retrosonic
12.03.09,17:07
Ahojte poradaci.

Budem velmi stastny ak mi dokazete pomoct. Som FO, zivnostnik, vediem JU. Zacal som podnikat v minulom kalendarnom roku. Tento mesiac podavam DP a zaujima ma, ci je mozne ho nepodat ak prijmy nepresiahli v minulom roku ani 30 000 sk (hranica je tusim 49 000 sk aj nieco) avsak vykazujem danovu stratu (nakupoval som vsetko potrebne) a vydavky presiahli 60 000 sk. Mam v takomto pripade poda DP alebo si nemusim uznat niektore PFA a tak nevykazovat danovu stratu - nepodat danove priznanie?

Velmi by mi to pomohlo vyriesit co najskor.

Dakujem Vam vsetkym :)
Zoltán Kovács
12.03.09,16:11
Ahojte poradaci.

Budem velmi stastny ak mi dokazete pomoct. Som FO, zivnostnik, vediem JU. Zacal som podnikat v minulom kalendarnom roku. Tento mesiac podavam DP a zaujima ma, ci je mozne ho nepodat ak prijmy nepresiahli v minulom roku ani 30 000 sk (hranica je tusim 49 000 sk aj nieco) avsak vykazujem danovu stratu (nakupoval som vsetko potrebne) a vydavky presiahli 60 000 sk. Mam v takomto pripade poda DP alebo si nemusim uznat niektore PFA a tak nevykazovat danovu stratu - nepodat danove priznanie?

Velmi by mi to pomohlo vyriesit co najskor.

Dakujem Vam vsetkym :)

A čo potom s tými faktúrami urobíš? Raz sa ti tá strata zíde.
retrosonic
12.03.09,16:38
nic. necham vo fascikli. alebo som povinny si uznat vydavky? pokial viem tak mam moznost ale nemusim. a v tomto pripade by mi to naozaj ulahcilo a ta strata mi nevadi. nie je to tak velke cislo. chcem sa vyhnut podaniu DP. je to teda mozne?
retrosonic
12.03.09,17:41
nikto nevie poradit?
zaujimalo by ma aj, ci v pripade, ze nepodam DP je potrebne odovzdat nejaky doklad na danovy. nejake prehlasenie, ze prijem nepresiahol tolko a tolko... alebo netreba?