zuzkahris
12.03.09,18:12
Chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s červcami, hlavne na izbových rastlinách. potierala som ich parafínovým olejom, zbierala vatičkou, ale už mi zničili celú bonsaj, dokonca žívé kamene a stále sa na nejakej rastline niekde ukážu. Mojou záľubou sú izbové rastlinky a bojím sa, že mi odíde ďalšia, ďakujem.
wegamizi
12.03.09,20:46
Silna chemia " Diazinon", alebo skus popichat do zeminy k napadnutej rastlinke struciky cesnaku, ale s tymto skodcom to nemam vyskusane.
Moja sestra napr. mala problem, do kvetiniek na balkone sa chodili santit nejake vtaciky. Do rana vzdy mala na balkone spust:mee:. Dala tam tento moj doporuceny cesnak a bolo po navstevnikoch:). Skus, uvidis, ale daj vediet, by ma to zaujimalo. Ak nepomoze, tak len silna chemia, ako som to v uvode doporucila;)
wegamizi
12.03.09,20:48
Daj si, please, vacsie pismenka, mam asi slabe okuliarkymimotemy;)
zuzkahris
13.03.09,18:59
Ďakujem, vyskúšam, dnes som zase rosila orchideu a našla som 3 puklice... Kde sa to bere...? Ospravedlňujem sa za písmenká :))
Iconka
14.03.09,05:37
Zuzka,ja mam na cerve odkusane a funguje to - bravcova mast. Staci ich s tym natriet a oni sa v tom udusia.Ja som to tam nechala par dni a potom sa to da utriet.Skusala sa aj postrek mydlovym roztokom,ale najviac mi pomohla prave ta mast.
durisovad
14.03.09,07:29
A mozno by pomohlo nastriekanie olejom, aj v tom by sa udusili.
zuzkahris
15.03.09,17:18
Ja som ich pretierala tým parafínovým olejom, aj sa udusili, ale stále sa objavovali nové, bonsajku mi úplne zničili, boli asi v každej pazuche listu, tak mi chúďatko odišla. Neviete z čoho to vzniká? Ďakujem všetkým, určite všetko odskúšam, dnes som pozerala rastlinky, vyzerajú v poriadku, tak dúfam, že tak skoro ich neuvidím. Inak aj muškáty na balkóne boli nimi obsypané:(
Jekyll
23.03.09,16:36
Až neúspešne vyčerpáte všetky babské recepty a háveď tam samozrejme zostane - tak si kúpte Talstar (bifenthrin). To je pyrethroid 4. generácie a je účinný. Dá sa skombinovať s mospilanom (ale nie je to nutné).
zuzkahris
23.03.09,17:05
Ďakujem veľmi pekne za rady, keď som išla do záhradkárstva ani poradiť nevedeli, takže som rada a ešte raz ďakujem a d´fam, že tak skoro sa červce neobjavia.
urad.skol
04.11.09,07:34
Aj ja som si doniesla červce z obchodu na orchidei a nakazila som si vi izbové rastliny;je viac možností, chemická cesta Diazinon ,Talstar,najúčinejší je Mospilan,ale aj babský recept Pur zmiešaný s olejom...tak hrrr na ne.
zuzkahris
23.11.09,18:36
No od včera som musela dať Banánovník do karantény, chudáčik aj jeho napadli červce, myslela som, že zle vidím:mad:.. Postriekala som ho, tak držte palce...
beba13
24.11.09,05:21
Červce bývajú často zalezené v špárach a koreňoch preto, spoľahlivejší je prípravok Mospilan. Je to systémový insekticíd, ktorý má vlastnosť, že preniká do tkaniva rastliny a tak ju robí pre škodcu jedovatou. A tak spoľahlivo likviduje aj zalezených škodcov.:)
Jara
24.11.09,08:53
mimotemy Dievčence, aj vy máte takýto dátum v tejto téme, že 03.12.2009. Všimnite si celú prvú stranu :eek:
arizona
24.11.09,09:04
mimotemy Dievčence, aj vy máte takýto dátum v tejto téme, že 03.12.2009. Všimnite si celú prvú stranu :eek:
áno. a tie dátumy pod tým sú ešte zaujímavejšie:D:D:D
zuzkahris
24.11.09,18:45
Červce bývajú často zalezené v špárach a koreňoch preto, spoľahlivejší je prípravok Mospilan. Je to systémový insekticíd, ktorý má vlastnosť, že preniká do tkaniva rastliny a tak ju robí pre škodcu jedovatou. A tak spoľahlivo likviduje aj zalezených škodcov.:)

Beba veľmi pekne ďakujem, ten som ešte neskúšala, hneď zajtra idem kúpiť. Ja som postriekala, vyzerá to, že to červce zabilo a a ak sa nejaký objaví, tak zalejem Mospilanom.Ďakujem.
ra.cermak
25.11.09,07:05
Zuzi taky používám Mospilan funguje
zuzkahris
25.11.09,16:36
Poradíte mi ešte ako mám zarobiť ten Mospilan? Mám ho doma, na sáčku nieje uvedené nič o okrasných rastlinách, v koľkých litroch vody ho mám namiešať? Potom ho môžem použiť ako zálievku?
ra.cermak
25.11.09,19:38
asi na tři litry dám na špičku nože ale opatrně
zuzkahris
25.11.09,19:43
asi na tři litry dám na špičku nože ale opatrně
A môžem to teda použiť ako zálievku? Takže iba trošičku, ďakujem, lebo z toho sáčku som naozaj nevedela ako.
ra.cermak
25.11.09,20:01
jasné jen na sukulentíky opatrně teď v zimě ,Zuzi tak ještě doplním na ty různé potvůrky puklice a další ještě používáme -od AGROBIO jmenuje se to NURELLE D povedlo se nám s tím odstranit i puklici na velkých Oleandrech a to je s puklicí většinou problém má to asi 10ml je to teda drařší asi 88 kč ale vyplatí se R
zuzkahris
26.11.09,18:49
jasné jen na sukulentíky opatrně teď v zimě ,Zuzi tak ještě doplním na ty různé potvůrky puklice a další ještě používáme -od AGROBIO jmenuje se to NURELLE D povedlo se nám s tím odstranit i puklici na velkých Oleandrech a to je s puklicí většinou problém má to asi 10ml je to teda drařší asi 88 kč ale vyplatí se R

ďakujem veľmi pekne, najprv Mospilan a potom uvidím čo ďalej, len dúfam, že to už bude stačiť :o
ra.cermak
26.11.09,19:08
držím palečky :rolleyes:
Mypa
06.02.11,17:09
Červce, ach tie červce. Ja som použila už všetko možné. A nič. Dokonca sa mi nasťahovali aj do zazimovaných kaktusov. Hrôza!!! Ale kúpala som si nového pomocníka - LIENKA AUSTRÁLSKA (Cryptolaemus montrouzieri) tak som zvedavá.
Yvuska
16.01.12,16:01
Srdečne pozdravujem, idem sa podeliť ako som začala boj s červcami ja. Podarilo sa mi zachrániť jednu orchideu pred vyhodením - mala plno červcov, ale ja som mala pocit, že by som jej predsa len skúsila pomôcť, tak som si ju vypýtala od majieľky, ktorá si posielala do koša. Keď som sa snažila vybrať ju z kvetináča, zistila som, že na koreňoch má nejaké huby alebo čo. Dcéra keď vošla do kúpelne, vravela, že cíti hríby.........Očistila som korene od všetkého substrátu, odstránila poškodené a ostatné skrátila. Potom som vlažnou vodou vodou, silným prúdom osprchovala listy aj korene, do vane som napustila vodu a do nej som dala jar, ktorá vytvorila hustú penu. Do tohto kúpeľa som namočila orchideu tak, aby bola celá ponorená a nechala som ju tak asi 3 hodiny, s tým, že raz som ju otočila. Potom som ju vybrala, dala do kvetináča - len tak bez substrátu a čakám.....Predpokladám, že nejaké potvorky určite prežili a vylezú a ja zvažujem, či ju potom znovu vykúpem v jari, alebo rovno kúpim chemický postrek a postriekam ju. V každom prípade mám dojem, že by to mohla prežiť - čo poviete?
lujza.j
16.01.12,16:49
Srdečne pozdravujem, idem sa podeliť ako som začala boj s červcami ja. Podarilo sa mi zachrániť jednu orchideu pred vyhodením - mala plno červcov, ale ja som mala pocit, že by som jej predsa len skúsila pomôcť, tak som si ju vypýtala od majieľky, ktorá si posielala do koša. Keď som sa snažila vybrať ju z kvetináča, zistila som, že na koreňoch má nejaké huby alebo čo. Dcéra keď vošla do kúpelne, vravela, že cíti hríby.........Očistila som korene od všetkého substrátu, odstránila poškodené a ostatné skrátila. Potom som vlažnou vodou vodou, silným prúdom osprchovala listy aj korene, do vane som napustila vodu a do nej som dala jar, ktorá vytvorila hustú penu. Do tohto kúpeľa som namočila orchideu tak, aby bola celá ponorená a nechala som ju tak asi 3 hodiny, s tým, že raz som ju otočila. Potom som ju vybrala, dala do kvetináča - len tak bez substrátu a čakám.....Predpokladám, že nejaké potvorky určite prežili a vylezú a ja zvažujem, či ju potom znovu vykúpem v jari, alebo rovno kúpim chemický postrek a postriekam ju. V každom prípade mám dojem, že by to mohla prežiť - čo poviete?

mohla, len trebalo dobre vysušiť "pazuchy" listov a srdiečko,aby nezačala hniť.držím palce;)
medicek00
30.05.12,15:51
Ahojte viem že je to už velmi stará téma ale oni sa mi rozliezli na stol všade a v šoku som schytila biolit a všetko s ním postriekala... Asi mi po tomto môj krásny muškát uhynie však ? Poooomoooc