Silvo28
12.03.09,15:26
Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.
Vladimír Ozimý
12.03.09,14:29
Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.

treba si uvedomiť jednú vec. Pokiaľ nemáte byť v obchodnom majetku to znamená o ňom neúčtujete vo svojom účtovníctve potom technické zhodnotenie súkromného majetku nemôže byť nikdy daňový výdavok na účely zákona o dani z príjmov
Iná vec je ak by sme to špecifikovali ako opravu, potom výdavky na opravu ak súvisia priamo s prenájmom je možné uznať za daňový výdavok
veronikasad
12.03.09,14:31
Zdravím Vás všetkých a prosím o radu - prenajímam byt v osobnom vlastníctve, minulý rok som v ňom vymenil okná v hodnote asi 90000 SK. Poraďte, ako túto sumu dostať do nákladov - naraz alebo ju možno dávať po častiach aj vo viacerých rokoch po sebe.
Výmena okien nie je technickým zhodnotením bytu. Uplatňuješ si vo výdavkoch v tom roku, v ktorom sa výmena uskutočnila
Vladimír Ozimý
12.03.09,14:34
Výmena okien nie je technickým zhodnotením bytu. Uplatňuješ si vo výdavkoch v tom roku, v ktorom sa výmena uskutočnila

ja neviem posúdiť či áno alebo nie pretože neviem aké tam boli okná a aké dal namontovať. ak napríklad zmenil celkový raz bytu napr. tým že zväčšil priestor pre okná vybúraním alebon niečo také je to technické zhodnotenie. ak ide o klasickú výmenu platí čo som povedal...ide o opravu a je to daňový výdavok.