daja
12.03.09,12:57
Ahojte, dostala som niekoľko faktúr, v ktorých je zaokrúhlená DPH na celé desiatky centov. Napr.
Bez dph: 715 eur
Dph: 135,90 eur
Spolu: 850,90 eur

Čo s takými faktúrami? Žiadať opravu faktúry? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
12.03.09,13:22
Ahojte, dostala som niekoľko faktúr, v ktorých je zaokrúhlená DPH na celé desiatky centov. Napr.
Bez dph: 715 eur
Dph: 135,90 eur
Spolu: 850,90 eur

Čo s takými faktúrami? Žiadať opravu faktúry? Ďakujem.

za vystavenie faktúry je zodpovedný ten kto faktúru vystavuje. ale ak chcete byť v súlade zo zákonov vy si uplatniť DPH v správnej výške ale len ak je tá DPH nižšia ako je uvedená na Fa a zvyšok zúčtujte na 548...
ale samozrejme Vám nič nebráni požiadať dodávateľa o prepracovanie faktúry podľa zákona o DPH
babi2
12.03.09,18:15
Ahojte, dostala som niekoľko faktúr, v ktorých je zaokrúhlená DPH na celé desiatky centov. Napr.
Bez dph: 715 eur
Dph: 135,90 eur
Spolu: 850,90 eur

Čo s takými faktúrami? Žiadať opravu faktúry? Ďakujem.
Mne sa tiež dostalo niekoľko takýchto faktúr, je to preto, lebo ľudia ešte nie sú celkom zorientovaní a zaokrúhľujú DPH po starom ako sa zaokrúhľovalo v Sk. Vždy som dodávateľovi zatelefonovala a vysvetlila som ako to treba zaokrúhliť a nestalo sa mi že by mi tú faktúru neopravili.
daja
13.03.09,06:44
Ďakujem veľmi pekne.
Lotarka
15.03.09,11:02
Mne sa dokonca stalo, že klient mal v jednom mesiaci viacej bločkov z registračnej pokladnice za kancelárske potreby a na každom bolo inak rátané DPH. Raz dokonca 20%, potom zle zaokrúhlené a potom žiadne. Hneď som tam volala a opravili mi to. Len si neviem vysvetliť, že im to skorej nikto neoznámil, lebo to už takto vystavovali bločky 2.mesiac.