azte1
12.03.09,15:29
Dobry den poradaci.
Dozvedel som sa o prilezitosti.
Je podla vas mozne mat vynos 10% z vkladu za 2 mesiace?
Kto vie nech sa k tomu vyjadri.
Braňo
12.03.09,14:43
Z vkladu do čoho?
Zoltán Kovács
12.03.09,14:43
Žeby nová nebankovka?
Chobot
12.03.09,14:46
Dobry den poradaci.
Dozvedel som sa o prilezitosti.
Je podla vas mozne mat vynos 10% z vkladu za 2 mesiace?
Kto vie nech sa k tomu vyjadri,prosim na mail Azte1@azet.sk

Je to relatívne - nenapísal si, z akej investície a do čoho. Teoreticky je možné mať výnos 10% za 2 mesiace (napr. kúpiš cenné papiere - akcie, kde vieš, že mali obrovský zisk, ale to ešte nie je zverejnené - tak nakúpiš a počkáš na publikovanie výr. správy, po čom ceny akcií vyskočia hore a máš 10% behom 2 mesiacov.)

Ale z bankového vkladu to nezískaš určite. Ani keď ti firma sľúbi toľko za tiché spoločenstvo.
azte1
12.03.09,14:54
V podstate ide to cez firmu a sluzi to na navysenie dostupnych prostriedkov pre hotovostne pozicky.Ak treba uvediem priklad?
Braňo
12.03.09,15:00
Nebankovka.
Lianka
12.03.09,15:01
Uved.
Chobot
12.03.09,15:03
V podstate ide to cez firmu a sluzi to na navysenie dostupnych prostriedkov pre hotovostne pozicky.Ak treba uvediem priklad?

A čím máš tú investíciu zaistenú?
azte1
12.03.09,15:12
Vklad napr.1000 eur na ucet firmy.
nasleduje 2 varianty
-po dvoch mes.sa vyplaca na ucet majitela vklad a urok
alebo
-po pripisani penazi vyplata uroku hned na ucet majitela a vklad sa vracia po 3-ch mesiacoch.
vyzera to na prvy raz nedoveryhodne no vraj to funguje velmi dobre a je po prvom vklade velky zaujem o opakovanie.
a este cosi prvy vklad je obmedzeny na max 3000 eur aj to az po splneni podmienok.
Hm
azte1
12.03.09,15:13
Na zaklade zmluvy o pozicke s firmou pokial viem.No vyzera to tak ze neberu hocikoho
Lianka
12.03.09,15:18
Nebankovka... pyramida... Aj ine nebankovky "slubili vklady vratit"...
azte1
12.03.09,15:24
Ma niekto aj iny napad alebo skusenost.Myslim ze nebankovky klasika sa snazia vklady drzat co najdlhsie tak vzhladom na tak kratky cas vyplatenie neviem ....vyjadrite sa.
Zoltán Kovács
12.03.09,15:30
Preboha ľudia prebudte sa konečne. Kde v dnešnej dobe, na takom malom trhu ako je Slovensko sa dá získať 10% z vkladu za 2 mesiace? Ako píšeš ide o firmu, ktorá ponúka cash pôžičky... Pre mňa tieto firmy sú zdieračmi, ktorí využívajú núdzovú situáciu ľudí.... Ja osobne by som sa nechcel zúčastniť žiadnou formou na tom, že niekto ostane bez strechy nad hlavou v prípade neschopnosti splácať takto pôžičky...
Chobot
12.03.09,15:36
Vklad napr.1000 eur na ucet firmy.
nasleduje 2 varianty
-po dvoch mes.sa vyplaca na ucet majitela vklad a urok
alebo
-po pripisani penazi vyplata uroku hned na ucet majitela a vklad sa vracia po 3-ch mesiacoch.
vyzera to na prvy raz nedoveryhodne no vraj to funguje velmi dobre a je po prvom vklade velky zaujem o opakovanie.
a este cosi prvy vklad je obmedzeny na max 3000 eur aj to az po splneni podmienok.
Hm

Ale nenapísal si, akú máš garanciu vrátenia peňazí. Vyzerá, že žiadnu. V banke máš napr. ochranu vkladov, tu nemáš nič, len základné imanie tej firmy (ak je to sro, tak 200.000 SKK).

Ja by som im nedal. Ale vidím, že sľuby a nebankovky stále fičia.
azte1
12.03.09,15:37
Suhlasim no z pohladu cisiel ako viem cash pozicky su okolo 100%a viac rocne t.j.pri 10 % za dva mesiace to je 60% za rok.Ak sa mylim opravte ma.Ekonomicky sa mi to zda realne a nepocul som este o niecom podobnom.
azte1
12.03.09,15:41
Ohladom banky je diskutabilne keby padne ci dostanes nieco:-)
Ako vieme zakon este neznamena realne odskodnenie a detto realna funkcia fondu na ochranu vladov....Mna skor zaujala moznost zarobku:-)
wagner
12.03.09,15:45
Sa mi zdá, že sú to spoločníci tej nebankovky, ktorú práve dnes spomínal Packa. Slovenský národ je nepoučiteľný - zase ďalší dávali peniaze na nejaké fiktívne otáčanie peňazí. A zas budú mať len oči pre plač. Som zvedavá či aj im veľký šéf dá prísľub, že ich odškodní.
azte1
12.03.09,15:47
O co sa jednalo daj na plac....
a rozmyslam cim sa da take nieco zagarantovat?
Vyzera to na hop alebo trop.
Zoltán Kovács
12.03.09,15:50
O co sa jednalo daj na plac....
a rozmyslam cim sa da take nieco zagarantovat?
Vyzera to na hop alebo trop.

Toto sa nedá ničím zagarantovať. Tieto firmy nemajú bankovú licenciu.... Takže ani nepodnikajú na základe zákona o bankovníctve. Nevytvárajú povinne rezervný fond....
Je jedno príslovie: Papier znesie všetko. Môžu ti naslubovať vrátenie aj rádovo vyššie úroky. Ale keď dôjde k plateniu aby si sa neprebudil s prekvapením, že po firme ani stopy....
azte1
12.03.09,15:56
Kolko ludi sa im podary zapojit za dva tri mesiace?Tiez sa my to zda rizikove no preco potom max vklad je do 3000 eur.Ja keby som nebankovka nefer nedam si take obmedzenia ohladom casu a sumy???Premyslam ak to funguje v terajsej sytuacii na trhu prijem zaujimavy no nie?
Bastian
12.03.09,15:57
:)http://www.topky.sk/cl/10/419592/Nebankovka-obrala-ludi-o-takmer-4-miliony-eur (http://www.topky.sk/cl/10/419592/Nebankovka-obrala-ludi-o-takmer-4-miliony-eur)-

Práve o tom som písal včera. Keď sa valia od niekadial peniaze, tak sa netreba pozerať na to, že odkiaľ a ako je to možné... len sa treba zviesť na vlne... http://www.porada.sk/981105-post269.html
Lianka
12.03.09,15:59
Osobne som mala peniaze v nebankovke - v Horizonte... a. s., o. c. p. (nie BMG - to bola "len" sro so ZI 200 tis. Sk) - bolo to este na zaciatku... (vidina moznosti vyssieho vynosu - aj ked mi bolo jasne, ze vyssieho, ako bolo realne mozne dosiahnut) ...ale poviem ti, ze som nespavala dobre, az kym nepreslo tych par mesiacov viazanosti, po ktorych som mala peniaze vratene naspät.

Je to ozaj hop alebo trop... a nasledne zväcsa oci pre plac...
Bastian
12.03.09,16:00
Ale nenapísal si, akú máš garanciu vrátenia peňazí. Vyzerá, že žiadnu. V banke máš napr. ochranu vkladov, tu nemáš nič, len základné imanie tej firmy (ak je to sro, tak 200.000 SKK).

Ja by som im nedal. Ale vidím, že sľuby a nebankovky stále fičia.
sľuby a ľudská hlúposť;)
azte1
12.03.09,16:02
cital som to zaujimave no uvadza sa ze rok cinnosti 2000 2002 asi ako bmg?a vedia o tom az teraz?
azte1
12.03.09,16:05
to lianka

na ako dlho si ich tam mala?
Lianka
12.03.09,16:06
asi pol roka, viac nie... a ani to nebola vysoka ciastka.... (asi 10 tis. Sk = v tom case nieco viac ako moja mesacna hruba mzda) chcela som to len "skusit"... riziko treba diverzifikovat....
Zoltán Kovács
12.03.09,16:08
Kolko ludi sa im podary zapojit za dva tri mesiace?Tiez sa my to zda rizikove no preco potom max vklad je do 3000 eur.Ja keby som nebankovka nefer nedam si take obmedzenia ohladom casu a sumy???Premyslam ak to funguje v terajsej sytuacii na trhu prijem zaujimavy no nie?

Tie obmedzenia len preto, aby na oko to nevyzeralo ako klasická nebankovka.
Ingrid Ondruskova
12.03.09,16:13
azte1...ak máš voľný cash, zájdi na ruletu a bachni to tam, je to úplne to isté....
azte1
12.03.09,16:18
privitam akekolvek prispevky,skusenosti a zatial okrem lianky takto nezarobil nik?
Lianka
12.03.09,16:28
Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne. Po istom case sa aj on rozhodol, ze radsej istota a aj ked za cenu nizsieho vynosu.

Vsetko je ok, pokial to funguje... Otazka je, dokedy to bude fungovat...
Bastian
12.03.09,16:30
Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne. Po istom case sa aj on rozhodol, ze radsej istota a aj ked za cenu nizsieho vynosu.

Vsetko je ok, pokial to funguje... Otazka je, dokedy to bude fungovat...
?
Lianka
12.03.09,16:32
?

azte sa pytal z pozicie investora/vkladatela...

Poznamka: moje stanovisko nema odporucaci charakter
Zoltán Kovács
12.03.09,16:34
No ja poznám bohu žiaľ aj taký osud spojený s investovaní do takýchto nebankoviek, ktorý skončil tragédiou.....
Cecilia
12.03.09,16:46
[quote=Lianka;982318]Dalsia skusenost, ak ich zbieras: Moj pribuzny mal peniaze v BMG... Casto sme o tom hovorili - kolko a dokedy tam nechat peniaze, lebo aj jemu bolo jasne, ze to nie je dlhodobo udrzatelne... V tom case toho boli uz plne noviny - tak uz to ozaj muselo byt kazdemu jasne.


Ľudia tam ešte vkladali aj keď to bolo v novinách a v tv - na riziko upozorňovala ministerka financií.
Braňo
12.03.09,16:48
Lianka
12.03.09,16:51
Ľudia tam ešte vkladali aj keď to bolo v novinách a v tv - na riziko upozorňovala ministerka financií.

No comment... ked vidina vysokeho zisku bola silnejsia... Je to minulost. Hadam sa z nej ludia poucia. A nepoucitelni sa nepoucia nikdy.
azte1
12.03.09,17:37
dakujem za vase prispevky.je to asi naozaj hop alebo trop.
A ak toho dotycneho-firmu clovek dobre poznám?
zaujalo ma asi este to ze "ked uz toho bolo plne noviny bolo jasne ze sa to neudrzi".Co sa tyka banky vs.nebankovky myslim ze ak sa vsetci klienti rozhodnu vybrat padne tak banka ako aj nebankovka hm co vy na to?
azte1
12.03.09,17:42
ma niekto dobre skusenosti s "nebankovkami"co funguju roky?Alebo dobry tip na nezaplatenie?:-))A vynosy?
wagner
12.03.09,19:06
azte1 - pýtaš sa, že čo s tým, keď dotyčného- firmu dobre poznáš. Odpoviem Ti inak - tiež príkladom. Mám kamarátku, o ktorej som si tiež myslela, že ju dobre poznám. Spolu sme drali v ZDŠ školské lavice. Potom sa na dlhší čas naše cesty rozišli. Až po rokoch sme kamarátstvo znovu obnovili. Tiež som si myslela, že ju dobre poznám a že by nespravila nejakú hlúposť. Ale zmýlila som sa. Ako pani podnikateľka, ktorej sa istý čas veľmi dobre darilo ( lebo mala priateľa na správnom mieste), mala veľmi dobré príjmy, zrazu prišla na to, že prečo by sa ona mala zapodievať nejakým priateľom a nejakou kamarátkou, prerušila všetky vzťahy. Však ona nikoho nepotrebuje a ako slávna ide vydať knihu. Ale toľko peňazí zase nemala, tak si zobrala úver v nebankovke. Príjmy boli ešte zo starej zotrvačnosti, ale to sa pomaly a iste znížilo na minimum a nebolo z čoho splácať nebankovke. Začala si požičiavať, pričom potom zrazu poznala aj toho, koho v čase slávy zrazu nepoznala. Zo začiatku ešte aj vrátila požičané, ale už štyri roky požičané nevracia, nikto jej už nepožičia, dom je už vo vlastníctve nebankovky a ona tam býva iba v podnájme. Ja som jej našťastie nepožičala, lebo som ju zrazu veľmi dobre spoznala. Príbeh sa ešte neskončil, ale občas ma chce spoznať. Aj minule mi zavolala, aby som si ja v mojom mene požičala peniaze a tieto požičala jej, že mi ich vráti, keď bude mať. Praštené, že. Jasné že som odmietla a ona mala v sebe toľko drzosti, že mi zavolala o dva dni zas, že ona tie peniaze súrne potrebuje, aby som jej teda požičala z mojich. A toto stvára človek, s ktorým sa poznám už pár desaťročí. A tiež som si myslela, že ju poznám.