Zuzana B.
12.03.09,13:16
Dobrý deň všetkým,
v podniku vznikla situácia, kedy zamestnávateľ na žiadosť dvoch zamestnancov uzavrel zmluvu o výučbe cudzieho jazyka s Berlitz pre týchto dvoch zamestnancov. Firma uhradí 100% z faktúrovanej sumy za jazykový kurz. Je možnosť úhrady tejto faktúry z prostriedkov sociálneho fondu, alebo by to nebolo správne napr. z dôvodu, že výhody by plynuli iba pre dvoch zo siedmych zamestnancov? Alebo je možnosť zahrnúť faktúru do réžie (odborné školenia)?
Ďakujem vopred za Vaše odpovede, nemám v tom jasno...
ivka70
12.03.09,13:59
§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.


Ku ktoremu bodu by ste to cheli priradit?
Vzdelavanie zamestnancov je podla mna nakladom firmy, nie SF.
Zuzana B.
13.03.09,10:53
§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.


Ku ktoremu bodu by ste to cheli priradit?
Vzdelavanie zamestnancov je podla mna nakladom firmy, nie SF.
Ďakujem, je pravda, že zákon som dlhší čas nevidela a musela som si zle zapamätať, keď som si myslela, že soc. fond zastrešuje oblasť vzdelávania zamestnancov, čiže faktúru dám do nákladov.