ajsha
12.03.09,14:41
Chcela by som sa poradiť. SZČO mal auto ktoré ktoré odpisal v prvom roku odpisovania. Neviem či ho mal zaradené v majetku alebo iba na učel podnikania ale vychádzam z toho že asi v majetku ked mal uplatnený odpis. Chcela by som sa však opýtať či je možné aby si uplatnil odpis auta aj ked ho nemá kupené na IČO?
No čo sa týka roku 2008 nezaplatil cestnu daň za celý rok ale len za posledné 4 mesiace.
Neviem či mu mám odpis za rok 2008 vyrátať len z pomernej časti? Alebo by bolo lepšie aby doplatil dan z motorových vozidiel za celý rok 2008 a uplatním mu celý odpis?

Neviem si s tým rady. Bola by som rada keby mi niekto pomohol.
Monika Kováčová
12.03.09,15:08
DRSR vydalo Pokyn k obchodnému majetku, ktorý je využívaný daňovníkom s príjmami podľa §6 ZoDzP.
Prečítaj tu: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/obchodny_majetok_2008.pdf

Aký odpis vyrátať z pomernej časti? Účtovný odpis = mesačne, odo dňa zaradenia do OM. Daňový odpis = ročný odpis, nijako sa neupravuje.
ajsha
12.03.09,15:15
teda si môžem uplatniť ročný odpis aj keď zaplatil daň z motorových vozidiel iba za 4 mesiace? Lenže to auto kupil už v roku 2006. či radšej opis neuplatniť? alebo nech doplatí daň z MV za celý rok a uplatním odpis?
Monika Kováčová
12.03.09,15:22
teda si môžem uplatniť ročný odpis aj keď zaplatil daň z motorových vozidiel iba za 4 mesiace? Lenže to auto kupil už v roku 2006. či radšej opis neuplatniť? alebo nech doplatí daň z MV za celý rok a uplatním odpis?
na aký odpis sa pýtaš?