svoje dve dcéry vyrábam z aloe pleťovú vodu. Do 3 dcl pohára nalámem 3-4 listy aloe, 20 tabl acilpirínu a všetko zalejem liehom z lekárne. Nálev treba pár dní pretriasať aby sa tabl. roztopili. Po dvoch týždňoch možeme používať na všetky vyrážky, akné, poštipnutia a pod. Pri rozsiahlejších problémoch / moja mladšia dcéra práve prežíva pubertálne obdobie/ zriedené s destilovanou vodou používame ako pleťovú vodu.
Michal1985
14.05.11,20:52
Ahoj, vidim, ze uz nejaka ta hodinka ubehla od posledneho prispevku, ale - dopocul som sa, ze na dasna (problem stareho cloveka s bolestou dasien) je dobre zuvat gel z aloe... Nechcem vsak babku hned odrovnat, tak hladam info, ci neexistuju rozne druhy aloe, a ci nie je mozne si ich nejak pomylit s nejakym jedovatym druhom... Dakujem
beba13
14.05.11,21:51
neviem či sa dá gel z aloe žuvať,já používam aloe v spreji,je to prvá pomoc,na dasná ,alebo afty v ústach aj na bolesť hrdla,dokonca ak si pokúšem líce nastriekam si aloe a pekne sa mi zahojí,takže aloe je u nás v lekárničke stále,tiež na drobné rany pri porezaní alebo poškriabaní
alla66
15.05.11,16:48
Ahoj, vidim, ze uz nejaka ta hodinka ubehla od posledneho prispevku, ale - dopocul som sa, ze na dasna (problem stareho cloveka s bolestou dasien) je dobre zuvat gel z aloe... Nechcem vsak babku hned odrovnat, tak hladam info, ci neexistuju rozne druhy aloe, a ci nie je mozne si ich nejak pomylit s nejakym jedovatym druhom... Dakujem
Môžeš dať odkaz na tento gel?:)
Michal1985
15.05.11,17:29
No mal som na mysli gel (duzinu) z listov... cisty, prirodny, domaci, nespracovany a bez loga firmy :-))
Alena Šurinčíková
21.05.11,22:38
a ako budeš vedieť ktory je pravy kaktus a ak ho maš doma tak ho vyskušaj na sebe ak maš nejaku ranu porezanim tak si to prikladaj na ranu ahoj
bettylou
22.05.11,10:47