lulinka10001
12.03.09,15:55
Vie mi niekto poradit,ked robim účtovnictvo tomu kto robí na stavbe, má na to živnost,zaroven dostal dotáciu od štátu na lúku-alebo polnohospodársku pôdu o ktorú sa ma teraz starat.co je dotácia-Je to jeho prijem,alebo to vobec nezahrnujem do učtovnictva?môžem zahrnut vydavky ktoré mal pri obrábani tejto pôdy,alebo len tie ktoré sú spojene s prácov na stavbe-čize jeho živnostou. dakujem
Vladimír Ozimý
12.03.09,14:58
Vie mi niekto poradit,ked robim účtovnictvo tomu kto robí na stavbe, má na to živnost,zaroven dostal dotáciu od štátu na lúku-alebo polnohospodársku pôdu o ktorú sa ma teraz starat.co je dotácia-Je to jeho prijem,alebo to vobec nezahrnujem do učtovnictva?môžem zahrnut vydavky ktoré mal pri obrábani tejto pôdy,alebo len tie ktoré sú spojene s prácov na stavbe-čize jeho živnostou. dakujem

je to dotácia ktorá sa zahrnie do zákldu dane na základe reálne vynaložených výdavkov so starostlivosťou o pôdu, takže ak je to dotácia na rok 2008 a náklady boli vynaložené tak potom je to zdaniteľný príjem ak je to dotácia na rok 2009 a náklady budú vynaložené v roku 2009 potom jednoznačne ako nedaňový príjem roku 2008 a zdaniteľný príjem roku 2009
lulinka10001
12.03.09,15:15
ak dobre rozumiem.bolo to v roku 2008.prijem je cela dotácia,alebo len tá čast ,ktorá bola realne spotrebovaná-výdavok vynaložený na obrabanie tejto pody za rok 2008.takze ak minul napr.30000, dotácia bola 100000.hruby príjem je 30 000???????????????????? len mi to niekto potvrdte,aby som náhodou neurobila chybu