mpl
12.03.09,13:44
Dobrý deň, mám zamestnanca, ktorému vystavujem Potvrdenie o zamestnaní a priniesol mi zápočet z firmy u ktorej pracoval. Po ukončení PP bol 2 r. SZČO a potom pracoval u nás. Do Potvrdenia by som mu mala započítať aj dobu keď bol SZČO na základe akého dokladu? Alebo mu vystavím nový zápočet k pôvodnému a pripočítam dobu odporacovanú iba v našej firme? Druhý zamestnanec nemá od bývalého zamestnávateľa započítnú dobu vojenskú službu, úrad práce, starostlivosť o blízku osobu podľa § 103 ZP ods.5.písm. b,g,i
. Môžem mu to na základe originál dokladov a potvrdení ktoré má mu to ja tam pripočítať? Chýba mu cca 5.rokov čo je pre údaje nároku na počet dní dovolenky pre ďalšieho zamestnávateľa celkom dosť. :confused: Ďakujem.
mzdarka renca
12.03.09,19:34
Dobrý deň, mám zamestnanca, ktorému vystavujem Potvrdenie o zamestnaní a priniesol mi zápočet z firmy u ktorej pracoval. Po ukončení PP bol 2 r. SZČO a potom pracoval u nás. Do Potvrdenia by som mu mala započítať aj dobu keď bol SZČO na základe akého dokladu? Alebo mu vystavím nový zápočet k pôvodnému a pripočítam dobu odporacovanú iba v našej firme? Druhý zamestnanec nemá od bývalého zamestnávateľa započítnú dobu vojenskú službu, úrad práce, starostlivosť o blízku osobu podľa § 103 ZP ods.5.písm. b,g,i
. Môžem mu to na základe originál dokladov a potvrdení ktoré má mu to ja tam pripočítať? Chýba mu cca 5.rokov čo je pre údaje nároku na počet dní dovolenky pre ďalšieho zamestnávateľa celkom dosť. :confused: Ďakujem.

Ak ti zamestnanec nedodal kompletné doklady - zápočty rokov, tak mu vystav Zápočet rokov iba za obdobie, od kedy do kedy bol u vás zamestnaný.
katarina.j
12.03.09,20:26
ak bol szčo tak to sa do započitavania rokov nepise, lebo to ze bol szčo ma soc.poist. zdokladovane-bude sa mu to ratat do dôchodku/myslim tie 2 roky co bol szčo/. ten druhy zamestnanec ak ma komplet original potvrdenia, tak mu môžes zratat komplet roky /ak sa ti chce s tym babrat/, väčšina firiem to robi tak, ze vypíše zápočet za seba /teda co v danej firme odpracoval/ a je vybavene.
Paula
12.03.09,20:41
Nikdy by som sa nespoliehala na to, že predložené predchádzajúce zápočty sú správne, resp. hodnoverné. Preto vystavujem zápočet iba za obdobie "u mňa".
Arava
24.03.09,11:38
Prosím poraďákov o radu
Mám zamestnanca,ktorý nastúpil do pracovného pomeru 1.7.1970, tento zamestnanec však študoval na podnikovom učilišti, kde ako učeň 3. ročníka už aj pracoval -(učeň v učebnom pomere od 19.4.1968) údaje o hrubom zárobku sú aj na evidenčnom liste dôchodkového poistenia . Teraz vystavujem zápočtový list a neviem od ktorého dátumu počítať odpracovane roky. Od 1.7.1970 nástup do Pracovného pomeru alebo 19.4.1968 učeň v učebnom pomere??
drobeceva
24.03.09,11:57
Prosím poraďákov o radu
Mám zamestnanca,ktorý nastúpil do pracovného pomeru 1.7.1970, tento zamestnanec však študoval na podnikovom učilišti, kde ako učeň 3. ročníka už aj pracoval -(učeň v učebnom pomere od 19.4.1968) údaje o hrubom zárobku sú aj na evidenčnom liste dôchodkového poistenia . Teraz vystavujem zápočtový list a neviem od ktorého dátumu počítať odpracovane roky. Od 1.7.1970 nástup do Pracovného pomeru alebo 19.4.1968 učeň v učebnom pomere??
Rátaš mu od 18 rokov- t.zn., ak bol učeň a už mal 18, tak mu to zohľadniš.
Arava
25.03.09,05:18
Ďakujem za odpoveď, ale chcela by som sa uistiť že zápočtový list vystavím správne takže keď zamestnanec - učeň dovršil 18 rokov 28.4.1970 a pracovný pomer ukončil 31.3.2009 jeho odpracované roky spočítam za toto obdobie (38 rokov a 338 dní )
KEJKA
12.05.09,18:35
Prosím vás, máte niekto tlačivo-zápočtový list=Potvrdenie o príjme platné v Českej republike? Čo sa vydáva zamestnancovi? ELDP som našla na nete, ale zápočtový list nie.
Andyke
12.05.09,18:57
KEJKA
12.05.09,20:21
dakujem, skusim použiť toto.
tuta
13.05.09,06:15
I ja prikladám:
Ivana 1511
14.05.09,06:08
Dobrý deň, prosím o radu:
Pracovníčka v tomto roku dovŕši 33 rokov a mala by mať nárok na 30 dní dovolenky / máme toto shválené na základe KZ 25 a 30 dní dovolenky/. Problém je však v tom, že nemá odpracovaných 15 rokov. Počíta sa do odpracovaných rokov aj doba keď bola vedená na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie? Vedená bola vždy medzi zamestnaniami. Ďakujem za odpoveď.
gabriela2579
14.05.09,06:18
Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.


Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej
stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,

h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal
invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak
bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade
zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.