rada
30.06.05,18:59
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.

Prosím o radu. Som začínajúca advokátka. Vyskytla sa mi príležitosť, keď spoločnosť, ktorá má klientov avšak nemá právnika a chce aby som im vychovala koncipienta mi pre začiatok ponúka všetko čo potrebujem k rozbehu činnosti. To znamená, prísun peňazí na koncipienta, kanceláriu, vedenie účtovníctva a klientov. S klientami si sama uzavriem zmluvu a z odmeny poskytnem predmetnej spoločnosti časť za sprostredkovanie. Ako si mám však upraviť vzťah v mandátnej zmluve medzi mnou a spoločnosťou keď spoločnosť mi dá uvedené, ale ja im nebudem poskytovať vlastne nič. Vie mi niekto z praxe poradiť? Zatiaľ ďakujem.
durisovad
30.06.05,18:45
bod 1/ mandatna zmluva je dvojstranny pravny akt a ako uz z tohoto termínu vyplyva, aj plnenia by mali byt reciprocne
Pokial firma da sponzorsky dar, nikdy to nie je na zaklade mandatnej zmluvy

bod 2/ platit za sprostredkovanie klientov je v zasadnom rozpore s vnutornymi predpismi advokatskej komory (pristupne na stranke www.sak.sk)

P.S. ako by si odpovedala na takuto otazku keby ti ju polozil tvoj koncipient, za ktoreho odborny rast (vychovu?) si ako advokatka zodpovedna?
rada
01.07.05,08:17
Ďakujem. Uvedené však viem. Hľadám len možnosti z praxe, aby som si nezahodila príležitosť, ktorá sa mi naskytla a s ktorou nemám praktické skúsenosti. Opätovne zdôrazňujem je to prax nie teória.
durisovad
02.07.05,15:22
Ďakujem. Uvedené však viem. Hľadám len možnosti z praxe, aby som si nezahodila príležitosť, ktorá sa mi naskytla a s ktorou nemám praktické skúsenosti. Opätovne zdôrazňujem je to prax nie teória.A mas dojem, ze prakticka cinnost by mala byt ina ako urcuju zakony?
rada
02.07.05,17:37
určite nie. Nechcem zahodiť príležitosť, zatiaľ neviem nájsť východisko, ktoré bude v súlade so zákonom a dokonca ani skúsený advokát mi nevedel ihneď poradiť, jeho odpoveď očakávam v pondelok. Preto som si dovolila prihlásiť sa do porady a pokúsiť sa o radu ak má niekto skúsenosť. Ďakujem a prajem pekný večer.